Firmy NVIDIA oraz Samsung przedstawiają tablet Galaxy Tab 10.1 z systemem Honeycomb

 
 

Nowa wersja tabletu GALAXY Tab zostanie wyposażona w układ Tegra 2 zawierający dwurdzeniowy procesor centralny i procesor graficzny GeForce firmy NVIDIA, dzięki którym system Android 3.0 (Honeycomb) rozwija skrzydła

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Barcelona — MWC 2011 — 13 lutego, 2011 r. — Firmy NVIDIA i Samsung Electronics zapowiedziały dziś urządzenie Galaxy Tab 10.1, czyli tablet z ekranem o przekątnej 10.1 cala wyposażony w superukład mobilny NVIDIA® Tegra™ 2, który umożliwia korzystanie z pełni możliwości nowego interfejsu użytkownika systemu Android 3.0 (o nazwie kodowej Honeycomb).

Poprzednia 7-calowa wersja tabletu GALAXY Tab była pierwszym urządzeniem z tej serii, również opartym na systemie Android. Nowy model Galaxy Tab 10.1 zapewnia użytkownikom mobilnym jeszcze lepsze, wręcz doskonałe możliwości multimedialne. Urządzenie zostało wyposażone w układ Tegra 2 zawierający dwurdzeniowy procesor centralny i procesor graficzny GeForce, dzięki którym urządzenie cechuje się większą wydajnością, a jego interfejs użytkownika jest wyjątkowo responsywny.

Układ Tegra 2 w tablecie Galaxy Tab 10.1 zasila system operacyjny Honeycomb – pierwszy system z akcelerowanym sprzętowo interfejsem użytkownika przeznaczonym dla tabletów i innych urządzeń z dużym ekranem.

Nowy tablet firmy Samsung z układem Tegra 2 ułatwia pracę wielozadaniową, umożliwia wygodne przeglądnie sieci i przyśpiesza ładowanie stron internetowych oraz materiałów Flash, a także zapewnia możliwość rozgrywki w gry konsolowej jakości i oglądanie filmów w rozdzielczości HD.

„Pierwsza wersja tabletu GALAXY Tab pomyślnie zdefiniowała pierwszą generację tabletów opartych na systemie Android,” twierdzi Hyungmoon Noh, Wiceprzewodniczący grupy ds. Strategii badań i rozwoju w firmie Samsung. „Dzięki współpracy z firmą NVIDIA nieprzerwanie wytyczamy nowe granice. Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 z systemem Honeycomb i układem Tegra 2 zapewnia optymalne wrażenia rozrywkowo-multimedialne, jednocześnie zachowując mobilność, z której znane są urządzenia firmy Samsung.”

„Najnowszy tablet firmy Samsung z mobilnym superukładem Tegra 2 jest doskonałym przykładem rozwiązań, jakich możemy oczekiwać od najbardziej innowacyjnych firm świata,” twierdzi Michael Rayfield, Dyrektor generalny działu urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA.

Firmy współpracują również przy tworzeniu nowego supertelefonu wyposażonego w procesor dwurdzeniowy i pracującego pod kontrolą systemu Android, który zapewni konsumentom niespotykane dotąd wrażenia.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1700 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

O firmie Samsung Electronics Co. Ltd.
Firma Samsung Electronic Co., Ltd jest globalnym liderem na polu półprzewodników, produktów telekomunikacyjnych, mediów cyfrowych i technologii konwergencji cyfrowej.Łączna wartość sprzedaży osiągnięta przez firmę w 2009 r. sięgnęła 116,8 miliarda USD. Firma Samsung Electronic Co. zatrudnia ok. 174 tys. osób w 193 biurach rozmieszczonych w 66 krajach i składa się z niezależnych jednostek operacyjnych specjalizujących się w konkretnych obszarach technologicznych: układach wizualnych, komunikacji mobilnej, systemów telekomunikacyjnych, cyfrowych AGD, systemów IT, cyfrowych rejestracji obrazów, półprzewodników i wyświetlaczach ciekłokrystalicznych. Samsung Electronics jest jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, a także jest wiodącym producentem cyfrowych telewizorów, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej firmy pod adresem www.samsung.com

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym możliwości oraz funkcje procesorów graficznych NVIDIA Tegra są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, logotyp Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn