Nowości

Firmy NVIDIA i Samsung rozszerzają rodzinę smartfonów GALAXY o model GALAXY R

 
 

Największy na świecie producent smartfonów z systemem Android wprowadza na rynek pierwszy supertelefon z układem Tegra

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Galaxy R 3
Galaxy R diagonal
Galaxy R front

Santa Clara, Kalifornia — 10 sierpnia 2011 — Firmy NVIDIA i Samsung Electronics zapowiedziały najnowszy telefon z serii GALAXY, model GALAXY R, wyposażony w ekran o przekątnej 4,19 cala, superukład mobilny NVIDIA® Tegra™ 2 i system operacyjny Android w wersji 2.3 (znany jako Gingerbread).

Smartfony z serii Samsung GALAXY są jednymi z najpopularniejszych urządzeń mobilnych na świecie.

Dzięki smartfonowi GALAXY R jeszcze większa liczba konsumentów doświadczy nieznanych wcześniej wrażeń, jakie zapewnia Tegra – pierwszy na świecie procesor mobilny z dwurdzeniowym procesorem. Telefon GALAXY R jest także wyposażony w procesor graficzny GeForce™, który umożliwia płynne przeglądanie stron internetowych, akcelerację sprzętową materiałów Adobe Flash, wyświetlanie materiałów wideo w rozdzielczości Full HD i zabawę grami o konsolowej jakości.

Użytkownicy smartfonu GALAXY R mogą sprawnie korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko wczytywać strony Internetowe, korzystać z materiałów stworzonych w Adobe Flash i oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Poprzez aplikację Tegra Zone dostępną w sklepie internetowym Android Market, użytkownicy otrzymują również dostęp do gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra.

„Najnowszy supetelefon firmy Samsung pokazuje moc układu Tegra w obsłudze materiałów multimedialnych i jest doskonałym przykładem urządzenia, jakiego obecnie oczekuje się od najlepszych producentów telefonów na świecie”, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny ds. urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA.

Parametry smartfona GALAXY R:

  • Superukład NVIDIA Tegra 2
  • Wyświetlacz LCD Super Clear o przekątnej 4,19” i rozdzielczości WVGA
  • System operacyjny Android 2.3 (Gingerbread)
  • Możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości HD (720p) i odtwarzania w rozdzielczości Full HD (1080p)(obsługa kodeków Divx, WMV, MP4, H.264 B/P)
  • Wbudowane 8GB pamięci i obsługa kart MicroSD o pojemności do 32 GB
  • Wymiary: 125,7 x 66,7 x 9,55 mm
  • Waga: 131 gramów

Smartfon GALAXY R jest już dostępny w Szwecji, a niedługo trafi również do innych rejonów, w tym do północnej i wschodniej Europy, południowo-wschodniej, środkowo-wschodniej i zachodniej Azji oraz Chin.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1900 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie Samsung Electronics Co., Ltd.
Firma Samsung Electronic Co., Ltd jest globalnym liderem na polu półprzewodników, produktów telekomunikacyjnych, mediów cyfrowych i technologii konwergencji cyfrowej. Łączna wartość sprzedaży osiągnięta przez firmę w 2010 r. sięgnęła 135,8 miliarda USD. Firma Samsung Electronic Co. zatrudnia ok. 191 tys. osób w 206 biurach rozmieszczonych w 68 krajach i składa się z niezależnych jednostek operacyjnych specjalizujących się w konkretnych obszarach technologicznych: układach wizualnych, komunikacji mobilnej, systemów telekomunikacyjnych, cyfrowych AGD, systemów IT, cyfrowych rejestracji obrazów, półprzewodników i wyświetlaczach ciekłokrystalicznych. Samsung Electronics jest jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, a także jest wiodącym producentem cyfrowych telewizorów, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Więcej informacji można znaleźć w witrynie internetowej firmy pod adresem www.samsung.com

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym: korzyści, funkcje i możliwości procesora Tegra, aplikacji Tegra Zone oraz procesorów graficznych NVIDIA; rynku superukładów Tegra 2 oraz wpływu patentów firmy na technologie obliczeniowe są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: stanu ogólnoświatowej gospodarki; naszego uzależnienia od podwykonawców, w kwestii produkcji, montażu i testowania produktów; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 1 maja 2011. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2011 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, logotyp Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn