Nowości

NVIDIA wprowadza na rynek pierwsze własne urządzenie przeznaczone do rozrywki w salonie

Nowa konsola SHIELD z procesorem Tegra X1, systemem operacyjnym Android TV oraz usługą strumieniowania gier GRID wprowadza rozrywkę w rozdzielczości 4K do każdego domu

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

NVIDIA SHIELD
NVIDIA SHIELD Controller
NVIDIA SHIELD Remote

SAN FRANCISCO — Game Developers Conference — 3 marca 2015 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś NVIDIA® SHIELD™, pierwszą na świecie konsolę opartą na systemie Android™ TV, która umożliwia wyświetlanie filmów, słuchanie muzyki, a także uruchamianie wspaniałych gier i aplikacji na ekranie telewizora.

„SHIELD odmieni sposób, w jaki korzystamy z cyfrowej rozrywki w domu”, powiedział Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny i prezes firmy NVIDIA. „To niezwykle wydajne i nowoczesne urządzenie zapewniające świetną rozrywkę. Jego moc pozwala wydobyć to co najlepsze z systemu Android TV, a ponadto może przeistoczyć się w potężną maszynę do gier. Jest stworzone do gier.”

Stworzona do gier
Konsola SHIELD, sprzedawana wraz z kontrolerem SHIELD, stanowi ujednoliconą platformę zapewniającą dostęp do wielu wspaniałych gier.

Wspomniane gry to ponad 50 tytułów zoptymalizowanych na konsolę SHIELD, w tym takie hity jak Crysis 3, Doom 3®: BFG Edition czy Borderlands: The Pre-Sequel. Dzięki układowi Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym opartym na architekturze Maxwell™ oraz 64-bitowym procesorem centralnym gry działają wyjątkowo płynnie.

Gracze mogą grać w ulubione tytuły klasy AAA, w tym konsolowe, za pomocą usługi strumieniowania gier GRID. Subskrybenci usługi GRID otrzymają dostęp do 50 gier, takich jak Batman: Arkham Origins, GRID 2 czy Metro: Last Light Redux. Każdego tygodnia usługa będzie wzbogacana o nowe tytuły.

W ramach usługi GRID będzie można także kupować i strumieniować nowe tytuły klasy AAA, w tym Batman: Arkham Knight i Wiedźmin 3: Dziki Gon, które zostaną wydane jeszcze w tym roku.

Szerokie wsparcie deweloperów
Wielu z wiodących deweloperów i wydawców gier bardzo pozytywnie przyjęło konsolę SHIELD i usługę GRID.

„Niesamowita moc obliczeniowa układu Tegra X1 pozwoliła nam przygotować wersję gry Doom 3: BFG dla systemu Android. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie GRID zapewni branży gier.”
– Tim Willits, dyrektor studia id Software

„Ogromna wydajność procesora Tegra X1, w połączeniu z systemem Android TV, daje nam możliwość dotarcia do znacznie szerszej grupy odbiorców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z firmą NVIDIA i wykorzystania nowych możliwości, jakie zapewnia nam SHIELD, w tym m.in. stworzenie zremasterowanej edycji gry Resident Evil 5, która jest już klasycznym tytułem z gatunku survival horror.”
- Jun Takeuchi, dyrektor zarządzający studia CAPCOM

„SHIELD zdecydowanie jest urządzeniem stworzonym do gier. Dzięki procesorowi Tegra X1 gra The Witcher: Battle Arena działa wyśmienicie na konsoli SHIELD. A dzięki usłudze GRID już wkrótce będziemy mogli dostarczyć naszym fanom nowe gry.”
– Benjamin Lee, główny producent gry The Witcher: Battle Arena, CD Projekt RED

Cena i dostępność
Konsola SHIELD będzie dostępna w sprzedaży od maja, a ceny rozpoczynają się od 199 USD za model z kontrolerem. Oferta dodatkowych akcesoriów obejmuje dodatkowe kontrolery, pilota oraz podstawkę umożliwiającą postawienie urządzenia pionowo.

Konsola SHIELD to główny element rodziny urządzeń SHIELD , w skład której wchodzi przeznaczony dla graczy tablet SHIELD oraz przenośną konsolę do gier SHIELD. Więcej informacji na stronie //shield.nvidia.pl.

Dane techniczne

Procesor

NVIDIA Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Maxwell i 3 GB pamięci RAM

Funkcje wideo

Urządzenie obsługuje rozdzielczość 4K / UltraHD i płynności do 60 klatek na sekundę (obsługa standardów VP9, H265, H264)

Funkcje audio

Obsługa dźwięku w systemie 7.1 i 5.1 kanałów poprzez HDMI

Odtwarzanie dźwięku o częstotliwości próbkowania do 24-bitów/192kHz poprzez HDMI i USB

Pamięć masowa1

16GB

Komunikacja bezprzewodowa

Wi-Fi 802.11ac 2x2 MIMO 2,4 GHz i 5 GHz

Bluetooth 4.1/BLE

Interfejsy

Gigabit Ethernet

HDMI 2.0

Dwa gniazda USB 3.0 (Typ A)2

Micro-USB 2.0

Gniazdo MicroSD (obsługuje karty o pojemności do 128 GB)

Odbiornik podczerwieni (zgodny z Logitech Harmony)

Funkcje do gier

Usługa strumieniowania NVIDIA GRID

NVIDIA GameStream™

Waga i rozmiar

Waga: 23 uncji / 654 g

Wysokość: 8,3 cala / 210mm

Szerokość 5,1 cala / 130 mm

Grubość: 1,0 cal / 25mm

1 Część pamięci masowej zajmuje oprogramowanie systemowe.
2 Obsługa systemów plików NTFS, HFS+ i exFAT na napędach podłączanych do gniazda USB.


Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:


O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym funkcjonalność, wydajność, dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania urządzeń NVIDIA SHIELD oraz usługi streamingu gier NVIDIA GRID, sposób w jaki usługi chmury zmieniają współczesną telewizję, popyt na inteligentne usługi TV, wpływ nowej technologii NVIDIA umożliwiającej natychmiastowe przechwytywanie i kodowanie poszczególnych klatek w grach oraz korzyści wynikające z zastosowania procesorów Tegra X1 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 26 października 2014 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2015 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, NVIDIA SHIELD, Tegra, NVIDIA GRID, GeForce, GTX, Maxwell oraz GameStream są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.