Połączenie technologii SLI firmy NVIDIA i platformy Sandy Bridge firmy Intel umożliwia stworzenie najszybszych komputerów do gier

 
 

Firmy Intel, ASUS, Gigabyte, MSI i EVGA zapowiadają płyty główne oparte na układach P67 obsługujących architekturę Sandy Bridge i wyposażone w wieloprocesorową technologię SLI firmy NVIDIA

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

ASRock
ASUS
Gigabyte
Intel
MSI

SANTA CLARA, Kalifornia — 7grudnia 2010 r.— Firma NVIDIA poinformowała dziś o udzieleniu licencji NVIDIA® SLI® przez wiodących producentów płyt głównych na świecie, w tym firm Intel, ASUS, Gigabyte, MSI i EVGA. Licencja umożliwia zastosowanie tej technologii w płytach głównych opartych na układach P67 Express firmy Intel, które będą obsługiwać nadchodzące procesory firmy Intel z architekturą Sandy Bridge.

Od dzisiaj każdy użytkownik płyty głównej opartej na układzie P67 z certyfikatem obsługi technologii SLI oraz procesora Sandy Bridge będzie mógł wyposażyć komputer w jeden lub w dwa procesory graficzne GeForce® firmy NVIDIA – włącznie z modelem GeForce GTX 580, najszybszym jednoukładowym procesorem graficznym obsługującym biblioteki DX 11 na świecie.

„Połączenie mocy obliczeniowej architektury Sandy Bridge i technologii SLI firmy NVIDIA będzie stanowić solidną podstawę najszybszych komputerów PC do gier,” twierdzi Joel Christensen, Dyrektor Generalny Działu konsumenckich płyt głównych w firmie Intel Corporation. „Firmy NVIDIA i Intel pragną nieprzerwanie rozwijać możliwości komputerów typu desktop jako najwydajniejszej platformy do gier. Połączenie naszych nowych technologii z pewnością przyniesie wymierne korzyści i zostanie docenione przez wielu entuzjastów komputerów planujących zakup w 2011 roku zarówno gotowych systemów jak i podzespołów do samodzielnego złożenia.”

Dzisiejsza zapowiedź oznacza, że technologia SLI firmy NVIDIA będzie dostępna we wszystkich platformach komputerów stacjonarnych i mobilnych przeznaczonych dla procesorów centralnych Core i7, Core i5, Core i3, Core 2 Quad i Core 2 Duo i procesorów AMD Phenom II dostępnych na rynku konsumenckim.

Procesory graficzne NVIDIA z obsługą technologii DX11 zostały zaprojektowane z myślą o osiągnięciu najwyższej wydajności w grach wykorzystujących DX11. To również jedyne układy wyposażone w wiele silników teselacji, które zapewniają zaawansowaną funkcjonalność renderowania grafiki. Gracz posiadający komputer z certyfikowaną płytą główną wyposażoną w technologię SLI firmy NVIDIA może dołożyć do niego drugi procesor graficzny, zyskując nawet dwukrotny wzrost wydajności.

Procesory graficzne NVIDIA GeForce zapewniają graczom dodatkowe funkcje, których nie znajdą w rozwiązaniach konkurencyjnych, w tym technologię PhysX® firmy NVIDIA zapewniającą bardziej realistyczne efekty w grach i obsługę technologii 3D Vision™, która zapewnia niesamowite efekty stereoskopowego trójwymiaru nawet na trzech monitorach jednocześnie.

„Firma ASUS jest bardzo zainteresowana wdrożeniem technologii SLI firmy NVIDIA w najnowszych płytach głównych opartych na układach P67, przeznaczonych dla procesorów Sandy Bridge”, mówi Joe Hsieh, Wice-prezes firmy ASUSTeK Computer Inc. „SLI to wiodąca technologia wieloprocesorowa, wielce pożądana przez ogromną grupę naszych klientów-entuzjastów technologicznych.”

Więcej informacji na temat technologii NVIDIA SLI można znaleźć na stronie: www.nvidia.pl/sli.

Cytaty partnerów

„W kartach graficznych najnowszej generacji firmy EVGA zastosowano udoskonaloną technologię SLI firmy NVIDIA, która doskonale wykorzystuje moc wielu procesorów graficznych i umożliwia osiągnięcie niemal dwukrotnie wyższej wydajności,” twierdzi Bob Klase, Wice-dyrektor Działu Sprzedaży w firmie EVGA. „Dzięki płycie głównej EVGA P67 SLI, najnowsza generacja procesorów Intel może korzystać z technologii, którą powinien posiadać każdy użytkownik komputerów.”

„Od momentu premiery w 2004 r. technologia SLI stała się nieodzownym elementem każdej poważnej platformy do gier,” twierdzi Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest. „Od tego momentu, to właśnie połączenie procesorów centralnych Sandy Bridge i technologii SLI będzie stanowić standard wysokowydajnych komputerów PC przeznaczonych dla entuzjastów gier.”

„Gracze poszukujący najlepszej wydajności będą naturalnie dążyć do zakupu platform obsługujących architekturę Sandy Bridge i technologię SLI,” twierdzi Richard Chen, Wice-dyrektor ds. Produktów w firmie GIGABYTE. „To połączenie będzie stanowić podstawę najlepszych platform do gier 2011 roku.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mamy możliwość wykorzystania technologii SLI w najnowszych płytach głównych opartych o procesory firmy Intel,” twierdzi Scott Yang, Wice-dyrektor Działu Sprzedaży w firmie MSI. „Nasi klienci chcą najlepszych rozwiązań – połączenie procesorów graficznych NVIDIA GeForce w konfiguracji SLI i platformy Sandy Bridge z pewnością spełni ich potrzeby.”

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, wpływu i możliwości procesorów graficznych NVIDIA DX11, technologii PhysX, technologii NVIDIA 3D Vision oraz SLI są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Fermi, 3Dvision, PhysX i CUDA są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn