Nowości

FIRMA NVIDIA ZAPOWIADA TURNIEJ STARCRAFTA II Z UDZIAŁEM KOMENTATORÓW: HUSKY’EGO I DAY9

 
 

Sześciotygodniowy turniej GeForce StarCraft II Pro/Am z nagrodami pieniężnymi oraz sprzętowymi o łącznej wartości 22 tys. USD

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Santa Klara, Kalifornia—3 czerwca, 2011 r. — Uwaga gracze! Rejestracja na pierwszy w dziejach, internetowy turniej GeForce® StarCraft II Pro/Am jest już otwarta! Gramy o pieniądze i sprzęt o wartości przekraczającej 22 tys. USD. Chętnych zapraszamy na stronę www.geforce.com i potwierdzenie uczestnictwa, ponieważ tylko zarejestrowani gracze mogą zmierzyć się w walce o tytuł Wielkiego Mistrza jednej z najbardziej popularnych gier PC na świecie.

Rejestracja jest otwarta w dwóch kategoriach – Pro i Amateur.

  • Pro Open: W kategorii Pro zmierzą się najlepsi gracze w StarCrafta II na świecie. Liczba otwartych miejsc w tej kategorii jest nieograniczona.
  • Amateur Open: W kategorii Amateur może rejestrować się każda osoba od 16 roku życia włącznie. Liczba otwartych miejsc dla każdej z ras (Protossów, Terran i Zergów) jest również nieograniczona.

„Użytkownicy kart GeForce są jednymi z największych pasjonatów gier na świecie”, twierdzi Drew Henry, Dyrektor generalny grupy GeForce w firmie NVIDIA. „Ten bezpłatny turniej okraszony udziałem Husky'ego oraz Day9 zapewni wiele chwil wyjątkowej zabawy i satysfakcji z rozgrywki.”

Wszystkie turnieje odbywają się w systemie walk jeden na jednego (1v1). Turniej będzie trwać minimum 5 tygodni, a najlepsi gracze z każdej grupy przejdą do eliminacji w etapie turniejowym.

Oprócz tego walki będą komentowane na żywo przez ulubieńców społeczności StarCrafta II, czyli Husky'ego i Day9. Wideo-relacje z ich komentarzem zostaną udostępnione na stronie Geforce.com oraz na kanale Game Station w serwisie YouTube. Firma Cevo (www.cevo.com), weterani w organizacji tego typu imprez, zapewnią obsługę turniejową, w tym ustawienia rozgrywek, mechanizmy uniemożliwiające oszukiwanie, tablice wyników oraz inne dodatki. Oficjalnym sponsorem turnieju jest firma Asus, która przekazała nagrody w postaci kart graficznych serii GTX 500. Zostaną one wręczone najlepszej dwudziestce graczy z kategorii Pro i Amateur.

"Na stronie GeForce.com znajdziecie wszystkie informacje na temat tego turnieju, w tym filmy z castingu, komentarze gości oraz wiele różnych blogów,” mówi Mike „Husky” Lamond, popularny komentator gry StarCraft II z kanału Game Station. „Nie możemy się już doczekać!”

„Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, że firma NVIDIA wspiera sport elektroniczny, jednocześnie angażując weń całą społeczność,” twierdzi Sean „Day9" Plott z serwisu Day9tv. „Każdy może zarejestrować się i wziąć udział w turnieju lub oglądać rozgrywki za darmo. To świetny pomysł.”

Aby zarejestrować się i wziąć udział w turnieju GeForce StarCraft II Pro/Am lub przeczytać jego oficjalne zasady i warunki, odwiedź stronę: www.geforce.com i kliknij w stosowne łącza. Turniej jest organizowany w Ameryce Północnej, ale mogą w nim wziąć udział z gracze w całego świata, jeśli prawo w ich kraju tego nie zabrania. Więcej informacji można znaleźć w oficjalnych zasadach i warunkach.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA ((NASDAQ:NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1800 patentów włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn