Nowości

NVIDIA Tegra 2 uhonorowana prestiżową nagrodą ‘Best Choice’ targów Computex 2011

 
 

Po raz trzeci z rzędu NVIDIA otrzymuje nagrodę za innowacje technologiczne

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Computex
Tegra2 Stylized

TAIPEI, Taiwan, 24 maja 2011 — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że jej procesor mobilny NVIDIA® Tegra® 2 zdobył prestożową nagrodę „Best Choice” targów Computex 2011 za innowacje w dziedzinie technologii da urządzeń mobilnych. Nagroda przyznawana jest co roku przez Taipei Computer Association.

Układ Tegra 2 został wybrany spośród ponad 400 produktów z niemal wszystkich kategorii – począwszy od urzędzeń mobilnych, przez wszelakiej maści wyświetlacze, aż po kompletne systemy komputerowe. Ostatecznego wyboru Tegry 2 dokonała komisja złożona z przedstawicieli tajwańskich instytucji rządowych, naukowców, analityków, dziennikarzy IT oraz innych ekspertów. Jako uzasadnienie decyzji podano najwyższy poziom zaawansowania technologicznego, innowacyjność oraz szeroką gamę zastosowań rynkowych Tegry.

Tegoroczna nagroda jest już trzecią z rzędu, jaką NVIDIA otrzymała na targach Computex. W ubiegłym roku podobne wyróżnienie otrzymał procesor graficzny GeForce® GTX 480, zaś w 2009 r – NVIDIA ION™.

“NVIDIA Tegra 2 w pełni zasługuje na miano superukładu”, pisze w oświadczeniu jury Best Choice Award. „Dzięki niemu na rynku pojawiła się fala supertelefonów oraz tabletów, dysponujących niespotykanymi dotąd funkcjami i możliwościami. Wybraliśmy Tegrę 2 spośród setek innych produktów ponieważ jest ona znaczącym osiągnięciem technologicznym i wywarła ogromny, pozytywny wpływ na rynek mobilny.”

“Ta nagroda to dla nas ogromny honor i ukoronowanie ciężkiej pracy nad Tegrą 2”, powiedział Phil Carmack, wiceprezes NVIDIA ds. rozwiązań mobilnych. „Potwierdza ona, że nasze starania i inwestycje w rozwój tego produktu miały głęboki sens oraz że rynek mobilny jest i będzie niezwykle istotny dla firmy NVIDIA. To oczywiście dopiero początek naszej drogi – nasz kolejny, 4-rdzeniowy układ Kal-El wyniesie technologie mobilne na zupełnie nowy poziom.”

Tegra 2 to pierwszy na świecie układ typu SoC (System-on-a-Chip) zbudowany z wykorzystaniem dwurdzeniowego procesora centralnego. Pozwala on na swobodne, 2-krotnie płynniejsze niż dotychczas, przeglądanie Internetu z akceleracją sprzętową technologii Adobe® Flash, a także pełną wielozadaniowość. Za generowanie grafiki odpowiedzialny jest procesor NVIDIA GeForce, który gwarantuje wrażenia wizualne rodem z konsoli do gier.

Układ Tegra 2 wykorzystywany jest m.in. w supertelefonach LG Swift 2X oraz Motorola Atrix, a także w najnowszych tabletach z systemem Android 3.0 (Honeycomb) - Motorola XOOM, Samsung Galaxy Tab 10.1, Acer Iconia Tab A500, ASUS Eee Pad Transformer, czy Toshiba Honeycomb tablet. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn