Nowości

Firma Playbox wprowadza tytuły na system Android i stawia na gry dla supertelefonów i supertabletów z układami NVIDIA Tegra

 
 

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

Bang Bang Racing
Bang Bang Racing
Bang Bang Racing
Bang Bang Racing

Liverpool, Anglia, 18 kwietnia 2011 r. – Firma Playbox ogłosiła dziś rozpoczęcie działań z myślą o rynku systemu operacyjnego Android i stworzenie nowego zespołu, którego głównym zadaniem jest tworzenie gier dla supertelefonów i supertabletów opartych na układzie NVIDIA® Tegra™. Firma zapowiedziała również wersję gry Bang Bang Racing – hitu na konsole Playstation 3 i Xbox 360 zoptymalizowanego dla układów Tegra, wyprodukowanego na licencji firmy Digital Reality.

Od czasu założenia w 2005 r. firma Playbox zajmuje się produkcją gier na tradycyjne konsole stacjonarne i przenośne. Firma zakończyła obecnie produkcję tytułu Bang Bang Racing dla firmy Digital Reality. Obecnie Playbox zamierza wykorzystać swoje doświadczenie i kreatywność w tytułach dla systemu operacyjnego Android, koncentrując się na grach dla urządzeń z układami Tegra.

Przykładem takiej gry jest Bang Bang Racing: to ciekawe, dynamiczne wyścigi z ładną grafiką i podrasowanymi samochodami sportowymi. Pod płaszczykiem wesołej gry bije jednak serce prawdziwej ściganki. Wersja zoptymalizowana dla układów Tegra dorównuje grom wyścigowym na konsole domowe, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii PhysX firmy NVIDIA. Dynamiczny silnik fizyki pracujący w czasie rzeczywistym umożliwia stworzenie precyzyjnego i wygodnie sterowanego modelu jazdy – dzięki temu przejeżdżanie bokiem przez zakręty i ścinanie wierzchołków sprawi graczom ogromną satysfakcję. Gra wykorzystuje unikalny system sterowania; gracze po prostu wskazują miejsce, w które chcą skierować pojazd, niejako rysując linię, po której będzie on prowadzony.

Gra Bang Bang Racing zostanie udostępniona na rynku Tegra Zone, tj. w bezpłatnej aplikacji dostępnej w sklepie internetowym Android Market. Tegra Zone to centralny punkt dystrybucji efektownych gier dla supertelefonów i supertabletów z układem Tegra.

Gary Nichols, Dyrektor zarządzający firmy Playbox, twierdzi: „Biorąc pod uwagę ogromny wzrost liczby sprzedanych urządzeń z systemem Android i nasze wstępne rozmowy z firmą NVIDIA na temat Tegry oczekujemy wybuchowego rozwoju tego rynku. To dlatego zmieniliśmy priorytet naszego studia i staliśmy się jedną z pierwszych firm wprowadzających na rynek tytuły dla układów Tegra. Niedawne zapowiedzi wielu producentów, w tym LG, Motoroli i Samsung, wskazują na to, że rynek tabletów będzie nieprzerwanie rosnąć – chcemy się tam jak najszybciej znaleźć.”

Mike Clarke, Dyrektor ds. technicznych firmy Playbox, dodaje „Gdy rozpoczynaliśmy pracę nad naszą technologią, niewiele firm zdawało sobie sprawę z tego, czym jest Tegra oraz z wpływu tego układu na rynek. Na ostatniej sesji dotyczącej gier mobilnych Konferencji Deweloperów Gier (GDC) zauważyłem, że Android i układ Tegra spotykają się z ogromnym zainteresowaniem większej liczby deweloperów.”

Ashu Rege, Wiceprzewodniczący ds. materiałów i technologii w firmie NVIDIA, dodaje: „Przede wszystkim chcemy wprowadzić najlepsze konsolowe gry i materiały na urządzenia z systemem Android. Firma Playbox wykorzystuje bogate zasoby kreatywności i doświadczenia przy tworzeniu gier, dlatego w rekordowo krótkim czasie stworzyła tytuł godny konsoli Playstation 3 na supertelefony i supertablety z układami Tegra.

Playbox pracuje obecnie nad szeregiem nowych, ekscytujących tytułów dla układu Tegra i aktywnie poszukuje nowych partnerów, z którymi mogłaby współpracować przy rozwoju nowych własności intelektualnych lub przenoszeniu istniejących na platformę Tegra.

O firmie Playbox
Playbox zajmuje się cyfrową rozrywką – tworzeniem oryginalnych gier na konsole, urządzenia mobilne i dla serwisów społecznościowych. Firma została założona w 2005, a jej misją jest produkowanie świeżych i oryginalnych gier, które zapewnią wiele zabawy całej rodzinie. Więcej informacji można znaleźć na stronie //playboxgames.com. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn