Nowości

Wysokowydajne przetwarzanie z wykorzystaniem procesorów graficznych NVIDIA w nowych serwerach Dell PowerEdge

Nowe serwery Della z procesorami graficznymi NVIDIA Tesla przyspieszą obliczenia w zastosowaniach naukowych i przemysłowych

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Serwer Dell PowerEdgeTM R720
Serwer Dell PowerEdgeTM R720
Serwer Dell PowerEdgeTM T620 z kartami graficznymi NVIDIA Tesla™
Serwer Dell PowerEdgeTM T620 z kartami graficznymi NVIDIA® Tesla™

SANTA CLARA, Kalifornia, 6 marca 2012 — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że jej karty graficzne NVIDIA® Tesla™ zostaną po raz pierwszy zastosowane w dwóch serwerach Dell PowerEdge 12-generacji, wykonanych w obudowach typu rack i tower.

Dell zaprojektował nowe serwery PowerEdge™ R720 oraz PowerEdge T620 w taki sposób, aby znacznie przyspieszyć działanie szerokiego spektrum wymagających obliczeniowo aplikacji przemysłowych, takich jak np. Mathworks MATLAB (badania obliczeniowe), czy SIMULIA Abaqus (komputerowe wspieranie inżynierii). Nowe serwery wykorzystują 512-rdzeniowe procesory graficzne NVDIA Tesla M2090 w połączeniu z procesorami Intel Xeon E5/R, opartymi na architekturze Sandy Bridge, co pozwala na osiągnięcie znaczącego przyspieszenia wykonywania obliczeń w takich dziedzinach jak nauki przyrodnicze, inżynieria, badania nad pogodą i klimatem oraz wiele innych.

„Zapotrzebowanie na systemy przetwarzania z wykorzystaniem procesorów graficznych ciągle rośnie ze względu na fakt, że oferują one unikalną kombinację ultra-wysokiej wydajności i oszczędności energii”, powiedziała Virginia Swink, dyrektor wykonawczy rozwiązań serwerowych w firmie Dell. „Rozszerzenie portfolio serwerów Dell PowerEdge o modele z akceleratorami graficznymi pozwoli nam na dotarcie do klientów w nowych branżach i pozwoli dostarczać najszybsze dostępne na rynku rozwiązania użytkownikom naukowym i komercyjnym.”

Wprowadzenie na rynek serwerów Dell PowerEdge R720 oznacza dla klientów dostęp do całkowicie zintegrowanych systemów opartych na architekturze x86, wykorzystujących do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla. Nowe serwery oferują ogromne przyspieszenie obliczeń przy jednoczesnym zachowaniu standardowych rozmiarów obudowy.

Serwery PowerEdge T620 wzmacniają linię rozwiązań desktopowych oraz workstation firmy Dell i są dostępne w konfiguracjach z maksymalnie czterema kartami NVIDIA Tesla i NVIDIA Quadro™, które znakomicie sprawdzają się w aplikacjach do projektowania i analiz strukturalnych, takich jak Autodesk 3ds Max, czy ANSYS Mechanical.

Procesory graficzne Tesla to akceleratory oparte na architekturze przetwarzania równoległego NVIDIA CUDA®. Procesory graficzne (GPU) Tesla zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o obliczeniach wymagających najwyższej wydajności, naukach obliczeniowych i superkomputerach. Zapewniają one znacznie większą wydajność w zastosowaniach naukowych i komercyjnych niż systemy oparte na procesorach centralnych (CPU).

Więcej informacji o procesorach graficznych NVIDIA Tesla można znaleźć na stronie internetowej firmy NVIDIA. Dodatkowe informacje o platformie CUDA dostępne są na stronie dedykowanej CUDA. Wiadomości o firmie NVIDIA, informacje o produktach, zdjęcia i materiały wideo można znaleźć w kąciku prasowym NVIDIA.

Nowe serwery Dell PowerEdge R720 i T620 są już dostępne w firmie Dell oraz u jej partnerów handlowych. Więcej informacji na stronie firmy Dell.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2300 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania układów graficznych NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla; implementacja układów graficznych NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla w serwerach Dell; dostępność układów graficznych NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla w serwerach Dell oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 22 listopada 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, CUDA, Quadro oraz Tesla są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.