NVIDIA zapewnia nową jakość multimediów i gier w sieci 4G Verizon Wireless

 
 

Bliska współpraca obu firm owocuje wprowadzeniem wieloplatformowych gier multiplayer w najbardziej zaawansowanej sieci komórkowej 4G w USA

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
Hanna Greve
Account Manager
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Informacje prasowe publikuje

LAS VEGAS i BASKING RIDGE, New Jersey – firmy NVIDIA i Verizon Wireless zaprezentują na targach Consumer Electronics Show 2011 (CES) mobilną platformę NVIDIA® Tegra™ 2 oraz możliwości obsługi gier i multimediów, jakie zapewni ona w sieci szerokopasmowej 4G LTE operatora Verizon Wireless.

Obie firmy zademonstrują urządzenia mobilne oferujące media i gry w jakości dorównującej urządzeniom domowym za pośrednictwem szerokopasmowej sieci komórkowej 4G LTE. Konsumenci będą mogli prowadzić między sobą rozgrywkę w trybie dla wielu graczy mimo posiadania różnych urządzeń, od tabletów opartych na układach Tegra 2 po stacjonarne komputery PC.

Tablety oparte na układach Tegra 2 umożliwią również strumieniowanie filmów w rozdzielczości 1080p, wyświetlanie różnych treści (np. czasopism elektronicznych) i pobieranie aplikacji za pomocą zaawansowanego interfejsu 3D – funkcjonalność, której realizację umożliwia połączenie procesora Tegra 2 oraz szerokopasmowej i responsywnej sieci komórkowej 4G LTE. Układ Tegra 2 zawiera dwurdzeniowy procesor centralny, procesor graficzny GeForce® o ultraniskim poborze mocy (ULP) firmy NVIDIA, a także procesor materiału wideo 1080p.

Nowe możliwości to wynik współpracy nawiązanej na przestrzeni ostatniego roku między firmami NVIDIA i Verizon Wireless. Obie firmy zademonstrowały wcześniej funkcjonalność odtwarzania wideo z Internetu w rozdzielczości 1080p na urządzeniach typu tablet wykorzystujących testową wersję sieci LTE.

„W zeszłym roku wraz z firmą NVIDIA zaprezentowaliśmy po raz pierwszy strumieniowanie 1080p przez sieć LTE,” twierdzi Brian Higgins, Dyrektor generalny ds. rozwoju ekosystemu sieci LTE w firmie Verizon Wireless. „To były jedynie początki. Układ Tegra zapewnia niespotykane dotąd wrażenia w urządzeniach mobilnych. Jesteśmy pewni, że programiści i konsumenci przekonają się o zaletach naszej sieci 4G LTE.”

„Sieć 4G LTE Verizon Wireless zapewnia przepustowość niezbędną do przesłania dużych ilości materiałów do urządzenia mobilnego,” twierdzi Michael Rayfield, Dyrektor generalny ds. rynku mobilnego w firmie NVIDIA. „Połączenie nowej sieci z układem Tegra zapewni użytkownikom swobodę oglądania dowolnego tytułu oraz grania w cokolwiek zechcą, gdy tylko mają na to ochotę.”

Mobilna sieć szerokopasmowa Verizon Wireless 4G LTE została uruchomiona w grudniu 2010 r. i jest najszybszą oraz najbardziej zaawansowaną siecią 4G w Stanach Zjednoczonych, która zapewnia dziesięciokrotnie wyższą przepustowość od sieci 3G tego operatora. Obecnie w zasięgu mobilnej sieci szerokopasmowej Verizon Wireless 4G LTE znajduje się 1/3 wszystkich amerykanów. Operator planuje rozszerzyć zasięg nowej sieci do poziomu sieci 3G w przeciągu trzech lat.

Demonstracja nowej zawartości jest owocem współpracy zawiązanej w Centrum Innowacji LTE firm Verizon Wireless. Centrum Innowacji LTE zostało założone w 2008 r. i stanowi środowisko współpracy dla wielu różnorodnych firm, które chcą tworzyć innowacyjne produkty wykorzystujące technologię 4G LTE.

Materiały mobilne i gry przeznaczone dla platformy Tegra 2 będą demonstrowane między 6 a 9 stycznia na stanowisku firmy Verizon Wireless (nr 35216 w Południowej sali Centrum Zjazdów Las Vegas), a także na stanowisku firmy NVIDIA (Południowa sala 3, stoisko nr 31431). Więcej informacji na temat Centrum Innowacji LTE i sieci 4G LTE firmy Verizon Wireless zawarto w witrynie www.verizonwireless.com/lte.

O firmie Verizon Wireless
Verizon Wireless to operator najszybszej i najbardziej zaawansowanej sieci mobilej 3G oraz największej i najbardziej niezawodnej sieci 3G w Stanach Zjednoczonych, który obsługuje ponad 93 milionów klientów. Siedziba firmy znajduje się w Basking Ridge, New Jersey. Verizon Wireless jest spółką joint venture Verizon Communication (NYSE, NASDAQ: VZ) oraz Vodafone (LSE, NASDAQ: VOD), i zatrudnia ponad 80 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.verizonwireless.com. Zapraszamy do zalogowania się do Biblioteki Materiałów Multimedialnych Verizon Wireless pod adresem www.verizonwireless.com/multimedia, w której można przejrzeć lub otrzymać dostęp do wysokiej jakości materiału wideo i obrazów w wysokiej rozdzielczości dotyczących działań firmy Verizon Wireless.

O firmie NVIDIA
Konstruując w 1999 roku pierwszy układ GPU, NVIDIA uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej. Od tego czasu konsekwentnie ustanawia nowe standardy w zakresie technologii wizualnych, wprowadzając zapierające dech w piersiach, interaktywne rozwiązania graficzne w ramach szerokiego zakresu urządzeń – od tabletów i przenośnych odtwarzaczy multimedialnych aż po notebooki i stacje robocze. Doświadczenie firmy NVIDIA w dziedzinie programowalnych układów GPU doprowadziło do przełomu w przetwarzaniu równoległym i sprawiło, że technologie superkomputerowe przestały być drogie i stały się szeroko dostępne. Firma posiada ponad 1600 patentów w Stanach Zjednoczonych, włączając te, dotyczące projektów i spraw fundamentalnych dla współczesnej informatyki.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym: wpływ i korzyści z wykorzystania ukadu NVIDIA Tegra w urządzeniach mobilnych oraz wpływu rozwiązań i patentów firmy na branżę obliczeniową są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: rozwoju bardziej wydajnych lub szybszych technologii; zastosowania GPU do obliczeń równoległych; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 25 października 2009 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

© 2010 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Tegra i GeForce są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn