Nowości

NVIDIA zapowiada międzynarodowy otwarty turniej gry „World of Tanks”

Regionalni mistrzowie z czterech stron świata polecą na Wielki Finał i staną do walki o nagrody w wysokości 100 000 dolarów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Turniej sportów elektronicznych GeForce World of Tanks

SANTA CLARA, Kalifornia — 21 marca 2013 r. — NVIDIA poinformowała dziś o pierwszym organizowanym przez nią turnieju e-sportowym GeForce World of Tanks Open Tournament1, podczas którego uczestnicy będą walczyć o nagrody w postaci kart graficznych NVIDIA® GeForce® GTX serii 600 oraz o szansę wygrania kolejnych nagród w wysokości 100 000 dolarów w trakcie spektakularnych rozgrywek finałowych. Od dzisiaj trwa wstępna rejestracja dla zespołów, a 28 marca rozpoczną się otwarte zapisy, które potrwają dwa tygodnie.

„Gra World of Tanks doskonale łączy rozgrywkę drużynową, strategię i akcję, dzięki czemu przypadła do gustu graczom ceniącym sobie współzawodnictwo”, powiedział Kevin Van Ness z północnoamerykańskiego oddziału studia Wargaming. „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwością stworzenia imprezy, która połączy naszą wspaniałą społeczność z doskonałą wiedzą techniczną i doświadczeniem firmy NVIDIA.”

World of Tanks to drużynowa gra sieciowa przeznaczona dla wielu graczy, w której toczą oni bitwy pancerne w pojazdach z połowy XX wieku. Ta dynamiczna gra akcji dla komputerów PC cechuje się rozbudowanym systemem uzbrojenia, mikrosystemem gospodarczym oraz rozbudowaną platformą narzędzi do obsługi rozgrywek e-sportowych, takich jak tryb widza oraz obsługa plików powtórek. Nic więc dziwnego, że w serwisie gry World of Tanks zarejestrowało się już ponad 55 milionów użytkowników z całego świata2. W styczniu gra ustanowiła rekord Guinnessa w kategorii największej liczby podłączonych jednocześnie graczy, gdy na rosyjskim serwerze odnotowano 190 541 użytkowników.

„Posiadacze kart GeForce uwielbiają e-sport, a World of Tanks jest przystępną, bardzo rozbudowaną i atrakcyjną graficznie grą”, powiedział James Grunke, kierownik programu GeForce eSports w firmie NVIDIA. „Ten bezpłatny turniej oraz planowane transmisje na żywo to nasz sposób na zapewnienie fanom wyjątkowej zabawy i satysfakcji z rozgrywki.”

W turnieju mogą wciąż udział gracze z pięciu regionów świata: Chin, APAC3, obu Ameryk, Europy oraz Rosji. Pięciu zwycięzców regionalnych turniejów stanie do walki – na koszt organizatora – w rozgrywkach finałowych. Data i miejsce tych rozgrywek zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W rozgrywkach turniejowych wezmą udział siedmioosobowe drużyny, grające do trzech wygranych. Turniej będzie trwać minimum 4 tygodnie, a najlepsi gracze z każdej grupy przejdą do dwuetapowej rundy eliminacyjnej.

Walki będą transmitowane na żywo w serwisach GeForce.com i Twitch TV, a komentarz (w języku angielskim) zapewnią ulubieńcy społeczności World of Tanks – David „Nagatron” Williams i James „Relics” Starr.

„Nie mogę się już doczekać, kiedy ten turniej wystartuje”, powiedział Williams. „Pula nagród w wysokości 100 000 dolarów, a dodatkowo puchar GeForce GTX oraz zielona kurtka GeForce z pewnością zainteresują i zmotywują najlepszych graczy do wzięcia udziału w rozgrywkach. Będzie co oglądać!”

Zlokalizowane materiały z transmisji zostaną udostępnione w serwisie GeForce.com. Weterani turniejów sportów elektronicznych, firma Cevo, zajmie się przygotowaniem meczy, obsługą tabeli wyników oraz redakcją blogów z turnieju.

„Ogromnie się cieszę, że mogę relacjonować ten turniej dla firmy NVIDIA”, powiedział Starr. „World of Tanks jest fantastyczną grą, w której kluczowe jest współzawodnictwo, a turniej GeForce z pewnością pomoże spopularyzować ten tytuł jako platformę do profesjonalnych rozgrywek e-sportowych.”

Oficjalne zasady turnieju GeForce eSports zostaną opublikowane w dniu 28 marca na stronie //esports.geforce.com. Turniej jest bezpłatny i otwarty dla graczy z całego świata, o ile nie zabrania tego lokalne prawo.

Informacje o inicjatywie GeForce eSports
Inicjatywa GeForce eSports obsługiwana przez firmę NVIDIA jest programem dla amatorów i profesjonalistów grających w gry PC, dedykowanym rosnącej społeczności e-sportowej. Na turniejach GeForce odbywają się rozgrywki w największe tytuły świata gier PC, takich jak StarCraft 2, Call of Duty Black Ops II, a teraz także World of Tanks. Karty graficzne z procesorami GeForce GTX, które przekształcają PC w najpotężniejszą platformę dla gier, są preferowanymi produktami czołowych profesjonalnych graczy.

Informacje o grze World of Tanks
World of Tanks to pierwsza i jedyna zespołowa gra MMO, w której gracze staczają pancerne wojny. Gracze biorą udział w legendarnych bitwach osadzonych w realiach II Wojny Światowej, walcząc przeciwko innym pancerniakom w stalowych maszynach z całego świata. W arsenale gry znajduje się ponad 300 pojazdów opancerzonych powstałych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Związku Radzieckim, Wielkiej Brytanii oraz Chinach, których sylwetki wiernie odpowiadają prawdziwym maszynom. Aby rozpocząć grę w World of Tanks, odwiedź stronę:


O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2013 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz GeForce są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

__________________________________________

1Turniej GeForce eSports World of Tanks nie jest częścią serii mistrzostw Wargaming World of Tanks i stanowi odrębne wydarzenie.
2Według wydawcy World of Tanks, studia Wargaming.net.
3Region APAC obejmuje terytoria Tajwanu, Korei, Australii i Singapuru.