Nowości

OptiTex

 
 

Czy wirtualne pokazy mody mogą być melodią przyszłości? Pewności brak, ale mająca swoją siedzibę w Petach Tikva w Izraelu, firma OptiTex Ltd. podnosi branżę mody na zupełnie nowy poziom dzięki swojej technologii projektowania 3D CAD/CAM.

Wyzwanie
 

Do tej pory, aby zaprezentować nową kolekcję inwestorom, projektanci mody musieli ręcznie tworzyć próbki ubrań – proces ten zajmował mnóstwo czasu i był bardzo drogi ze względu na powstające znaczne ilości odpadów. OptiTex 3D unowocześnia ten proces pozwalając projektantom symulować wygląd i ruch ubrań na wirtualnych modelach, pozwalając na przeglądanie, poprawianie i przymierzanie próbek zanim zostanie wykonane pierwsze ciecie materiału.

 
Rozwiązanie

Aby podołać temu wyzwaniu, OptiTex wykorzystuje środowisko programowania NVIDIA® CUDA™ do zrekonstruowania silnika symulacji ubrań i jego algorytmów tak, by mógł on być uruchamiany na procesorach graficznych. Obliczenia na GPU pozwoliły twórcom oprogramowania na eliminację wąskich gardeł obecnych w środowisku CPU i podniesienie wydajności do 10 razy. Proces tworzenia nowej kolekcji ubrań zajmował do tej pory 190 dni, ale dzięki zrekonstruowanym rozwiązaniom OptiTex 3D czas dotarcia na rynek zmniejszył się do 35 dni.

"Konwersja OptiTex 3D w celu wykorzystania GPU w znacznym stopniu zwiększyła efektywność naszego produktu, zapewniając korzyści naszym klientom”, powiedział Ran Machtinger, prezes i CEO firmy OptiTex, Ltd. „Dzięki możliwości pracy w czasie rzeczywistym proces tworzenia wzorów zmieni się na zawsze. Nasi klienci z branży tekstylnej nie będą musieli wykonywać tak wielu poprawek na ukończonym projekcie, gdyż poszczególne części garderoby będą wcześniej wizualizowanie w 3D.”

Wpływ

Dzięki możliwości pracy w czasie rzeczywistym, zapewnianej przez obliczenia na GPU, projektanci mogą zmniejszyć koszty produkcji nowych kolekcji i skrócić czas ich opracowania. Użytkownicy z wielu branż, w tym odzieżowej, samochodowej i lotniczej mogą oszczędzać materiały, elektryczność oraz ograniczać koszty produkcji dzięki niemal zupełnej eliminacji marnotrawstwa materiałów, papieru, prądu, czasu pracy oraz kosztów przesyłek.

Więcej informacji uzyskać można pod adresem: www.optitex.com 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn