Nowości

Pioneer

 
 


Rozrywka wykorzystująca komputery PC wkroczyła w nową erę. Technologie nowej generacji umieszczają komputer PC w centrum fantastycznej domowej rozrywki. Mając to na względzie, Pioneer, wiodąca firma produkująca wysoko zaawansowane rozwiązania dla rozrywki, podjęła współpracę z firmą NVIDIA przy tworzeniu demonstracyjnego pokoju, prezentującego najnowsze osiągnięcia sprzętu wizyjnego.
 

WYZWANIE

High definition (HD) znajduje się na czele tej rewolucji w domowej rozrywce – jest to najbardziej znaczący krok naprzód w jakości obrazu od czasów DVD. Treści HD, komputery PC z obsługą HD, odtwarzacze dysków Blu-ray i HD-DVD oraz płaskie odbiorniki telewizyjne z obsługą HD są już powszechnie dostępne. Dodając do tego coraz niższą cenę zestawów kina domowego o wysokich parametrach, oznacza to, że klienci mogą połączyć obraz o jakości HD z wyjątkową jakością audio. Zestaw taki definiuje nowy poziom wrażeń o jakości kinowej dostępnych w domu.

Jako firma chlubiąca się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w przemyśle audio-wideo, Pioneer przoduje we wprowadzaniu technologii HD ze swoją gamą telewizorów plazmowych opracowanych z myślą o zaoferowaniu najlepszych wrażeń HD. Ponieważ jednak HD jest medium przede wszystkim wizualnym, firma chciała podkreślić ogromny postęp jakościowy, uzyskiwany za sprawą HD, w porównaniu ze standardowym wideo lub cyfrową telewizją naziemną.

Mark Grotefeld, koordynator ds. marketingu w europejskim oddziale firmy Pioneer, wyjaśnia: „Wielu ludzi nie wie, jakiego sprzętu potrzebują do oglądania HD i nadal nie rozumieją, jak doskonałą jakość może ten format zaoferować. Przy technologii HD najbardziej przekonujący jest obraz – potrzebowaliśmy sposobu, by pokazać dziennikarzom, partnerom i klientom, dlaczego powinni być zafascynowani tą nową technologią”.

ROZWIĄZANIE

Pioneer zwrócił się do firmy NVIDIA o pomoc przy konstrukcji demonstracyjnego pokoju w biurach firmy NVIDIA w Berkshire. Łącząc rewelacyjny, profesjonalny ekran firmy Pioneer, system kina domowego oraz zestaw głośników o wysokiej jakości z komputerem PC typu Media Center wykorzystującym technologię NVIDIA® PureVideo™ HD, obie firmy mogły zaprezentować zalety rozrywki HD o najwyższej jakości.

Mark Grotefeld kontynuuje: „Mamy nasz własny pokój demonstracyjny w firmie Pioneer, pokazujący rewelacyjną jakość obrazu HD pochodzącego z naszych odtwarzaczy i urządzeń do nagrywania Blu-ray. Kiedy prezentujemy wydajność komputerów Media Center, wykorzystujemy systemy wyposażone w technologię PureVideo HD: oferuje ona wyjątkową jakość obrazu, pozwalającą na oddanie jakości obrazu naszych plazmowych ekranów. PureVideo HD łączy elementy sprzętowe i programowe, optymalizując jakość obrazu wideo, zapewniając doskonały kontrast, żywe kolory i ultrapłynny obraz, charakteryzujące plazmowe telewizory HD firmy Pioneer”.

Oprócz ekranu, zainstalowano także komponenty audio firmy Pioneer, w tym wzmacniacz dźwięku surround oraz zestaw głośnikowy. Kompletny system wprost otacza widza, tworząc zajmującą demonstrację, która w pełni obrazuje pełny potencjał najnowszej technologii w dziedzinie domowej rozrywki.

EFEKT

Scott Vouri, szef działu multimediów i oprogramowania w firmie NVIDIA, dodaje: „Była to bardzo owocna współpraca i doskonale podkreśla ona, jak wzajemnie dopełniają się nasze technologie. Oznacza to, że po raz pierwszy możemy pokazać kontrast pomiędzy standardowym wideo i HD: coś, co bardzo trudno przekazać samymi słowami. Komponenty firm Pioneer i NVIDIA wspólnie podkreślają niuanse tego porównania”.

„Tworząc pokój demonstracyjny wspólnie z firmą NVIDIA chcieliśmy pokazać, co można osiągnąć wykorzystując dostępną prosto z półki, wysokiej jakości technologię oferowaną w rozsądnej cenie”, konkluduje Mark Grotefeld. „Rezultatem są bezprecedensowe wrażenia w dziedzinie realizmu, w pełni wykorzystujące rewelacyjną jakość obrazu HD. NVIDIA pomogła nam stworzyć imponujące narzędzie, ułatwiające komunikację z mediami i kluczowymi partnerami, które będzie się rozwijać w miarę jak ewoluować będą nasze technologie”. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn