GeForce
 
Wygląd produktu może zależeć od producenta

Quadro 5000

Dodatkowe zdjęcia

Profesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA® Quadro® 5000, skonstruowane w oparciu o nowatorską architekturę NVIDIA Fermi, integrują w sobie wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, zmieniając współczesne sposoby pracy nad projektami.

charakterystyka
cechy
specyfikacja

Zmień swój sposób pracy

Profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro 5000, skonstruowane w oparciu o nowatorską architekturę NVIDIA Fermi, oferują do 4 razy wyższą – w porównaniu do poprzedniej generacji – wydajność w szerokim zakresie aplikacji związanych z projektowaniem, animacją oraz przetwarzaniem i obróbką wideo. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii skalowalnego silnika geometrycznego, model ten jest w stanie przetwarzać z wydajnością na zadziwiającym poziomie 950 milionów trójkątów na sekundę, ustanawiając w ten sposób nowy standard wydajności 3D². Integrując wysoką wydajność obliczeń i zaawansowane możliwości wizualizacyjne, Quadro 5000 zmienia współczesne sposoby pracy nad projektami.

Rewolucyjna architektura Fermi w układach Quadro

Współczesne aplikacje wykorzystują możliwości najnowszej, równoległej architektury przetwarzającej NVIDIA® CUDA™ układów GPU Quadro, co pozwala uzyskać nawet 8-krotny wzrost wydajności w takich złożonych obliczeniowo zadaniach, jak ray tracing, przetwarzanie wideo czy obliczeniowa dynamika płynów. W przypadku aplikacji, dla których priorytetowe znaczenie ma wysoka precyzja oraz niezawodność danych, Quadro jest jedynym profesjonalnym rozwiązaniem graficznym współpracującym z pamięcią ECC i oferującym wysoką wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji, a w efekcie – dokładność i wierność uzyskiwanych rezultatów. Gwarantuje to dużą precyzję i integralność danych, bez konieczności poświęcania wydajności, we wszelkich typach zastosowań, poczynając od aplikacji z dziedziny obrazowania medycznego, a na analizie strukturalnej kończąc.

Moc napędzająca wizualną platformę superkomputerową

Quadro 5000 to nie tylko procesor graficzny; rozwiązanie to stanowi podstawę całej wizualnej platformy superkomputerowej, obejmującej zarówno sprzęt jak i oprogramowanie umożliwiające korzystanie z takich zaawansowanych możliwości, jak stereoskopowe 3D, skalowalna wizualizacja oraz produkcja i dystrybucja wideo 3D o jakości high-definition.

Jeszcze więcej mocy w aplikacjach profesjonalnych

Profesjonalne technologie programowe NVIDIA, od oprogramowania CUDA po silniki akcelerujące aplikacje, zapewniają w połączeniu z Quadro akcelerację w aplikacjach takich firm, jak Adobe, Autodesk, RTT, Dassault Systems, Bunkspeed i wielu innych.

¹ Bezwzględna wydajność obliczona z uwzględnieniem liczby graficznych klastrów przetwarzających, częstotliwości taktowania GPU oraz szybkości przetwarzania trójkątów.
 


 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn