Tesla
 
 
Wygląd produktu może zależeć od producenta

Moduły obliczeń GPU Tesla M2050 / M2070

Additional Views

Oferowane przez partnerów NVIDIA rozwiązania na bazie modułów obliczeń GPU NVIDIA® Tesla™ M2050/M2070 zapewniają superkomputerową moc obliczeniową za 1/10 ceny i przy 1/20 zapotrzebowania na energię. Gwarantują najwyższą na świecie gęstość mocy obliczeniowej w zastosowaniach typu klastry wydziałowe i centra przetwarzania danych.

charakterystyka
cechy
specyfikacja

Moduły obliczeniowe Tesla M2050 i M2070 oparte na najnowszej generacji architektury CUDA™ o kryptonimie „Fermi” umożliwiają płynną integrację technologii obliczeń na GPU z systemami macierzystymi w zastosowaniach wymagających maksymalnej skalowalności, takich jak obliczenia wysokiej wydajności i wielkie centra przetwarzania danych. Układy GPU Tesla z serii 20 są pierwszymi, które udostępniają 10 razy wyższą moc obliczeń podwójnej precyzji od oferowanej przez czterordzeniowe procesory x86 , a także jako pierwsze obsługują pamięć ECC. Moduły Tesla M2050 i M2070 udostępniają wszelkie typowe korzyści związane z technologią obliczeń na GPU, zapewniają też maksymalną niezawodność i ścisłą integrację z narzędziami służącymi do monitorowania i zarządzania systemem. Daje to pracownikom IT w centrach przetwarzania danych znacznie większe możliwości wyboru w zakresie sposobów wdrażania rozwiązań na bazie układów GPU, obejmujące szeroki zakres systemów typu blade i do montażu w szafie typu rack, a także niezbędne w tego typu zastosowaniach funkcje zdalnego monitorowania i zarządzania.

W porównaniu do systemów wykorzystujących wyłącznie układy CPU, serwery z modułami obliczeń GPU z serii Tesla 20 oferują superkomputerową moc obliczeniową za 1/10 ceny i przy 1/20 poboru mocy, zapewniają przy tym najwyższą gęstość mocy obliczeniowej.

 


 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn