Quadro

 • KARTY GRAFICZNE QUADRO
 • TECHNOLOGIE GPU QUADRO
 • ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE
 • Porównaj i kup Quadro
NVIDIA I CATIA: SPRAWDZONA KOMBINACJA GWARANTUJĄCA PERFEKCYJNE PROJEKTY
Divider

Rofesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA pozwalają inżynierom i projektantom w wielu branżach przemysłu - od motoryzacyjnego, przez przemysł lotniczy i kosmiczny, do branży produktów konsumenckich - w pełni wykorzystać moc platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Współpraca z firmą Dassault Systèmes i czołowymi producentami stacji roboczych zapewnia użytkownikom oprogramowania CATIA optymalizację pod kątem najwyższej wydajności oraz możliwość skorzystania z zaawansowanych funkcji, jak CATIA Live Rendering z akcelerowanym przez GPU ray tracingiem.

Profesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro są certyfikowane i rekomendowane przez firmę Dassault Systèmes i objęte są trzyletnią gwarancją. Dekada bliskiej współpracy obu firm gwarantuje stabilność i niezawodność platformy, dzięki czemu już od pierwszego dnia wszystko będzie funkcjonować dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Nie dziwi zatem, że 9 na 10 certyfikowanych platform CATIA opartych jest na jednostkach GPU Quadro.

Tryb CATIA Live Rendering dzięki natywnej integracji z technologią NVIDIA Iray® pozwala projektantom produktów na wizualizowanie przewidywalnych cyfrowych prototypów z prędkościami, jakie wcześniej nie były możliwe. Oznacza to również, że użytkownicy mogą wykorzystać oprogramowanie do rozproszonego renderingu NVIDIA Iray Server do dalszego skrócenia czasu potrzebnego do tworzenia wymagających obrazów dzięki skalowaniu renderingu Iray na stacjach roboczych w ramach Twojej sieci. Projektanci i inżynierowie, którzy wcześniej nie korzystali z renderingu w trakcie procesu projektowania mogą teraz interaktywnie i fotorealistycznie wizualizować swe modele podczas pracy. Dzięki temu mogą pewnie i w krótszym czasie analizować większą ilość iteracji projektu.

Obsługa rozwiązania NVIDIA Quadro VCA (Visual Computing Appliance) została wprowadzona w oprogramowaniu CATIA 3DEXPERIENCE R2015x. Quadro VCA zapewnia najszybszy sposób tworzenia fotorealistycznych obrazów, pozwalając projektantom wykorzystać jedno lub wiele urządzeń, aby ogromnie skrócić czas potrzebny na stworzenie naturalnego, fizycznie poprawnego globalnego oświetlenia.

 

Zbliżenie samochodu i odrzutowca wyrenderowanego w oprogramowaniu CATIA

Motocykl wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA

 
 

Wydajność

Najnowsze karty graficzneQuadro® umożliwiają stosowanie bardziej zaawansowanych tekstur i materiałów w dużych układach (złożeniach) bez spowalniania procesu projektowania. Styliści mogą teraz używać realistycznych materiałów, takich jak lakier samochodowy, włókno węglowe czy skórzane obszycia do renderowania naturalnie wyglądających modeli. Zespoły elektrotechników i hydromechaników mogą pracować na układach reprezentujących kompletne samoloty lub samochody, dzięki czemu będą mogły szybciej podejmować trafne decyzje techniczne. Obracaj, przesuwaj, zmieniaj skalę i modyfikuj projekty bez obaw. Quadro zapewnia moc, której potrzebujesz.

Zwiększające się wykorzystanie wyświetlaczy 4K i rzeczywistości wirtualnej w toku pracy projektowania powoduje, że projektanci domagają się mocy i niezawodności profesjonalnych jednostek GPU Quadro do obsługi zwiększonych wymagań graficznych, jakimi charakteryzują się te technologie.

Do stacjonarnych stacji roboczych

CATIA Performance

Do mobilnych stacji roboczych

CATIA Performance

Rozwiązanie CATIA Live Rendering zapewnia intuicyjne i interaktywne środki tworzenia obrazów dorównujących jakością fotografiom, do 10 razy szybciej przy wykorzystaniu konfiguracji z technologią NVIDIA Multi-GPU. Stacje robocze oparte na technologii NVIDIA Multi-GPU jako pierwsze udostępniają zunifikowaną platformę, która łączy wiodące na rynku możliwości jednostek GPU Quadro w zakresie profesjonalnej grafiki 3D oraz moc jednostek GPU NVIDIA Tesla™ do obliczeń o wysokiej wydajności. Koprocesory Tesla automatycznie wykonują złożone obliczenia związane z renderingiem odciążając jednostki GPU Quadro, dzięki czemu mogą one wykonywać to, co robią najlepiej - udostępniać bogatą i interaktywną grafikę. Długie oczekiwanie na oszałamiające obrazy o jakości profesjonalnych wydruków to przeszłość. Wydajność rośnie w miarę dodawania kolejnych jednostek GPU Tesla i Quadro, więc faktycznie dostajesz więcej niż to, za co zapłaciłeś.

Do stacjonarnych stacji roboczych

CATIA Live Rendering Performance

CATIA Live Rendering Performance

Stacje robocze wykorzystujące technologię NVIDIA Maximus Multi-GPU udostępniają większą niż kiedykolwiek wcześniej wydajność graficzną i obliczeniową użytkownikom oprogramowania CATIA i CATIA Live Rendering. Inżynierowie i projektanci z wielu dziedzin, od przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego po branżę produktów konsumenckich, mogą szybko przeprowadzać symulacje SIMULIA Abaqus lub tworzyć fotorealistyczny rendering bez przerywania pracy nad swoimi projektami.

Produktywność

Tryb CATIA Live Rendering, NVIDIA Iray i rozwiązania Quadro pozwalają projektantom wypróbować różne iteracje projektu mając interaktywny wgląd w ich fotorealistyczne przedstawienia po zmianach, bez potrzeby oczekiwania na rendery. Umożliwia to bardziej dokładne i przewidywalne wizualizacje projektów oraz bardziej efektywne spotkania związane z ich przeglądami. Ze względu na to, że projektanci mogą wykorzystać tę technologię jako część zwyczajowego toku pracy, mogą także w krótszym czasie analizować większą ilość koncepcji projektowych będąc pewnymi tego, że widzą zbliżony do rzeczywistego fotorealistyczny wirtualny produkt. Dzięki instalacji oprogramowania do rozproszonego renderingu NVIDIA Iray Server użytkownicy korzystający z trybu CATIA Live Rendering mogą jeszcze bardziej skrócić czas potrzebnego do tworzenia wymagających obrazów dzięki skalowaniu renderingu Iray na wszystkich stacjach roboczych w obrębie sieci.

 

Zrzut ekranowy obszaru roboczego oprogramowania CATIA

 

Dodatkowo, w oprogramowaniu CATIA 3DEXPERIENCE R2015x została wprowadzona obsługa rozwiązania NVIDIA Quadro VCA (Visual Computing Appliance), które zapewnia najszybszy sposób tworzenia fotorealistycznych obrazów. Użytkownicy korzystający z trybu CATIA Live Rendering mogą wykorzystać to sieciowe urządzenie (lub wiele podłączonych szeregowo urządzeń VCA), aby znacząco skrócić czas potrzebny na stworzenie naturalnego, fizycznie poprawnego globalnego oświetlenia.

 

Samochód wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Ze względu na konieczność korzystania ze skomplikowanych dodatkowych programów oraz długi czas oczekiwania fotorealistyczny rendering był zarezerwowany wyłącznie dla działów stylizacji i marketingu. To już przeszłość. Realistyczne modele stają się niezbędne dla projektantów i inżynierów, aby trafniej i szybciej podejmować decyzje w ramach całego procesu. Zintegrowanie rozwiązania NVIDIA Iray w oprogramowaniu CATIA oznacza, że projektanci i inżynierowie mogą teraz zaangażować się w interaktywne, fotorealistyczne przeglądy zespołowe i efektywne podejmowanie decyzji. Dzięki mocy jednostek GPU NVIDIA Quadro możesz teraz płynnie przechodzić pomiędzy różnymi rozmiarami fotorealistycznych modeli i błyskawicznie je modyfikować, gdy zajdzie potrzeba.

 

Lusterko samochodu wyrenderowane w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Przeglądaj i interaktywnie zmieniaj materiały, korzystając z bibliotek materiałów zbliżonych do rzeczywistych. Wizualizuj odbicia i efekty załamania, aby zobaczyć jak będą wyglądać różne materiały i pracuj z nimi interaktywnie zanim ostatecznie zostaną zamówione do budowanych prototypów.

 

Buteleczka perfum wyrenderowana w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Oczekiwanie na fizyczne prototypy i organizowanie długich i drogich sesji zdjęciowych opóźnia wprowadzenie produktów na rynek i jest kosztochłonne. Dzięki rozwiązaniu CATIA Live Rendering oszałamiająco realistyczne obrazy są gotowe do prezentacji, gdy tylko zakończy się projektowanie. Przejdź od razu z modelu 3D do fotorealistycznego przedstawienia produktu na potrzeby materiałów marketingowych bądź szkoleniowych.

 

Projekt telefonu komórkowego wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA przy wykorzystaniu karty graficznej Quadro

 

Pomóż mi wybrać

DOBIERZ ROZWIĄZANIE ADEKWATNE DO SPOSOBU, W JAKI KORZYSTASZ Z OPROGRAMOWANIA CATIA

Czy w ramach Twojego toku pracy korzystasz ze stacjonarnej, mobilnej czy wirtualnej stacji roboczej, firma NVIDIA ma dla Ciebie rozwiązanie.

Firma NVIDIA ma spore osiągnięcia w oferowaniu najwyższej wydajności w wiodących aplikacjach dla branży projektowej i produkcyjnej. Wśród nich znajdują się:

 • Stabilność i jakość sterowników - dzięki bliskiej współpracy z wiodącymi w branży dostawcami oprogramowania, firma NVIDIA tworzy sterowniki przygotowane do obsługi zadań o krytycznym znaczeniu, certyfikowane dla ponad 100 aplikacji.
 • Preferowana, zaufana marka – zdecydowana większość dzisiejszych prac projektowych wykonywana jest przy wykorzystaniu profesjonalnych kart graficznych Quadro.
 • Czołowe znaczenie w dziedzinie obliczeń - wiodące rozwiązania z dziedziny symulacji i renderingu na układach GPU polegają na technologii obliczeń równoległych NVIDIA CUDA®.
 • Zarządzanie IT i obszarem roboczym - narzędzia firmy NVIDIA zaprojektowane do profesjonalnego zarządzania wyświetlaniem i infrastrukturą obejmują oprogramowanie Mosaic, nView® oraz zestaw narzędzi NVIDIA do zarządzania na poziomie przedsiębiorstwa (NVWMI).

 

Zalecane rozwiązania graficzne do wykorzystania z oprogramowaniem CATIA CAD

Wykorzystanie Sporadyczne modelowanie, proste złożenia, projektowanie pojedynczych części Intensywne modelowanie, tworzenie złożonych systemów Zaawansowane modelowanie, projektowanie i stylizacja
Do stacjonarnych stacji roboczych Quadro M2000 Quadro M4000 Quadro P5000 / Quadro P6000
Pamięć układu GPU 4 GB GDDR5 8 GB GDDR5 8 GB GDDR5 / 16 GB GDDR5X
Zastępuje Quadro K2200 lub Quadro K2000 Quadro K4200 lub Quadro K4000 Quadro M5000 lub Quadro K5200/Quadro K6000 lub Quadro 6000
Do mobilnych stacji roboczych Quadro M2200 Quadro P4000 Quadro P5000 / Quadro M5500
Pamięć układu GPU 4 GB GDDR5 8 GB GDDR5 16 GB GDDR5 / 8 GB GDDR5
Zastępuje Quadro M2000M Quadro M4000M Quadro M5000M
 
 

Zalecane rozwiązania graficzne do korzystania z trybu CATIA Live Rendering

Użytkownicy Specjaliści od modelowania CAD Kreatywni projektanci graficzni Eksperci od wizualizacji
Wykorzystanie Tworzenie fotorealistycznych obrazów na potrzeby szybkiego przedstawienia rozwoju produktu i kierunku w jakim podąża projekt Przegląd i interaktywna zmiana materiałów na potrzeby dopasowania biblioteki materiałów i stworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości Rendering finalnych obrazów z wykorzystaniem złożonych materiałów i ogromnych zestawów danych modelu
Do stacjonarnych stacji roboczych Quadro P5000 Quadro P6000 Wiele jednostek GPU Quadro P6000
Liczba rdzeni CUDA * 2560 3840 Zmienna
Pamięć układu GPU 16 GB GDDR5X 24 GB GDDR5X Zmienna
Zastępuje Quadro M5000 lub Quadro K5200 Quadro M6000 lub Quadro K6000 Quadro M6000 lub Quadro K6000
Do mobilnych stacji roboczych Quadro M5000M/Quadro M5500    
Pamięć układu GPU 8 GB GDDR5    
Zastępuje Quadro K5100M lub Quadro K5000M    
Na potrzeby zdalnego renderingu Rozwiązanie NVIDIA Quadro Visual Computing Appliance (VCA)
Specyfikacja 8 flagowych jednostek GPU z 12 GB pamięci na układ GPU (24576 rdzeni CUDA)

* Wykorzystywanych do obliczeń związanych z fotorealistycznym renderingiem
 

Wideo: Potok pracy - CATIA Design

Wideo: Potok pracy - CATIA Design (04:19)

 

Przegląd rozwiązań

 

DODATKOWE INFORMACJE

Desktop
 
Quadro M6000
 • 24 GB

KUP TERAZ

 
Quadro M5000
 • 16 GB

KUP TERAZ

 
Quadro M4000
 • 4 GB

KUP TERAZ

 
Quadro M2000
 • 4 GB

KUP TERAZ

 
Mobile
 
Quadro M5000M
 • 8 GB

więcej informacji

 
Quadro M4000M
 • 4 GB

więcej informacji

 
Quadro M2000M
 • 4 GB

więcej informacji

 
 

Jet and blue car rendered with CATIA

Motocykl wyrenderowany w oprogramowaniu CATIA

Zbliżenie samochodu i odrzutowca wyrenderowanego w oprogramowaniu CATIA

 
Produkty Quadro do
profesjonalnej wizualizacji

Technologia fizycznie
poprawnego renderingu NVIDIA

Karty graficzne Quadro do
komputerów stacjonarnych

Mobilne karty graficzne Quadro
Technologia Multi-GPU
Zarządzanie wyświetlaniem
i pulpitem

Zastosowania przemysłowe

Projektowanie i branża produkcyjna
Media i rozrywka
Nauka i obrazowanie medyczne
Poszukiwania surowców
energetycznych

Zasoby

Materiały na temat
produktów

Biuletyn NVIDIA
Studia przypadków
dotyczące Quadro

Skontaktuj się z nami

Gdzie kupić

Rozwiązania Quadro
(stacjonarne stacje robocze)

Rozwiązania Quadro
(mobilne stacje robocze)

Rozwiązania Quadro
(stacje robocze typu All-in-One)

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

YouTube YouTube