Quadro Digital Video Pipeline
 
 
NVIDIA Quadro Digital Video Pipeline
Quadro DVP

Cyfrowy potok wideo NVIDIA® Quadro® jest jedynym w branży akcelerowanym przez GPU rozwiązaniem umożliwiającym przechwytywanie, przetwarzanie i dostarczanie materiału wideo o wysokiej rozdzielczości w środowiskach dedykowanych tworzeniu i nadawaniu standardowego, a obecnie także trójwymiarowego wideo.

Cyfrowy potok wideo Quadro – zaprojektowany jako platforma o wyjątkowej elastyczności – przeciera szlak w dziedzinie produkcji i dostarczania materiału wideo 3D. Opracowany z myślą o środowiskach wykorzystujących jedną lub więcej kamer oraz zapewniający pełne wsparcie dla systemów produkcji stereoskopowego materiału 3D, obsługuje on do czterech źródeł sygnału HD SDI dostarczających strumienie wideo bezpośrednio do układu GPU. Cyfrowy potok wideo, jako rozwiązanie ściśle zintegrowane, funkcjonuje w oparciu o pojedynczą stację roboczą, dzięki czemu umożliwia tworzenie korzystnych cenowo implementacji systemów 3D współpracujących z wieloma kamerami.

Produkcja stereoskopowego
Cyfrowa emisja
Produkcja filmowa
Rynki nowych mediów


Produkcja stereoskopowego materiału 3D
Cyfrowy potok wideo Quadro stanowi podstawę środowiska do produkcji stereoskopowego materiału 3D.

    > Przechwytuj do czterech sygnałów wideo pochodzących z kilku kamer – w czasie rzeczywistym i bezpośrednio do pamięci układu GPU
    > Łącz wirtualne efekty 3D oraz używaj funkcji z zakresu przetwarzania wideo bezpośrednio na GPU
    > Nadawaj gotowy materiał bezpośrednio z poziomu układu GPU – dotyczy to zarówno emisji sygnału TV, jak i przesyłania strumieniowego przez Internet

3D Stereo Production

Nadawanie w formacie 3D
3D Broadcast
Cyfrowy potok wideo Quadro to supernowoczesna platforma umożliwiająca wzbogacenie nadawanego materiału o nowy wymiar. Ustanawiając, dzięki zaawansowanym narzędziom SDK i zunifikowanym sterownikom, nowy standard w zakresie produkcji oraz dostarczania stereoskopowego materiału wideo 3D, rozwiązanie to umożliwia programistom łatwe integrowanie zaawansowanej funkcjonalności w tworzonych przez nich aplikacjach za pośrednictwem interfejsów programistycznych OpenGL i Direct3D. Możliwość korzystania z tych samych sterowników eliminuje konieczność tworzenia złożonego, wielowątkowego oprogramowania buforującego dane wideo pochodzące z urządzeń różnych producentów, oferując dzięki temu rozwiązanie ujednolicone i w pełni zintegrowane. Profesjonaliści z branży wideo mają dodatkowo możliwość podglądu materiału na wyświetlaczach stereo współpracujących z rozwiązaniami Quadro, oferującymi szerokie wsparcie dla wielu formatów stereo 3D.

Ściśle zintegrowana rodzina produktów obejmuje
Quadro SDI Capture  

Karta Quadro SDI Capture pozwala na wielostrumieniowe przesyłanie nieskompresowanego wideo bezpośrednio do pamięci GPU Quadro z obsługą SDI

> Przechwytuj do 4 pojedynczych źródeł HD-SDI jednocześnie
> Obsługuje wszystkie standardowe formaty SMPTE (3G, 2K, HD and SD) za pośrednictwem złącz BNC 75 Ohm
> Wskaźniki LED na śledziu ułatwiają wykrywanie błędów
> Wyjście monitora może być wykorzystane jako źródło synchronizacji dla opcjonalnej karty SDI Output
 
Quadro SDI Output  

Karta Quadro SDI Output jest rozwiązaniem służącym do integracji grafiki z wideo i pozwalającym na łączenie w czasie rzeczywistym efektów 2D i 3D z wideo w formatach 2K, HD i SD (3G nie jest obecnie obsługiwany)

> Pozwala na synchronizację genlock ze źródłem zewnętrznym lub z kartą Quadro SDI Capture
> Obsługuje formaty wideo 2K, HD i SD w nieskompresowanej 8-, 10- lub 12-bitowej postaci SDI
> Możliwość współpracy z kartą graficzną Quadro obsługującą SDI
 
Quadro K6000  

Profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro z obsługą SDI, zapewniające absolutnie najwyższą wydajność i najbogatszą funkcjonalność

> Architektura GPU oparta na CUDA zapewnia kompatybilność ze wszystkimi aplikacjami wykorzystującymi CUDA
> Do 12 GB pamięci graficznej
> Rozwiązania dwu- i jednoslotowe
> Kompatybilne rozwiązania:

1 Nie można porównać rdzeni obliczeń równoległych CUDA pomiędzy generacjami układów GPU ze względu na kilka istotnych różnic w architekturze ich multiprocesorów strumieniowych.
2 Karty NVIDIA SDI Capture i Output nie są obsługiwane w systemie Windows 8. Obsługa We/Wy SDI dla systemu Windows 8 jest dostępna poprzez technologię GPUDirect™ for Video dla rozwiązań partnerów.

Software Development

Nie przyjmujemy już więcej wniosków dotyczących pakietu SDK NVIDIA Quadro SDI, ponieważ można uzyskać identycznie niskie opóźnienia We/Wy w wielu partnerskich kartach We/Wy obsługujących technologię GPUDirect for Video. Prosimy o kontakt z producentami kart We/Wy w kwestii dostępu do ich pakietów SDK, prosimy także o zapoznanie się z dołączonymi przykładami GPUDirect for Video.

W przypadku pytań dotyczących wsparcia dla pakietu SDK poprzedniej generacji NVIDIA Quadro SDI prosimy o kontakt z nami pod adresem DVP-support@nvidia.com. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn