Quadro
PrzeglądPolecamyMateriały wideo
 
 
 

Nowa architektura Fermi dla Quadro, wyrosła na gruncie dekady innowacji i prymatu na polu profesjonalnych rozwiązań graficznych, została od podstaw przeprojektowana z myślą o zintegrowaniu nigdy wcześniej nie dostępnych możliwości.

Architektura Fermi Rozwiązania Silniki aplikacyjne Multi-GPU
Advanced Quadro GPU architecture features
Skalowalny silnik geometryczny Quadro Skalowalny silnik geometryczny Quadro® radykalnie zwiększa wydajność w szerokim zakresie aplikacji typu CAD, DCC i naukowych, umożliwiając w pełni interaktywną pracę z modelami i scenami o złożoności o rząd wielkości większej niż kiedykolwiek wcześniej.
Najwyższa jakość i wierność wizualna dla wymagających profesjonalistów Najwyższa jakość i wierność wizualna dla wymagających profesjonalistów to efekt 30-bitowego kodowania kolorów, umożliwiającego uzyskanie obrazu o żywych barwach i najszerszym zakresie dynamiki z ponad miliardem dostępnych odcieni. Pełnoekranowy antyalising (FSAA) z obsługą trybu 128x² włącznie radykalnie redukuje widoczne na ekranie artefakty wizualne związane z aliasingiem.
Industry’s Largest Graphics Memory Największa w branży pojemność pamięci graficznej, sięgająca do 6 GB¹ szybkiej pamięci GDDR5, umożliwia w pełni interaktywną pracę nad projektami większymi niż kiedykolwiek dotąd. Dostępna wyłącznie na Quadro 6000
Quadro GPU Tessellation Engine Quadro GPU Tessellation Engine zapewnia natywne wsparcie dla nowych możliwości OpenGL 4.0 i DirectX 11 z technologią Shader Model 5.0, automatycznie generując drobiazgowo szczegółową geometrię, dzięki czemu umożliwia wizualizację środowisk i scen z filmową jakością i bez konieczności poświęcania wydajności.
Równoległa architektura obliczeniowa NVIDIA® CUDA™ Równoległa architektura obliczeniowa NVIDIA® CUDA™ umożliwia symulację, analizę i wizualizację wielkich modeli i zbiorów danych 4D w czasie rzeczywistym.
Silnik NVIDIA GigaThread™ Silnik NVIDIA GigaThread™ zapewnia do 10x szybsze przełączanie kontekstu w porównaniu do architektur poprzednich generacji oraz wprowadza możliwość równoczesnego wykonywania jąder kodu i poprawione zarządzanie blokiem wątków.
Podwójne silniki kopiujące Podwójne silniki kopiujące umożliwiają osiągnięcie najwyższej wydajności zarówno w przypadku równoległego przetwarzania danych, jak i odbywającej się równocześnie komunikacji GPU z systemem bazowym, co przyspiesza działanie przy realizacji takich zadań, jak ray tracing, korekcja koloru czy symulacje fizyczne. Dostępna wyłącznie na Quadro 6000, 5000 i 4000
NVIDIA Parallel DataCache Technologia NVIDIA® Parallel DataCache™
obsługuje prawdziwą hierarchię pamięci podręcznej, która w połączeniu z wbudowaną w układ GPU pamięcią współdzieloną zapewnia wyjątkową przepustowość, akcelerując takie zadania, jak ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia fizyczne czy filtrowanie tekstur.
Najwyższa niezawodność Najwyższa niezawodność
gwarantowana dzięki obsłudze przez układy GPU – jako pierwsze i jedyne na świecie układy tego typu – mechanizmów wykrywania i korekcji błędów (ECC) danych w pamięci. Rozwiązania Quadro, eliminując błędy programowe w plikach rejestrów, buforze ramki i pamięci podręcznej, zapewniają integralność i niezawodność danych. Dostępna wyłącznie na Quadro 6000, 5000 i 4000
Obliczenia o (naprawdę) wysokiej wydajności (HPC) Obliczenia o (naprawdę) wysokiej wydajności (HPC)
to efekt zastosowania nowej architektury, którą zaprojektowano od podstaw pod kątem precyzji i szybkości. Układy GPU Quadro zapewniają najwyższą w branży wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji w takich zastosowaniach, jak obrazowanie medyczne, analiza metodą elementów skończonych czy obliczeniowa dynamika płynów. Dostępna wyłącznie na Quadro 6000 i 5000
¹ 6 GB pamięci jest obsługiwane w systemach Win7 i Linux64 (limit 4 GB pamięci w Windows XP64) po zainstalowaniu sterowników z serii 256.
² Wymaga dwóch kart Quadro 6000 lub Quadro 5000 w konfiguracji SLI.Produkt
Strona główna Quadro | Quadro Plex | Quadro FX | Quadro NVS | Oprogramowanie dla użytkowników profesjonalnych
Literatura na temat produktów | Gdzie kupić
  Technologia
Technologia CUDA | Technologia SLI
Windows 7 | NVIDIA nView
Tryb stereo z poczwórnym buforowaniem
  Wiadomości:
Wiadomości na temat Quadro | Historie sukcesu
Quadro na YouTube
Quadro w serwisie Twitter | Built for Professionals – Adobe | Built for Professionals – AutoCad


 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn