Nowości

NVIDIA wyznacza nowe standardy wydajności i niezawodności stacji roboczych

Nowe profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro oparte na architekturze Kepler zapewnią niespotykane dotąd możliwości milionom profesjonalnych twórców treści, projektantów i inżynierów

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Quadro K4000

SANTA CLARA, Kalifornia — 5 marca 2013 r. — Firma NVIDIA zaprezentowała dziś nową serię profesjonalnych kart graficznych NVIDIA® Quadro®, zapewniających bezprecedensową wydajność stacjom roboczym i niespotykane dotychczas możliwości profesjonalistom w branżach przemysłowych, inżynieryjnych, medycznych, architektonicznych oraz mediach i rozrywce.

Nowe karty, zbudowane w oparciu o najszybszą i najwydajniejszą na świecie architekturę procesorów graficznych NVIDIA Kepler™, to:

 • NVIDIA Quadro K4000 – karta klasy high-end zapewniająca potężną wydajność dla zaawansowanych aplikacji graficznych. Jest wyposażona w 3 GB pamięci, obsługę wielu monitorów oraz obrazu stereoskopowego i zajmuje tylko jedno gniazdo na płycie głównej komputera.
 • NVIDIA Quadro K2000 – karta klasy średniej zapewniająca doskonałą wydajność w szerokim zakresie zastosowań profesjonalnych. Jest wyposażona w 2 GB pamięci i obsługuje wiele monitorów jednocześnie, umożliwiając rozszerzenie pulpitu roboczego i zwiększenie wydajności pracy.
 • NVIDIA Quadro K2000D – wariant modelu Quadro K2000, wyposażony w dwa gniazda dual-link DVI, umożliwiające komunikację z wyświetlaczami medycznymi o ultrawysokiej rozdzielczości.
 • NVIDIA Quadro K600 – karta klasy podstawowej, cechująca się świetną wydajnością i certyfikowana do współpracy z wiodącymi aplikacjami profesjonalnymi. Jest wyposażona w 1 GB pamięci, a jej niskoprofilowa konstrukcja zapewnia wysoką elastyczność w użytkowaniu.

Nowe karty uzupełniają rodzinę układów Quadro, która obejmuje takie produkty jak Quadro K5000, Quadro K5000 dla komputerów Mac oraz pełną linię mobilnych stacji roboczych Quadro. Każda z nich zapewnia użytkownikom niezrównaną wygodę obsługi aplikacji, większą przestrzeń roboczą oraz sprawdzoną kompatybilność i niezawodność, z jakich znane są urządzenia marki Quadro. Nowe układy to:

 • Nowa generacja multiprocesorowego silnika strumieniowego (SMX), który zapewnia do 50% wyższą wydajność obsługi wizualizacji oraz dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.
 • Dzięki większej ilości i szybszej pamięci, projektanci i animatorzy mogą pracować z większymi modelami oraz nad bardziej szczegółowymi scenami, zachowując płynność procesów wizualizacji oraz symulacji.
 • Ekskluzywne technologie NVIDIA FXAA (ang. Fast Approximate Anti-Aliasing) oraz NVIDIA TXAA (Temporal Anti-Aliasing) zapewniają wspaniałą jakość i realizm obrazu z zachowaniem pełnej interaktywności.
 • Pojedyncza karta może obsłużyć do czterech wyświetlaczy jednocześnie, pozwalając na zwiększenie przestrzeni roboczej pulpitu, a także ułatwiając tworzenie interaktywnych ścian oraz stoisk ekspozycyjnych.
 • Oprogramowanie do zarządzania pulpitem NVIEW® ułatwia pracę z wieloma monitorami, zapewniając intuicyjny interfejs do zarządzania oknami, wirtualnymi pulpitami oraz aplikacjami.
 • Zwiększona wydajność obliczeniowa platformy NVIDIA Maximus™ drugiej generacji, która łączy karty Quadro z kartami obliczeniowymi NVIDIA Tesla® K20.
 • Skalowalność aplikacji do wyższej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii NVIDIA Mosaic, która pozwala połączyć do 16 monitorów w jeden duży wyświetlacz.

„Karty NVIDIA Quadro oparte na architekturze Kepler oferują bezkompromisowe przyspieszenie prac klientów, których aplikacje wymagają dużej mocy obliczeniowej i graficznej”, powiedział Sandeep Gupte, dyrektor grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Architektura Kepler to rozwiązanie przygotowane na nowe wyzwania, obsługujące wiele scenariuszy – od większego realizmu wyglądu i fizyki w projektach, po przetwarzanie złożonych obrazów w rozdzielczości 4K w branżach telewizyjnej i filmowej.”

Dostępność i cena
Nowe karty NVIDIA Quadro są już dostępne w sprzedaży. Przewidywane ceny na rynku europejskim (bez podatku VAT) to: Quadro K4000 – 959 euro, Quadro K2000 i Quadro K2000D – 449 euro, Quadro K600 – 169 euro.

Certyfikaty i wsparcie
W chwili obecnej klienci mogą nabyć aplikacje od ponad 150 wiodących producentów oprogramowania, których produkty są opatrzone certyfikatem współpracy z układami Quadro i wykorzystują ich możliwości. Stacje robocze wyposażone w nowe karty graficzne Quadro będą sprzedawane przez największych dostawców OEM na świecie, takich jak HP, Dell, Lenovo i Fujitsu, a także przez takich integratorów systemów jak BOXX Technologies i Supermicro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, ceny, funkcje, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów NVIDIA Quadro, a także funkcje, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania platformy NVIDIA Maximus oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2013 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Quadro, Kepler, FXAA, TXAA, Maximus, NVIEW, Tesla oraz Mosaic są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.