Gry PC

 
 

 
Rage

Wydawca

Bethesda Softworks

Strona internetowa gry

Rage

Gatunek

Akcja
FPS

Data wydania

07-10-2011

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 18

Opis Rage

Rage - nowa gra studia id Software, twórców takich tytułów jak Doom czy Quake. Posiada trzy różne tryby rozgrywki, które zapewnią Ci wiele godzin wspaniałej zabawy. Świetna grafika i zupełnie nowe pomysły pomogą odświeżyć nieco już monotonny gatunek FPS (first-person-shooter).

W miesiącach poprzedzających uderzenie meteorytu w Ziemię, najlepszych i najzdolniejszych umieszczono w stanie uśpienia głęboko pod ziemią w nadziei, że ludzkość powróci na powierzchnię gdy niebo znów będzie czyste, a planeta stanie się ponownie możliwa do zamieszkania. Budzący się po ponad stu latach bohater, w którego wciela się gracz, będzie musiał przetrwać w nowym świecie pełnym bezprawia, mutantów i wielu innych okropieństw.

Opracowana przez id Software - studio odpowiedzialne za stworzenie definiującego swój gatunek Dooma – gra Rage działa na zupełnie nowym silniku, zdolnym do wyświetlania ogromnych widoków z niezwykłym bogactwem detali, co pozwoliło słynnemu studiu odejść od ciemnych, wilgotnych korytarzy i zamkniętych przestrzeni.

Obszerne wydanie gry Rage zawiera dwudziestogodzinną rozgrywkę w trybie jednoosobowym, kampanie pełne zwrotów akcji, w których wspomniany bohater stara się przystosować do nowego świata i próbuje umknąć uwadze despotycznemu ugrupowaniu, obsesyjnie pragnącemu zdobyć wszystko, co jest powiązane z Ziemią sprzed kataklizmu i jej zaawansowaną technologią. Technologią, która mogłaby odwrócić role i pozwolić im stać się dominującą siłą w nowym świecie.

Dodatkowo, gra Rage umożliwia prowadzenie rozgrywki w trybie kooperacji dwóch graczy, gdzie celem jest przetrwanie i wypełnienie misji w miejscach wspomnianych w kampanii jednoosobowej i powiązanych z nią. Na przykład, jedna z nich wymaga rozbrojenia licznych bomb znajdujących się w mieście i równocześnie walki z hordami mutantów oraz obrony lokalizacji kluczowych dla powodzenia misji. Punkty otrzymane za uśmierconych przeciwników i wypełnione misje pozwolą Ci ulepszać swoją broń, w miarę wzrostu poziomu trudności misji. Dodatkowo Twoje wyniki są zapisywane, dzięki czemu będziesz mógł się poprawić w przyszłości.

Wreszcie, gra Rage oferuje oparty na współzawodnictwie tryb multiplayer, ściśle powiązany z pojazdami występującymi w grze. W związku z tym, zamiast biegać i strzelać w drużynowym trybie deathmatch, będziesz mógł jeździć i strzelać, usuwając przeciwników z drogi. Głównym trybem rozgrywki wieloosobowej jest Rage Combat Rally, wyścig z punktu do punktu, w którym celem podobnie jak we wszystkich innych wyścigach jest bycie pierwszym. Zadanie to nie jest jednak takie proste, gdy wszyscy inni zawodnicy są uzbrojeni po zęby. Po każdym wyścigu przyznawane są punkty doświadczenia, podnoszące poziom Twojej postaci i odblokowujące nowe części do Twojego pojazdu.

Podsumowując, Rage to wypełniony akcją i fabułą tytuł, który zawiera wszystko co potrzebne, by zająć Cię na bardzo długi czas. Co więcej, wprowadza dodatkowe wykorzystanie mocy układów GPU klasy high-end.

Wymagania systemowe

System operacyjny Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7
Procesor Intel Core 2 Duo lub równoważny
Pamięć 2GB
Karta graficzna GeForce 8800
Miejsce na dysku 25GB

Rekomendowane parametry systemowe

System operacyjny Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7
Procesor Intel Core 2 Quad lub równoważny
Pamięć 4GB
Miejsce na dysku 25GB
Karta graficzna GeForce 9800 GTX

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Max Payne 3
Mass Effect 3
The Darkness II
Bulletstorm