NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
Platforma RemoteFX – Komfort pracy z pulpitem wirtualnym obsługiwanym przez rozwiązanie NVIDIA GRID
Divider

Microsoft RemoteFX

Zwiększ produktywność i oszczędności w Twoim przedsiębiorstwie. Uczyń swoje profesjonalne aplikacje wirtualnymi dzięki firmie NVIDIA® oraz rozwiązaniu RemoteFX.

Wyeliminuj przeszkody na drodze do bogatej oprawy wizualnej dzięki platformie Microsoft® RemoteFX™ oraz układom GPU NVIDIA GRID™ K1 i K2. Administratorzy IT mogą odtąd łatwo i w bezpieczny sposób zarządzać aplikacjami i zasobami systemowymi, zapewniając przy tym rozszerzony dostęp do w pełni zwirtualizowanego środowiska pracy.

WPROWADŹ PRAWDZIWIE PROFESJONALNĄ GRAFIKĘ DO ROZWIĄZAŃ VDI

Platforma Microsoft RemoteFX wprowadza w środowisko VDI (Virtual Desktop Infrastructure – infrastruktura pulpitów wirtualnych) bogatsze możliwości graficzne i multimedialne, które nie były dotąd możliwe do uzyskania w wirtualizowanym środowisku. Rozwiązania graficzne NVIDIA GRID napędzają aplikacje wykorzystujące bogate środki multimedialne, obsługując je po stronie serwera – zamiast na urządzeniu końcowym i zapewniają użytkownikom w ten sposób dostęp do zwiększonych możliwości graficznych, bez konieczności zastępowania używanego przez nich sprzętu urządzeniami wyższej klasy.

Urządzenia klienckie, które tradycyjnie były stosowane w standardowych implementacjach VDI, mogą teraz od razu oferować znacznie bogatsze możliwości graficzne. Poczynając od technologii Silverlight i zasobów wideo w formacie Flash, aż po wygląd i wrażenia oferowane przez interfejs Windows Aero, RemoteFX wraz z rozwiązaniami GRID zapewniają dostęp do prawdziwie akcelerowanej sprzętowo grafiki.

OSIĄGAJ LEPSZE REZULTATY I MINIMALIZUJ KOSZTY

Współczesne organizacje obserwują wzmożone wykorzystanie narzędzi wideokonferencyjnych i bogatych treści multimedialnych niezbędnych we wszelkich typach zadań, od szkoleń aż po spotkania firmowe. Doprowadziło to do sytuacji, w której użytkownicy odkładają na przyszłość przejście na infrastrukturę VDI w obawie o utratę interaktywności systemu lokalnego. Akceleracja ze strony rozwiązań GRID oraz zaawansowane kodeki RemoteFX podejmują ten problem, czyniąc przejście na VDI znacznie łatwiejszym do zaakceptowania dla użytkownika. Obsługiwane są także konfiguracje wielomonitorowe.

Co więcej, RemoteFX i rozwiązania GRID umożliwiają obsługę wielu pulpitów wirtualnych przez pojedynczy układ GPU współpracujący z serwerem Hyper-V, co przekłada się na znaczne oszczędności związane z uniknięciem konieczności instalacji karty graficznej w komputerze każdego z użytkowników.

POZNAJ POTĘŻNE OPCJE, KTÓRE ZASPOKOJĄ WSZELKIE TWOJE POTRZEBY ZWIĄZANE Z GRAFIKĄ

Korzystaj z jednostek GPU NVIDIA K1 i K2 na platformie RemoteFX, aby dysponować wyższą wydajnością graficzną w każdym miejscu i na każde życzenie.

Czołowi producenci serwerów, włączając w to firmy Dell, HP i IBM, wspierają platformy zdolne do obsługi funkcji Microsoft RemoteFX za pomocą technologii GRID. Wspólnie, oferujemy przedsiębiorstwom oprogramowanie klasy enterprise oraz niezawodność sprzętową w połączeniu z wydajnością układów GPU NVIDIA. Taka kombinacja zapewnia pracownikom znacznie lepsze środowisko pracy, które może zredukować koszty i pomóc w zwiększeniu produktywności.

ROZWIĄZANIA GRAFICZNE KOMPATYBILNE Z PLATFORMĄ REMOTEFX

  GRID K1 GRID K2
Liczba układów GPU 4 układy GPU Kepler segmentu entry level 2 układy GPU Kepler segmentu high end
Całkowita liczba rdzeni NVIDIA CUDA 768 3072
Całkowita pojemność pamięci 16 GB DDR3 8 GB GDDR5
Maksymalny pobór mocy 130 W 225 W
Długość karty 26,67 cm 26,67 cm
Wysokość karty 11,18 cm 11,18 cm
Szerokość karty Konstrukcja dwuslotowa Konstrukcja dwuslotowa
Złącza wyświetlaczy Brak Brak
Złącze zasilania 6-pinowa wtyczka zasilania 8-pinowa wtyczka zasilania
Magistrala PCIe x16 x16
Generacja PCIe Gen3 (zgodna z Gen2) Gen3 (zgodna z Gen2)
Chłodzenie Pasywne Pasywne
 

1 - Technologię vGPU™ wspierają wyłącznie zgodne z nią wersje oprogramowania Citrix XenServer. Prosimy o konsultację z firmą Citrix w kwestii zgodności.
2 - Zgodne wyłącznie z hipernadzorcą vSphere firmy VMware. Prosimy o konsultację z firmą VMware w kwestii zgodności.

 
 
 

Partnerzy w dziedzinie oprogramowania

Rozwiązania z zakresu wirtualnych pulpitów
Citrix
Rozwiązania z zakresu wirtualizowanych aplikacji
Citrix
Microsoft
VMware
Rozwiązania z zakresu wirtualnych zdalnych stacji roboczych
Citrix
 
NVIDIA GRID