Gry PC

 
 

 
Resident Evil 6

Wydawca

Capcom

Strona internetowa gry

Resident Evil 6

Gatunek

Akcja

Data wydania

22-03-2013

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

Opis

Ponad dziesięć lat po incydencie w Raccoon City, nowa fala bioterroryzmu ogarnia świat. Zawiła fabuła, pełna emocji i mrożącego krew w żyłach strachu - ta gra jest bezprecedensowa w swoim rozmachu. Ociekający grozą i realizmem, zapierający dech w piersi tytuł Resident Evil 6 to apogeum komputerowych horrorów.

Tytuł Resident Evil 6 to najnowsza odsłona znanej serii survival-horrorów, która sprzedała się w 56 milionach egzemplarzy na całym świecie (do 31 grudnia 2012).

Fabuła rozwijana jest w formie czterech przeplatających się opowieści, w których siedmiu różnych bohaterów staje do walki z globalnym atakiem bioterrorystycznym.

Leon Kennedy powraca, ponownie nadając serii jej budzący grozę charakter survival-horroru: strach czai się wszędzie, a każde drzwi i każdy krok prowadzą w głąb przerażającej otchłani. Tymczasem legendarny kapitan jednostki BSAA, Chris Redfield, walczy na froncie, starając się przywrócić utracone wspomnienia i zmagając się jednocześnie ze strachem przed utratą kolejnego towarzysza w walce z bioterroryzmem.

Dodatkiem do tej mieszanki jest nowa postać, Jake Muller; to, co łączy go z niesławnym Albertem Weskerem oraz tajemnica jego rodowodu stanie się jasne dopiero po pełnej nerwów zabawie w kotka i myszkę z najbardziej przerażającym spośród przeciwników.

W końcu, tajemnicza femme fatale - Ada Wong - wyrusza samotnie na swą misję do serca ciemności.

Każda z odrębnych historii ukazuje inny smak strachu; kojącą lęk prawdę poznamy dopiero po odkryciu wszystkich aspektów tego misternie utkanego dzieła grozy.

Tytuł Resident Evil 6 wprowadza nowe, świeże postacie, przywracając jednocześnie do walki ulubieńców serii, aby stworzyć całkowicie unikalną, niesamowitą opowieść grozy, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno zdeklarowanym fanom serii, jak i nowym graczom. Bardziej wciągająca i realistyczna, zapierająca dech w piersi historia z gry Resident Evil 6 wykracza poza granice zwykłego strachu i zapewnia najlepsze wrażenia fanom grozy.

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
Procesor Intel CoreTM2 Duo 2,4 Ghz lub lepszy, AMD AthlonTM X2 2,8 Ghz lub lepszy
Pamięć 2 GB RAM
Miejsce na dysku 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Karta graficzna NVIDIA GeForce 8800GTS lub lepsza
DirectX: 9.0c lub nowszy
Karta dźwiękowa standardowa

Rekomendowane parametry systemowe

System operacyjny Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
Procesor Intel CoreTM 2 Quad 2,7 Ghz lub lepszy, AMD PhenomTM II X4 3 Ghz lub lepszy
Pamięć 4 GB RAM
Miejsce na dysku 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 560 lub lepsza
DirectX: 9.0c lub nowszy
Karta dźwiękowa standardowa

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Assassin's Creed III
Borderlands 2
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns