Quadro

SceniX

 
 

Nowa klasa realizmu i pracy w czasie rzeczywistym w profesjonalnych aplikacjach 3D
Silnik akcelerujący NVIDIA® SceniX to interaktywny rdzeń przetwarzający, napędzający wiele z dostępnych obecnie, najbardziej wymagających profesjonalnych aplikacji graficznych 3D pracujących w czasie rzeczywistym. Silnik SceniX jest łatwym w integracji szkieletem aplikacyjnym, który zapewnia wzorową interaktywność pracy i wyjątkowy realizm rezultatów działania. Stanowi niezawodną podstawę szerokiego zakresu komercyjnych i samodzielnie opracowywanych aplikacji w takich dziedzinach zastosowań, jak stylistyka w przemyśle motoryzacyjnym, wizualizacje, symulacje, grafika realizowana dla potrzeb programów telewizyjnych, interaktywne szkolenia i eksploracja energii. Praktycznie wszędzie, gdzie istnieje potrzeba analizowania trójwymiarowych danych oraz podejmowania decyzji i udostępniania rezultatów w czasie rzeczywistym.

W silniku SceniX na bieżąco wykorzystywane są wszystkie najnowsze innowacje związane z układami GPU Quadro, by zapewnić najbardziej wydajne zarządzanie wizualizowaną sceną oraz rendering w czasie rzeczywistym. Stanowi przy tym także centrum dostępu do zaawansowanych możliwości profesjonalnych rozwiązań graficznych z serii NVIDIA® Quadro®. Zastosowanie najnowszego silnika SceniX sprawia, że funkcjonalność wprowadzanych na rynek aplikacji może zostać błyskawicznie wzbogacona o nowe elementy, takie jak obsługa stereoskopowego trybu 3D, interfejsu SDI, 30-bitowego koloru, dystrybucji i interaktywnego ray tracingu*. O ile silnik SceniX działa z większością współczesnych kart graficznych obsługujących OpenGL, jego synergia z rozwiązaniami z serii Quadro zapewnia czołowym aplikacjom właśnie takie możliwości i wydajność, na jakich profesjonalni użytkownicy zwykli polegać.

SceniX, jako silnik akcelerujący firmy NVIDIA, może być bezpłatnie stosowany przez twórców oprogramowania w ich produktach w celu osiągnięcia optymalnej wydajności – z pełnym przekonaniem, że efekty działania będą na najwyższym poziomie. Ze względu na nieustanne prace nad rozwojem silnika SceniX oraz biorąc pod uwagę nowe, gotowe do użycia funkcje innych silników akcelerujących, SceniX stanowi solidną, przygotowaną na przyszłość podstawę, która staje się jeszcze potężniejsza w przypadku korzystania z profesjonalnych rozwiązań graficznych Quadro.

 
Ilustracja za zgodą Realtime technology AG (RTT) i Autodesk.
Informacje techniczne

Jeśli chciałbyś wykorzystać w swojej aplikacji silnik SceniX, to odwiedź naszą witrynę dla twórców oprogramowania, gdzie uzyskasz dostęp do dodatkowych informacji technicznych

* Funkcja obsługiwana obecnie w bieżącej wersji 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn