Nowości

NVIDIA wprowadza na rynek najnowocześniejszy na świecie tablet przeznaczony dla graczy

Rodzina urządzeń SHIELD powiększa się o idealny do gier tablet wyposażony w najnowocześniejszy procesor mobilny na świecie – 192-rdzeniowy układ Tegra K1

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 22 lipca 2014 r. — Firma NVIDIA rozpoczęła dziś przedsprzedaż najnowszych urządzeń z rodziny NVIDIA® SHIELD™: tabletu SHIELD oraz bezprzewodowego kontrolera SHIELD.

Zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę NVIDIA, tablet SHILED jest urządzeniem o bardzo wysokiej wydajności i wyposażonym w wiele wyjątkowych funkcji. Tablet jest napędzany przez najnowocześniejszy procesor mobilny na świecie, NVIDIA Tegra® K1, posiadającym 192 rdzeni graficznych. NVIDIA będzie regularnie publikować aktualizacje oprogramowania zapewniające nowe funkcje i wyższą wydajność.

Tablet SHIELD jest wyjątkowy, gdyż został stworzony specjalnie dla graczy. Wyposażono go w jasny, 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, skierowane w stronę użytkownika głośniki zapewniające bogaty dźwięk oraz opcjonalne etui, które jednocześnie chroni ekran i umożliwia ustawienie tabletu pod wybranym kątem.

Aby umożliwić przekształcenie tabletu w kompletne urządzenie do gier, NVIDIA stworzyła bezprzewodowy kontroler SHIELD, który cechuje się doskonałą precyzją, krótkim czasem reakcji oraz ergonomią, których wymagają prawdziwi gracze. Tablet SHIELD obsługuje również opcjonalnie łączność LTE, umożliwiając granie przez Internet w dowolnym miejscu poza domem.

„Jeśli jesteś graczem i korzystasz z tabletu, NVIDIA SHIELD Tablet został stworzony specjalnie dla Ciebie”, powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Zapewnia on niespotykaną wydajność i unikalne funkcje dla gier, dzięki czemu gracze będą mogli oddać się swojej ulubionej rozrywce gdziekolwiek są.”

Podobnie jak pierwszy członek rodziny SHIELD, czyli handheld SHIELD, tablet SHIELD również zapewnia dostęp do świetnych treści dla graczy, w tym najlepszych gier dla systemu Android obsługiwanych przez platformę SHIELD, oraz możliwość bezprzewodowego strumieniowania gier z komputerów PC.

Mobilny procesor Tegra K1, zapewniający moc niezbędną do uruchomienia każdego, nawet najbardziej wymagającego tytułu, oparty jest na tej samej architekturze NVIDIA Kepler™, z której korzystają najpotężniejsze komputery PC do gier.

Szereg nowatorskich rozwiązań
Tablet SHIELD cechuje się wieloma niespotykanymi dotychczas w tabletach funkcjami:

  • Strumieniowanie materiałów z komputera PC: technologia NVIDIA GameStream™ umożliwia strumieniowanie gier z komputerów stacjonarnych i laptopów wyposażonych w procesory graficzne NVIDIA GeForce® GTX.
  • Strumieniowanie z chmury NVIDIA GRID™: możliwość strumieniowania gier komputerowych z serwerów NVIDIA GRID. Gracze mający łącze internetowe o odpowiednich parametrach mogą połączyć się z serwerem znajdującym się w Kalifornii i wziąć udział w testach platformy do gier w chmurze GRID, która zapewnia natychmiastowy dostęp do biblioteki wysokiej jakości gier PC.
  • Twitch i NVIDIA ShadowPlay™: funkcja ShadowPlay umożliwia zapisywanie i strumieniowanie najwspanialszych momentów z gier w serwisie Twitch, będącej wiodącą platformą wideo oraz serwisem społecznościowym dla graczy. Gracze mogą strumieniować gry z tabletu SHIELD do znajomych na całym świecie. Tablet SHIELD został także wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli, dzięki czemu gracze mogą dołączyć do transmisji widok swojej twarzy.
  • Tryb konsoli: tryb konsoli NVIDIA umożliwia wyświetlenie gier z tabletu na telewizorze. Tryb konsolowy przekształca tablet w pełnoprawne urządzenie do gry na dużym ekranie. Wystarczy podłączyć bezprzewodowy kontroler SHIELD, rozsiąść się na kanapie i bawić się grami pecetowymi oraz przeznaczonymi dla systemu Android, przeglądać strony internetowe i oglądać ulubione filmy – a wszystko w natywnej rozdzielczości 1080p.

Bezprzewodowy kontroler o wyjątkowo krótkim czasie reakcji dla prawdziwych graczy
Bezprzewodowy kontroler SHIELD jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem tego typu i zapewnia wyjątkowo krótki czas reakcji dzięki połączeniu Wi-Fi Direct. Tablet obsługuje do czterech kontrolerów bezprzewodowych SHIELD jednocześnie, umożliwiając wspólną grę ze znajomymi. To pierwszy kontroler o tak wysokiej precyzji zaprojektowany z myślą o obsłudze zarówno strumieniowanych gier PC jak i tych przeznaczonych dla systemu Android. Urządzenie wyposażono w gniazdo do podłączenia słuchawek, mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów w trakcie gry, wbudowany touchpad, regulator głośności oraz rewolucyjną funkcję głosowego wydawania poleceń i wyszukiwania informacji.

Niedościgniony stylus
Rysik umożliwia wykonywanie czynności, których nie da się wygodnie zrobić palcem. Technologia NVIDIA DirectStylus™ 2 w tablecie SHIELD to prawdziwy przełom. Dwa razy lepsza responsywność od poprzednika pozwala na korzystanie z doskonałych aplikacji do malowania w trzech wymiarach, akcelerowanych przez procesor graficzny, w których farba i barwniki mieszają się w czasie rzeczywistym, a sama paleta zmienia swój charakter w miarę regulacji źródła oświetlenia.

Początkujący artyści wykorzystają technologię DirectStylus 2 do uchwycenia każdego pociągnięcia rysikiem na tablecie SHIELD, tworzenia notatek w zainstalowanych aplikacjach obsługujących rozpoznawanie pisma, a także do kreatywnej pracy w aplikacji NVIDIA Dabbler™ hiperrealistycznie symulującej proces malowania akwarelami i farbami olejnymi.

Dynamiczny dźwięk
Technologia NVIDIA PureAudio™ sprawi, że każda gra, każdy utwór oraz każdy podcast będą brzmieć wyjątkowo dynamicznie i wyraźnie, poprzez skierowane w stronę użytkownika głośniki stereo typu bass-reflex.

Wszechstronne etui
Opcjonalne etui dla tabletów SHIELD jest czymś więcej, niż tylko solidnym pokrowcem chroniącym urządzenie. Pozwala ustawić tablet w kilku praktycznych pozycjach, zapewniając wygodne korzystanie z rozrywek multimedialnych i gier.

Preinstalowane oprogramowanie NVIDIA SHIELD Hub oraz gra Trine 2
Tablet SHIELD jest dostarczany z aplikacją NVIDIA SHIELD Hub, która pełni funkcję centrum dowodzenia, zapewniając możliwość przywołania jednym dotykiem najlepszych gier dla systemu Android, które zostały zoptymalizowane pod kątem urządzeń SHIELD, a także umożliwiając szybkie uruchamianie zainstalowanych gier i aplikacji.

Ponadto gracze otrzymują popularną grę Trine 2: Complete Story firmy Frostbyte. Hit z konsol PlayStation, Xbox i serwisu Steam został zoptymalizowany pod kątem ogromnych możliwości graficznych procesora Tegra K1.

Tablet SHIELD zapewnia pełny dostęp do serwisu Google Play, a tym samym możliwość pobrania tysięcy różnorodnych aplikacji, takich jak Netflix, Pandora i innych.

Ceny, dostępność i akcesoria
Tablet SHIELD obsługuje łączność WiFi lub Wi-Fi z LTE. Urządzenie będzie dostępne w wersjach 16 i 32 GB, z możliwością rozszerzenia pojemności za pomocą kart MicroSD (do 128 GB). Cena za wersję 16 GB WiFi to 1199 zł. Kontroler bezprzewodowy SHIELD będzie kosztował 249 zł, a etui będzie dostępne w cenie 119 zł.

W wybranych krajach europejskich (w tym w Polsce), Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ruszyła przedsprzedaż tabletów SHIELD oraz akcesoriów. W Polsce zamówienie można złożyć poprzez witrynę shield.nvidia.pl, a urządzenia będą dostępne w sklepach Komputronik, Morele oraz X-KOM.

Więcej informacji, w tym dokładne specyfikacje produktów, jest dostępnych na stronie //shield.nvidia.pl/.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

  • Polub nas na Facebooku.
  • Połącz się z nami w serwisie LinkedIn.
  • Śledź nas na Twitterze.
  • Wyświetl filmy od firmy NVIDIA w serwisie YouTube.
  • Czytaj blog firmy NVIDIA.
  • Subskrybuj kanał informacyjny codziennych wiadomości od firmy NVIDIA za pomocą czytnika wiadomości Pulse.

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym funkcjonalność, ceny, dostępność i korzyści wynikające z zastosowania tabletu SHIELD oraz bezprzewodowego kontrolera SHIELD, funkcjonalność i korzyści wynikające z zastosowania technologii NVIDIA DirectStylus 2 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2014 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2014 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Dabbler, DirectStylus, GameStream, GeForce, Kepler, NVIDIA GRID, SHIELD, PureAudio, ShadowPlay oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.