Nowości

Procesor NVIDIA Tegra 3 napędza tablet Nexus 7 firmy Google

Pierwszy tablet z systemem operacyjnym Android 4.1 "Jelly Bean" umożliwia przeglądanie stron internetowych z wyjątkową płynnością, uruchomianie gier w jakości konsolowej i zapewnia wielozadaniowość bez zacięć – wszystko dzięki układowi Tegra 3

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Tablet Nexus 7 firmy Google z procesorem Tegra 3
Tablet Nexus 7 firmy Google z procesorem Tegra 3
Tablet Nexus 7 firmy Google z procesorem Tegra 3
Tablet Nexus 7 firmy Google z procesorem Tegra 3
Procesor Tegra 3 został oparty na wyjątkowej czterordzeniowej architekturze 4-PLUS-1(TM), zapewniającej wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na baterii.
Procesor Tegra 3 został oparty na wyjątkowej czterordzeniowej architekturze 4-PLUS-1(TM), zapewniającej wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na baterii.

SANTA CLARA, Kalifornia — 27 czerwca 2012 r. —Firma NVIDIA poinformowała dziś, że procesory mobilne NVIDIA® Tegra® 3 będą sercem w kosztujących 199 dolarów 7-calowych tabletach Nexus 7 firmy Google, które będą pierwszymi urządzeniami na rynku z systemem operacyjnym Android™ 4.1 (Jelly Bean).

Tablet Nexus 7, zaprojektowany do współpracy z usługą Google Play™, zapewnia użytkownikom możliwość przeglądania stron internetowych oraz obsługiwania wielu programów bez zacięć, a także bezproblemowo odtwarza filmy i klipy wideo w jakości HD.

Napędzający tablet Nexus 7 procesor Tegra 3 został oparty na wyjątkowej czterordzeniowej architekturze 4-PLUS-1, zapewniającej wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Zastosowano w niej dodatkowy piąty rdzeń oszczędzający energię, który jest wykorzystywany do obsługi mniej skomplikowanych zadań, takich jak przeglądanie i wysyłanie poczty e-mail, korzystanie z portali społecznościowych, oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Cztery silniejsze rdzenie są wybudzane dopiero, gdy użytkownik uruchomi bardziej wymagające aplikacje (np. gry). Czas pracy tabletu Nexus 7 na jednym ładowaniu akumulatora to 8 godzin odtwarzania filmów w jakości HD, 10 godzin jeśli urządzenie jest używane do czytania książek lub przeglądania stron internetowych, bądź 300 godzin w stanie oczekiwania.

„Tablet Nexus 7 z procesorem Tegra 3 zapewnia doskonałą wygodę obsługi godną urządzeń wysokiej klasy, co z pewnością spodoba się użytkownikom”, powiedział Michael Rayfield, szef działu urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA. „Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z firmą Google nad urządzeniem, które odmieni rynek tabletów dzięki wydajności czterech rdzeni, długim czasie pracy na akumulatorze oraz najlepszym rozwiązaniom firmy Google.”

Tablet Nexus 7 korzysta z zalet platformy NVIDIA KAI, która pozwala na tworzenie niedrogich, ale wydajnych tabletów.

Nexus 7 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Jelly Bean i jest wyposażony w 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800, 8 lub 16 GB pojemności dyskowej, 1 GB pamięci RAM, kamerę z przodu urządzenia, gniazdo microUSB oraz dostęp do ponad 600 000 aplikacji, utworów muzycznych i książek oraz tysięcy filmów w serwisie Google Play.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesora NVIDIA Tegra 3 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 kwietnia 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.