Nowości

Zapowiedziano pierwszego smartfona z procesorem Tegra wykorzystującego technologię przesyłu danych NVIDIA Icera

Nowy smartfon ZTE Mimosa X wprowadza mobilne technologie NVIDIA na rynek masowy

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

ZTE Mimosa X
ZTE Mimosa X, pierwszy smartfon wyposażony zarówno w procesor NVIDIA® Tegra® jak i modem NVIDIA® Icera®

SANTA CLARA, Kalifornia - 20 lutego 2012 – Firmy NVIDIA i ZTE zapowiedziały dziś smartfon ZTE Mimosa X, pierwsze urządzenie na rynku wyposażone zarówno w procesor NVIDIA® Tegra® jak i modem Icera®, którą to firmę NVIDIA nabyła w połowie 2011 roku.

„ZTE Mimosa X jest ekscytująca z kilku powodów”, mówi Michael Rayfield, dyrektor generalny działu mobilnego w NVIDIA. „Mimosa X to nie tylko pierwszy produkt, w którym wszystkie najważniejsze procesory dostarczyła firma NVIDIA, ale to również pierwszy raz, gdy mainstreamowy smartfon wyposażony został w tak innowacyjne rozwiązania”.

Mimosa X napędzany jest przez układ NVIDIA Tegra 2, w skład którego wchodzi dwurdzeniowy procesor centralny, układ graficzny GeForce® oraz modem NVIDIA Icera 450 HSPA+, zawierający procesory pasma podstawowego i częstotliwości radiowej, gwarantujące znakomitą przepustowość i niski pobór energii. Smartfonem zarządzać będzie system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Zastosowany w Mimosa X ekran qHD o przekątnej 4,3 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Urządzenie wyposażono ponadto w dwie 5-megapikselowe kamery oraz 4 GB pamięci z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

ZTE Mimosa X charakteryzuje się znakomitymi właściwościami multimedialnymi, m.in. profilem zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), systemem Dolby, zgodnością z technologią współdzielenia multimediów DLNA, możliwością nagrywania i odtwarzania materiałów wideo HD, dwoma mikrofonami oraz wbudowanym żyroskopem.

Mimosa X trafi na rynek w drugim kwartale 2012 roku. Smartfon jest pozycjonowany jako produkt na dla odbiorcy masowego – wniesie więc zupełnie nowy poziom wydajności do tego największego segmentu rynku.

Konsumenci będą teraz mogli doświadczyć tych samych wrażeń z korzystania z szybkiego internetu, płynnej wielozadaniowości, wideo w jakości HD oraz gier konsolowej jakości z TegraZone, które do tej pory były dostępne tylko w telefonach z najwyższej półki. TegraZone™ to darmowa aplikacja dostępna w Android Market, pozwalająca na pobranie najlepszych gier, zoptymalizowanych dla procesora Tegra.

Modem NVIDIA Icera 450 pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 21 Mb/s w technologii HSPA+ kategorii 14, z szybkim pobieraniem w kanałach zanikających. Wyposażono go również w technologię niwelowania zakłóceń IceClear™, pozwalającą na dodatkowe zwiększenie przepustowości na granicach zasięgu stacji bazowych oraz zaawansowane funkcje 3GPP w wersji 7 (Release 7), zmniejszające opóźnienia w komunikacji z siecią.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2200 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, cechy i korzyści wynikające z zastosowanie procesora NVIDIA Tegra 2 oraz modemu NVIDIA Icera 450 HSPA+ w smartfonie ZTE Mimosa X, korzyści wynikające z Tegra Zone oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 22 listopada 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, ICERA, Tegra oraz TegraZone są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.