Nowości

Wydajne czterordzeniowe procesory NVIDIA w nowych smartfonach HTC One X

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

BARCELONA, Hiszpania — 26 lutego 2012 — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że nowy telefon HTC One™ X zaprezentowany na targach Mobile World Congress został wyposażony w procesor mobilny NVIDIA® Tegra® 3, który jest jedynym układem czterordzeniowym opartym na architekturze 4-PLUS-1™. Smartfon ten jest pierwszym owocem współpracy obu firm.

Procesor NVIDIA Tegra 3 został oparty na wyjątkowej czterordzeniowej architekturze 4‑PLUS‑1 zapewniającej wysoką wydajność i wyjątkowo długi czas pracy na akumulatorze. Nowy układ został wyposażony w mechanizm zarządzania mocą obliczeniową, który włącza kolejne rdzenie w momencie, gdy dane zadanie potrzebuje większej wydajności. Jeśli urządzenie nie jest mocno obciążone lub pracuje w trybie aktywnego stanu gotowości, jego procesor korzysta wyłącznie z piątego, energooszczędnego rdzenia.

Zawarty w układzie Tegra 3 dwunastordzeniowy procesor graficzny pozwala na uruchamianie gier konsolowej jakości, a także zawiera niespotykane dotychczas w smartfonach funkcje obsługi filmów w wysokiej rozdzielczości (HD 1080p).

„Smartfon HTC One X z układem Tegra 3 dostarcza takich wrażeń, że użytkownicy z pewnością go pokochają”, twierdzi Kouji Kodera, dyrektor generalny ds. produktów w firmie HTC. „Wiedzieliśmy, że nasz następny supertelefon będzie fantastycznym urządzeniem. Dlatego postawiliśmy na współpracę z firmą NVIDIA.”

„Firma HTC szybko stała się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów mobilnych urządzeń”, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny ds. urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA. „HTC One X stanowi przykład doskonałego produktu stworzonego przez jednego z najlepszych producentów telefonów na świecie.”

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2300 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

O firmie HTC
Firma HTC Corp. (HTC) została założona w 1997 r. i jest twórcą wielokrotnie nagradzanych urządzeń mobilnych oraz nowatorskich rozwiązań przemysłowych. HTC kładzie ogromny nacisk na usprawnienie interakcji między urządzeniem a użytkownikiem. Firma regularnie eksploruje granice formy i nowoczesnej technologii, tworząc innowacyjne i osobiste rozwiązania dla klientów z całego świata. Oferta firmy HTC obejmuje smartfony i tablety wyposażone w wielowarstwowy interfejs użytkownika HTC Sense™, który znacznie usprawnia wygodę obsługi urządzeń. Firma HTC jest obecna na Tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (TWSE: 2498). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.htc.com

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesora NVIDIA Tegra 3 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 22 listopada 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. HTC, HTC One oraz HTC Sense są znakami towarowymi HTC Corporation. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.