Tegra

  • URZĄDZENIA Z UKŁADEM TEGRA
  • MOBILNE PROCESORY TEGRA
  • MOTORYZACJA
Gaming, media i grafika kolejnej generacji - z mobilnymi procesorami Tegra.
Divider

Oto najbardziej zaawansowany procesor mobilny na świecie. To niewiarygodne połączenie 192 superkomputerowych rdzeni GPU, niesamowitej wydajności graficznej oraz wyjątkowej energooszczędności. Układ ten przesuwa granice możliwości w zakresie mocy obliczeniowej procesorów mobilnych.

 
 

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY
MOBILNY UKŁAD GRAFICZNY

Układ Tegra K1 oparty jest na tej samej architekturze NVIDIA Kepler™, która stanowi serce najbardziej ekstremalnych gamingowych komputerów PC oraz najszybszego superkomputera w Stanach Zjednoczonych. Jest to pierwsza na świecie mobilna technologia, oferująca możliwości znane z konsol i komputerów PC, zapewniając pełną obsługę takich gamingowych technologii, jak DirectX 11, OpenGL 4.4 i teselacja - wszystko wprost na Twej dłoni. Jest to również pierwszy procesor mobilny, zapewniający obsługę silnika Unreal Engine - najnowszego dzieła firmy Epic, na którym oparte są gry kolejnej generacji.

 

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY MOBILNY UKŁAD GRAFICZNY

 

UNIKALNE, NOWE WRAŻENIA NA PLATFORMIE MOBILNEJ

UNIKALNE, NOWE WRAŻENIA NA PLATFORMIE MOBILNEJ

Tegra K1 to jedyny mobilny układ GPU, zapewniający obsługę NVIDIA CUDA® - najbardziej innowacyjnej w branży architektury obliczeniowej dla układów GPU. Dzięki temu możesz teraz oczekiwać bardziej wciągających wrażeń na platformie mobilnej, począwszy od rzeczywistości rozszerzonej i rozpoznawania twarzy, po aplikacje samochodowe, takie jak wykrywanie przeszkód oraz spersonalizowane wyświetlacze przezierne. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

 
 

BEZPRECEDENSOWA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Po raz pierwszy możesz cieszyć się wyjątkową wydajnością układu GPU, bez negatywnego wpływu na zużycie energii. Graj, przeglądaj, oglądaj i twórz, korzystając z niewiarygodnej wydajności najbardziej zaawansowanej i ekologicznej architektury mobilnej.

 

Nieprawdopodobnie zaawansowany procesor mobilny właśnie staje się rzeczywistością. Dowiedz się jak i dlaczego sięgamy po jedne z najbardziej zaawansowanych technologii podczas prac nad układem Tegra K1.

BEZPRECEDENSOWA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

 

TEGRA K1 - NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY
PROCESOR MOBILNY NA ŚWIECIE

Nowy, innowacyjny procesor Tegra K1 wyposażony jest w ten sam, wysokowydajny, energooszczędny, oparty na architekturze NVIDIA Kepler™ układ GPU, który jest wykorzystywany w najszybszych na świecie superkomputerach i gamingowych systemach PC. Oznacza to, że dysponując dowolnym urządzeniem mobilnym z układem Tegra K1 możesz teraz liczyć na jeszcze bardziej zdumiewającą wydajność graficzną, potężną moc obliczeniową oraz prawdziwie unikalne funkcje.

Gaming, media i grafika kolejnej generacji - z mobilnymi procesorami Tegra.

 
 

Mobilny procesor NVIDIA Tegra K1

  • Oparty na architekturze NVIDIA Kepler™ układ GPU, wyposażony w 192 rdzenie przetwarzające NVIDIA CUDA® - Ciesz się niesamowitym wachlarzem innowacyjnych możliwości w zakresie mobilnego gamingu, fotografii, mediów i Sieci, dzięki architekturze NVIDIA Kepler - pierwszej architekturze GPU, wykorzystywanej zarówno w superkomputerach, jak i komputerach PC oraz urządzeniach mobilnych. To bezprecedensowe połączenie zapierającej dech w piersiach wydajności graficznej oraz przełomowej energooszczędności.
  •  
  • Oparty na czterordzeniowej architekturze NVIDIA 4-Plus-1™ układ CPU ARM® Cortex™-A15 - Procesor Tegra K1 wykorzystuje zaawansowany układ CPU ARM Cortex A15, plus dedykowany oszczędzaniu energii akumulatora rdzeń trzeciej generacji, aby zapewnić rekordowo wysoką wydajność i długi czas pracy przy zasilaniu akumulatorowym. Zmienna architektura SMP (Symmetric Multi-Processing) firmy NVIDIA pozwala na korzystanie w razie potrzeby z czterech wydajnych rdzeni do maksymalnej akceleracji wymagających zadań, dzięki niezależnemu i automatycznemu włączaniu bądź wyłączaniu poszczególnych jednostek odpowiednio do bieżącego obciążenia.
  •  
 

SPECYFIKACJA PROCESORA TEGRA K1

  Tegra K1
GPU  
Architektura NVIDIA® Kepler™ 192 rdzenie NVIDIA CUDA®
CPU  
Rdzenie CPU i architektura Czterordzeniowa architektura NVIDIA 4-Plus-1™ ARM® Cortex™-A15 "r3"
Maksymalna częstotliwość taktowania zegara 2,3 GHz
Pamięć  
Rodzaj pamięci DDR3L oraz LPDDR3
Maksymalna pojemność pamięci 8 GB (40-bitowe rozszerzenie adresu fizycznego)
Wyświetlanie  
LCD 3840x2160
HDMI 4K (UltraHD, 4096x2160)
Obudowa  
Wymiary/rodzaj obudowy

23x23 FCBGA
16x16 S-FCCSP
15x15 FC PoP

Technologia produkcji 28 nm
 
 
Informacje o produkcie

Przegląd produktów Tegra
Cechy układu Tegra
Urządzenia z układem Tegra
Superukład Tegra (procesory Tegra)

Showcase TegraZone

Tegra Zone
Najlepsze gry dla systemu Android
Pobierz aplikację Tegra Zone
Strefa programistów Tegra

Procesory Tegra

Tegra X1
Tegra K1
Tegra 4
Tegra 3
Tegra 2
Publikacje i raporty na
temat układów Tegra

Powiązane produkty

Motoryzacja
Zintegrowane systemy
komputerowe

NVIDIA Jetson TK1

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube