Nowości

Procesory NVIDIA sercem nowego systemu informacyjno-rozrywkowego w samochodach marki Honda

Pierwszy na świecie zintegrowany system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android i napędzany przez procesor NVIDIA Tegra

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Jacek Brol / Ewa Rudkowska
Gamma PR (NVIDIA PR)
nvidia@gammapr.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

Procesory NVIDIA Tegra napędzają nowy system informacyjno-rozrywkowy firmy Honda
Honda Civic
Honda Civic
Honda Civic
Tegra Honda Connect

PARYŻ — 2 października 2014 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, że procesory mobilne NVIDIA® Tegra® będą zarządzać nowym samochodowym systemem informacyjno-rozrywkowym Honda Connect, zaprojektowanym dla samochodów Honda Civic, Civic Tourer i CR-V, przygotowywanych do sprzedaży na rynku europejskim w roku 2015.

W wyniku integracji procesora Tegra w wersji przeznaczonej do zastosowań motoryzacyjnych, firma Honda staje się 19-tym producentem pojazdów na świecie, który wykorzystuje technologie NVIDIA w samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych. Nowe modele marki Honda zaprezentowano po raz pierwszy na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu (fr. Mondial de l’Automobile 2014).

„Honda wprowadza zaawansowaną technologię mobilną firmy NVIDIA w ważnym segmencie pojazdów”, powiedział Rob Csongor, wiceprezes i dyrektor generalny działu produktów dla branży motoryzacyjnej w firmie NVIDIA. „Procesory NVIDIA Tegra zastosowane w nowych modelach firmy Honda umożliwiły stworzenie otwartej i elastycznej platformy informacyjno-rozrywkowej opartej na systemie Android. Nowe rozwiązanie łączy świat aplikacji dla smartfonów z wymaganiami branży motoryzacyjnej w sposób, który zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.”

W ramach współpracy, firmy NVIDIA i Honda zintegrowały system operacyjny Android 4.0.4 w przygotowywanych na rok 2015 modelach pojazdów Honda Civic, Civic Tourer oraz CR-V. W projekcie wykorzystano duże doświadczenie firmy NVIDIA nabyte podczas prac nad rozwiązaniami do gier, tabletami oraz platformami telewizyjnymi z systemem Android.

Dzięki potężnemu i energooszczędnemu procesorowi NVIDIA Tegra w wersji do zastosowań motoryzacyjnych, system informacyjno-rozrywkowy Honda Connect jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Szybkość reakcji na gesty dotykowe, takie jak zbliżanie, powiększanie i przeciąganie zapewnia taką samą wygodę obsługi, do której przyzwyczajeni są użytkownicy nowoczesnych smartfonów i tabletów.

Bogata i żywa oprawa graficzna wraz z możliwością konfigurowania poszczególnych ekranów sprawiają, że system Honda Connect nabiera osobistego charakteru dla każdej osoby zasiadającej w fotelu kierowcy. System oparty na procesorze Tegra wykorzystuje 7-calowy wyświetlacz z pojemnościowym ekranem dotykowym do obsługi między innymi nawigacji satelitarnej, radia AM/FM/DAB, kamery cofania oraz wszystkich informacje o pojeździe. Dostęp do sklepu Honda App Center umożliwia korzystanie z dodatkowych aplikacji przeznaczonych do pracy z ekranem dotykowym, takich jak Aha Radio.

Obecnie na drogach porusza się ponad 6 milion samochodów wykorzystujących procesory NVIDIA. Według prognoz, w ciągu następnych 5 lat do klientów trafi następnych 25 milionów pojazdów wyposażonych w te układy. Więcej informacji na temat technologii NVIDIA dla branży motoryzacyjnej można znaleźć pod adresem www.nvidia.pl/automotive.

Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:

O firmie NVIDIA
Od 1993 roku NVIDIA (NASDAQ: NVDA) wiedzie prym w sztuce i rzemiośle tworzenia systemów obliczeń wizualnych. Technologie stworzone przez firmę przekształcają świat pełen wyświetlaczy w pełni interaktywne środowisko dla wszystkich użytkowników – od graczy po naukowców, od konsumentów po przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach //nvidianews.nvidia.com/ i //blogs.nvidia.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej w tym wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów NVIDIA Tegra w systemach informacyjno-rozrywkowych Honda Connect; dostępność modeli 2015 samochodów Honda Civic, Civic Tourer i CR-V oraz przewidywana liczba zastosowanych w pojazdach procesorów NVIDIA w ciągu najbliższych 5 lat są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 27 lipca 2014 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2014 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.