Nowości

Procesor Tegra 3 będzie sercem systemów informacyjno-rozrywkowych w samochodach Audi

Pierwszy czterordzeniowy procesor mobilny na świecie będzie montowany we wszystkich samochodach marki Audi już od 2013 r., zapewniając kierowcom bardziej intuicyjną obsługę pojazdu podczas podróży

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

AUDI
AUDI Interior
AUDI VCM
Tegra 3

Las Vegas — 11 stycznia 2012 r. — Firma NVIDIA poinformowała dziś, iż w wyniku decyzji firmy Audi AG, wszystkie pojazdy marki Audi zostaną wyposażone w procesory mobilne NVIDIA® Tegra® 3, które znalazły zastosowanie w nowej generacji wbudowanych systemów informacyjno-rozrywkowych oraz całkowicie nowych modułów wskaźników, które zastąpią tradycyjne tablice przyrządów. Nowe modele pojazdów zjadą z taśm produkcyjnych już w 2013 r. i będą sprzedawane na całym świecie.

Dzięki ścisłej integracji nowych systemów z pozostałymi układami pojazdu, a także dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi użytkownika i wysokiej wydajności graficznej, nowe systemy zapewnią kierowcy wygodny dostęp do najważniejszych informacji, które będą czytelne i zrozumiałe na pierwszy rzut oka.

Systemy informacyjno-rozrywkowe oraz moduły wskaźników będą wykorzystywać tzw. komputerowe moduły wizualne (ang. VCM, Visual Computing Modules) pracujące pod kontrolą procesora Tegra 3. Oprócz samego procesora, moduły VCM zostały również wyposażone we własną pamięć operacyjną i wyspecjalizowane kontrolery wejścia/wyjścia – są to bowiem układy zaprojektowane od podstaw z myślą o zastosowaniach motoryzacyjnych. Moduły VCM znacznie ułatwiają i przyśpieszają proces wdrożenia najnowszych komputerowych technologii wizualizacji w pojazdach firmy Audi, dzięki czemu nowe modele tej marki będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy wizualizacyjne na rynku motoryzacyjnym.

„Firma Audi jest długoletnim liderem w dziedzinach projektowania produktów motoryzacyjnych i integrowania najnowszych technologii w naszych pojazdach”, twierdzi Ricky Hudi, inżynier generalny ds. układów elektrycznych i elektronicznych w firmie Audi. „Nasza trwała współpraca z firmą NVIDIA jest dowodem naszej trwałej, czołowej pozycji w tych dziedzinach względem konkurentów.”

„W zeszłym roku wprowadziliśmy pierwsze samochodowe systemy z oprogramowaniem Google Earth. Obecnie produkujemy pojazdy wyposażone w procesor mobilny Tegra 2. Następnego roku dokonamy następnego przełomu, wprowadzając procesory Tegra 3, które pozwolą na osiągnięcie pięknych i bogatych efektów wizualnych w nowych systemach informacyjno-rozrywkowych oraz modułach wskaźników. Wybór dostawcy procesorów dla naszych systemów był jasny – zastosowaliśmy produkty NVIDIA.”

Dan Vivoli, wiceprezes w firmie NVIDIA powiedział, iż “Firmy Audi i NVIDIA znacząco zmniejszają przepaść technologiczną, która tradycyjnie istniała między produktami elektroniki konsumenckiej i produktami elektroniki motoryzacyjnej. Korzystając z technologii z najnowszych smartfonów i tabletów, firma Audi tworzy nowoczesne rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo i przyjemność prowadzenia pojazdu.”

Procesor Tegra 3 to pełnoprawny, wszechstronny układ zintegrowany, który zawiera m.in. czterordzeniowy procesor centralny ARM, procesor graficzny NVIDIA GeForce® oraz dedykowane procesory dźwięku, obrazu i materiałów wideo. Jego wysoce energooszczędna, zintegrowana konstrukcja pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności aplikacji i atrakcyjnej trójwymiarowej grafiki przy zmniejszonym obciążeniu układów elektrycznych samochodu.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 2100 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym zastosowanie procesorów mobilnych NVIDIA Tegra w pojazdach produkowanych przez Audi AG, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania procesorów mobilnych NVIDIA Tegra w przemyśle motoryzacyjnym oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 22 listopada 2011 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce oraz Tegra są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.