Tesla

 • CUDA I OBLICZENIA NA GPU
 • APLIKACJE WYKORZYSTUJĄCE GPU
 • JEDNOSTKI GPU DLA SERWERÓW I STACJI ROBOCZYCH
GPU Applications

ANSYS

Firmy ANSYS® i NVIDIA® ściśle współpracują, aby zapewnić najwyższą wydajność symulacji przeprowadzanych przy użyciu oprogramowania do obliczeń równoległych ANSYS. Akceleracja obliczeń na układach GPU NVIDIA, dostępna od wersji 15.0 oprogramowania ANSYS, umożliwia szybsze uzyskiwanie wyników, a w efekcie wyższą wydajność obliczeń oraz krótszy czas obiegu zadań, co przy tym samym koszcie oznacza bardziej efektywne wykorzystanie licencji na oprogramowanie.


Rozwiązania ANSYS wspierające akceleratory GPU zwiększające wydajność obliczeniową obejmują:
 • Badanie projektu:
  • ANSYS® Discovery Live to interaktywna, niezależna od systemów CAD i oparta na systemie Windows aplikacja, które oferuje inżynierom natychmiastowe wyniki symulacji, aby pomóc im w badaniu i dopracowywaniu projektów produktu. Rozwiązania NVIDIA Quadro umożliwiają oprogramowaniu ANSYS Discovery Live wprowadzenie symulacji w czasie rzeczywistym do cyklu produkcji związanego z projektowaniem. Dowiedz się więcej >
 • Mechanika strukturalna:
  • ANSYS Mechanical® to narzędzie analizy strukturalnej metodą elementów skończonych, obejmujące badania liniowe, nieliniowe i dynamiczne. Obsługa GPU jest dostępna w przypadku wielu solverów.
 • Dynamika płynów:
  • ANSYS® Fluent® oferuje obsługę układów GPU w zakresie sprzężonego solvera opartego na polu ciśnień i modeli emisji promieniowania cieplnego, które obejmują obliczenia współczynnika konfiguracji promieniowania ciepła przy użyciu metody śledzenia promieni NVIDIA OptiX oraz modelu Discrete Ordinates.
  • Inne rozwiązania sprzężonych solverów opartych na polu ciśnień, w których obsługiwana jest akceleracja GPU, obejmują ANSYS Polyflow do modelowania polimerów i szkła z nawet 10 milionami elementów oraz ANSYS Icepak do symulacji chłodzenia urządzeń elektronicznych.
 • Elektronika:
  • ANSYS HFSS do analizy elektromagnetycznej opartej zarówno na częstotliwości, jak i upływie czasu.
  • Solvery do symulacji wydajności zainstalowanych antenANSYS HFSS SBR+.
  • ANSYS EMIT do analizy zakłóceń na częstotliwościach radiowych (RFI) w złożonych środowiskach.
  • ANSYS DesignerSI do analizy jakości sygnału i zasilania, a także zakłóceń elektromagnetycznych.
  • ANSYS Maxwell do projektowania i analizy (metodą niskich częstotliwości) urządzeń elektromagnetycznych i elektromechanicznych w środowisku 2D/3D. Urządzenia te obejmują silniki, elektromagnesy, transformatory, czujniki i cewki. Maxwell3D QS i Maxwell3D obejmują akcelerowany na GPU solver prądów wirowych. Solver prądów wirowych 3D oblicza pola magnetyczne stanu stabilnego, zmiennego w czasie (prąd przemienny) dla zadanej częstotliwości.

Bazowe licencje oprogramowania Ansys (Mechanical i CFD) oraz licencje produktów HPC (HPC, HPC Pack i HPC Workgroup) udostępniają obsługę układów GPU. Każdy układ GPU traktowany jest tak samo, jak pojedynczy rdzeń jednostki CPU pod względem wymagań licencyjnych. Umożliwia to wykonanie większej liczby symulacji w ramach posiadanych licencji HPC i w połączeniu z jednostkami GPU NVIDIA skutkuje ogromnym zwiększeniem wydajności.

Uwaga: licencjonowanie HPC Enterprise zostało wycofane (to rozwiązanie można zastąpić poprzez pracę w sieci WAN z wykorzystaniem licencji Workgroup).

Oprogramowanie ANSYS® zapewnia znaczące wzrosty wydajności przy wykorzystaniu jednostek GPU NVIDIA Quadro i Tesla. Nowa karta NVIDIA® Quadro® GV100 łączy bezprecedensową wydajność obliczeń o podwójnej precyzji z 32 GB pamięci o wysokiej przepustowości (HBM2), dzięki czemu użytkownicy mogą przeprowadzać symulacje w trakcie procesu projektowania i uzyskiwać szybciej niż kiedykolwiek realistyczne symulacje z wielu dziedzin fizyki.

Zobacz wyniki wydajności na wykresie ze standardowego testu wydajności w oprogramowaniu ANSYS Mechanical poniżej. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o zapoznanie się z poradnikiem technicznym ANSYS "Akcelerowanie rozwiązań Mechanical na układach GPU" (w jęz. angielskim).

 

Power Supply Module Quadro Ansys Mechanical

Turbine Module Quadro Ansys Mechanical

BGA Quadro Ansys Mechanical

 

"ANSYS mocno inwestuje w układy GPU jako potężną technologię akceleratorów i dlatego firma ANSYS rozszerzyła swoje wsparcie dla układów NVIDIA GPU na nowe karty Tesla i Quadro" powiedział Wim Slagter, dyrektor działu marketingu rozwiązań HPC i dedykowanych pracy w chmurze. "Wstępne badania nad nowymi kartami Tesla P100 i Quadro GP100 pokazują, że nasi klienci mogą o połowę skrócić czas pracy nad typowymi modelami w oprogramowaniu ANSYS Mechanical, co pozwoli im na szybsze wprowadzanie innowacji w trakcie całego cyklu życia produktu."

Oprogramowanie ANSYS® Fluent® cechuje obsługa systemów multi-GPU, co pozwala na zwiększenie wydajności symulacji CFD. Zwiększenie to wynika z opracowanych przez firmę NVIDIA we współpracy z firmą ANSYS innowacyjnych solverów akcelerowanych układami GPU (zwanych AmgX) oraz nowej formy licencjonowania oprogramowania ANSYS. Obecna implementacja oprogramowania Fluent akceleruje sprzężony solver przepływu oparty na polu ciśnień, przyspieszając część związaną z przepływem w symulacji CFD. Funkcjonalność tę można łatwo uaktywnić dzięki dodaniu jednostek GPU Quadro do dowolnych już wykorzystywanych stacji roboczych oraz dodaniu jednostek GPU Tesla do dowolnej istniejącej infrastruktury obliczeniowej HPC. Oprogramowanie to zostało zaprojektowane do działania na wielu węzłach z wieloma jednostkami GPU w konfiguracjach klastrów, tak jak na systemach działających w oparciu o jednostki CPU.

Wykres poniżej pokazuje porównanie wydajności jednostek GPU Tesla P100 do jednostek CPU w oprogramowaniu ANSYS Fluent 17.0 dla modelu osłony chłodzenia wodnego uruchamianego na pojedynczym węźle serwerowym.


Pipes Model Tesla Ansys Fluent

Internal Flow of a Cooling Water Jacket Model

Boeing Landing Gear Tesla Ansys Fluent

Internal Flow Tesla Ansys Fluent

 

REKOMENDOWANE PRODUKTY PROFESJONALNE


Potężne możliwości programu ANSYS z zakresu przetwarzania na GPU zostały zaimplementowane na profesjonalnych jednostkach GPU NVIDIA. Aby z nich korzystać wymagane jest posługiwanie się układami GPU NVIDIA o architekturze CUDA obsługującymi architekturę CUDA v4.2 lub wyższą. Podane układy GPU z rodziny NVIDIA® Tesla® Kepler™ oraz NVIDIA® Quadro® Kepler są rekomendowane.

rodukty firmy NVIDIA wykorzystujące technologię obliczeń na GPU zaprojektowano w celu zapewnienia najwyższej wydajności obliczeniowej, by akcelerować obliczenia w oprogramowaniu ANSYS.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA ROZWIĄZAŃ TESLA

Najwyższa wydajność obliczeniowa
> Wysokowydajne operacje o podwójnej precyzji
> Duża pojemność pamięci dedykowanej
> Biblioteki matematyczne z akceleracją CUDA
> Duża szybkość dwukierunkowej komunikacji przez PCIe
> NVIDIA GPUDirect™ z InfiniBand
Największa niezawodność
> Pamięć ECC
> Rygorystyczne testy przeciążeniowe
> Testy QA ANSYS
Najlepsze wsparcie
> Profesjonalna sieć obsługi
> Duża i wciąż powiększająca się społeczność programistów
> Integracja w systemach OEM
> Długi cykl życia produktu
> 3 lata gwarancji
> Narzędzia do zarządzania systemami i klastrami
    (produkty serwerowe)
> Wsparcie dla Zdalnego pulpitu Windows
 

REKOMENDOWANE KONFIGURACJE

Serwery/Klastry
> Zakup nowego systemu

ANSYS Fluent:
Każdy węzeł wyposażony w:
  > 2 jednostki CPU (do 16 rdzeni CPU każda); zalecane 2 jednostki GPU na procesor CPU
  > Łącznie 128 do 256 GB pamięci dla procesora CPU
  > Dysk o pojemności minimum 2000 GB (dane robocze)
>
  > Tesla P100 or Tesla K80

ANSYS Mechanical:
Każdy węzeł wyposażony w:
  > 2 jednostki CPU (od 8 do 32 rdzeni CPU w sumie); zalecane 2 jednostki GPU na procesor CPU
  > Łącznie 128 do 256 GB pamięci dla procesora CPU
  > Dysk o pojemności minimum 2000 GB (dane robocze)
> OPCJE GPU
  > Tesla P100 lub Tesla K80

Stacje robocze
> Zakup nowego systemu

ANSYS Mechanical:
  > 2 jednostki CPU (od 8 do 32 rdzeni CPU w sumie); zalecana 1 jednostka GPU na procesor CPU
  > Łącznie 48 GB pamięci dla procesora CPU lub więcej;
  > Dysk o pojemności minimum 500 GB
  > Dysk SSD o pojemności minimum 1000 GB
> OPCJE GPU
  > Quadro GP100 lub Quadro K6000 do projektowania/przetwarzania pre/post i obliczeń o podwójnej precyzji.

  LUB

  > Quadro z serii M lub Quadro z serii P do projektowania/przetwarzania pre/post.

Produkty NVIDIA Tesla i Quadro są dostępne u wszystkich głównych producentów OEM oferujących profesjonalne stacje robocze. Jedynymi rozwiązaniami, które zostały zaprojektowane i zakwalifikowane pod kątem wdrożeń w klastrach obliczeniowych są produkty z dziedziny obliczeń GPU Tesla.

Produkty NVIDIA Tesla i Quadro są dostępne u wszystkich głównych producentów OEM oferujących profesjonalne stacje robocze. Jedynymi rozwiązaniami, które zostały zaprojektowane i zakwalifikowane pod kątem wdrożeń w klastrach obliczeniowych są produkty z dziedziny obliczeń GPU Tesla.

Aby zapoznać się z pełną listą rekomendowanych dostawców układów Tesla, udaj się na stronę Tesla Where to Buy.

KUP ZOPTYMALIZOWANE SYSTEMY


Współpracujemy z dostawcami systemów, aby zapewnić optymalne rozwiązania zapewniające akcelerację zadań HPC. Kup teraz i ciesz się wszystkimi zaletami akceleracji GPU w oprogramowaniu ANSYS.

W celu uzyskania kompletnej listy dostawców w programie NVIDIA Partner Network (NPN), prosimy o odwiedzenie stron gdzie kupić rozwiązania Quadro oraz gdzie kupić rozwiązania Tesla.

UŻYTECZNE ODNOŚNIKI:


Zestawienie możliwości oprogramowania ANSYS 19  
Możliwości akceleratora GPU i koprocesora w oprogramowaniu ANSYS 19
Obsługa zdalnego wyświetlania i pulpitów wirtualnych w oprogramowaniu ANSYS 19
Zestawienie możliwości oprogramowania ANSYS 18
Możliwości akceleratora GPU i koprocesora w oprogramowaniu ANSYS 18.2
ANSYS 18.2 - Remote Display and Virtual Desktop Support
Układy GPU przyspieszają przeprowadzanie złożonych symulacji elektromagnetycznych w oprogramowaniu ANSYS HFSS
Modelowanie wydajności zamontowanej anteny na platformach rozległych elektrycznie
Rozwiązanie NVIDIA Quadro GP100 zapewnia nadzwyczajną wydajność w symulacjach stanów przejściowych w elektromagnetyzmie

 
CUDA i obliczenia na GPU

Czym są obliczenia na GPU?
Fakty związane z obliczeniami
na układach GPU

Programowanie układów GPU
Architektura GPU Kepler
Obliczenia w chmurze
z użyciem GPU

Skontaktuj się z name

Czym jest CUDA?
Witryna CUDA
Szkolenia CUDA
Szkolenia CUDA
Centra szkoleniowe CUDA

Aplikacje wykorzystujące GPU

Aplikacje wykorzystujące GPU Tesla
Dyrektywy GPU OpenACC
Studia przypadku dotyczące
rozwiązań Tesla

Jednostki GPU Tesla dla
serwerów i stacji roboczych

Dlaczego warto wybrać
rozwiązania Tesla

Rozwiązania serwerowe Tesla
Rozwiązania Tesla dla
stacji roboczych

Kup jednostki GPU Tesla

Wiadomości i informacje
dotyczące jednostek Tesla

Materiały informacyjne o
produktach Tesla

Cechy oprogramowania Tesla
Narzędzia programistyczne Tesla
Badania NVIDIA
Powiadomienia Tesla

Znajdź nas Online

NVIDIA Blog Blog NVIDIA

Facebook Facebook

Twitter Twitter

Twitch Twitch

YouTube YouTube