Gry PC

 
 

 
The Darkness II

Wydawca

2K

Strona internetowa gry

The Darkness II

Gatunek

Akcja
FPS

Data wydania

10-02-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

The Darkness II

The Darkness II to bezpośrednia kontynuacja gry The Darkness z 2007 roku, która sprzedała się w milionowym nakładzie. Jest to brutalna, pierwszoosobowa strzelanina, w której główną rolę gra Jackie Estacado, bandyta i gangster przepełniony tytułową Ciemnością – demoniczną siłą, która po uwolnieniu pozwala Jackie'mu korzystać z czterech kończyn naraz – dwóch demonicznych ramion i dwóch uzbrojonych w broń palną. Rozdzierając wrogów na strzępy, Jackie będzie gromadził "esencję Ciemności" zwiększającą jego sprawność w walce poprzez odblokowanie szeregu pomysłowych zdolności wykorzystujących demoniczne ramiona naszego bohatera, broń palną oraz Darklinga - ordynarnego pomocnika i przewodnika o charakterystycznym londyńskim akcencie i nadprzyrodzonych siłach.


Uzupełnieniem kampanii dla jednego gracza jest tryb Vendetta, pełen kooperacyjnych misji dla czterech graczy, które przeplatają się z historią Jackie’go lub przebiegają równolegle, łącząc się tematycznie z ciągiem zdarzeń z kampanii dla pojedynczego gracza. Do dyspozycji mamy cztery postaci dysponujące unikalną bronią i umiejętnościami i tak samo, jak w przypadku Jackie'go, ich zdolności mogą być stopniowo rozbudowywane dzięki tzw. "esencji Ciemności". Dodatkiem do zniszczenia i chaosu jest tryb „Hit List" umożliwiający graczom powtarzanie ich ulubionych momentów w kampanii lub sianie spustoszenia w całkiem nowych, niepowtarzalnych scenariuszach.

W związku z komiksowymi korzeniami gry Darkness II, będziemy mieli do czynienia z ręcznie malowaną grafiką w stylu noir, która podkreśla pełen przemocy skomplikowany scenariusz przygotowany przez twórców ze studia Digital Extremes. Dzięki zastosowaniu stereoskopowego renderingu NVIDIA 3D Vision efekty wizualne na komputerze PC są dodatkowo wzmocnione i sprawiają, że demoniczne ramiona Jackie’go wyglądają jak żywe, gdy poruszają się po ekranie tam i z powrotem wyrywając kończyny wrogów ze stawów.

Gra The Darkness II dostępna jest w sprzedaży od 7 lutego 2012 roku, wersję demo można pobrać tutaj.

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Section 8 Prejudice
Bulletstorm
Homefront