Gry PC

 
 

 
The Elder Scrolls V: Skyrim

Wydawca

Bethesda Softworks

Strona internetowa gry

The Elder Scrolls V: Skyrim

Gatunek

RPG

Data wydania

25-11-2011

Tryb jednoosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

Opis

Zbliża się premiera długo wyczekiwanej kontynuacji gry The Elder Scrolls IV: Oblivion z 2006 roku. The Elder Scrolls V: Skyrim oferuje lepszą grafikę, zupełnie nową fabułę, udoskonaloną rozgrywkę i setki godzin zabawy płynącej z gry fabularnej, co zapewni graczom rozrywkę przez długie miesiące.

Pięć lat temu, studio Bethesda Softworks wydało The Elder Scrolls IV: Oblivion, charakteryzującą się otwartym światem grę fabularną, która szybko stała się jednym z najpopularniejszych tytułów RPG w historii. Wszystko dzięki setkom godzin rozgrywki, które oferowała oraz możliwości rozszerzania gry tysiącami dodatków stworzonych przez graczy. Kontynuacja gry, zatytułowana The Elder Scrolls V: Skyrim będzie miała swoją premierę 11 listopada.

Dwieście lat po wydarzeniach z gry Oblivion, tytułowa kraina – Skyrim stawia czoła magicznemu niebezpieczeństwu grożącemu zagładą świata, będąc jednocześnie w stanie wojny domowej. Jej los leży w rękach stworzonego przez gracza bohatera lub bohaterki. Oczywiście tylko wtedy, jeśli podążysz za główną fabułą. Po raz kolejny studio Bethesda pozwala graczom wziąć udział w dowolnej liczbie zadań pobocznych lub też całkowicie zrezygnować z wypełniania misji, by zająć się przemierzaniem krainy, wcielaniem w różne role i snuciem intryg, co jest głównym założeniem każdej gry z serii Elder Scrolls. Zgodnie z koncepcją swobody działania gracze mogą wcielić się w rolę magów, wojowników, złodziei i strzelców lub tworzyć dowolne kombinacje tych postaci. W połączeniu z różnego rodzaju zaklęciami, specjalnymi zdolnościami, zbrojami i broniami, możliwości są niezliczone.

Od strony technologicznej, Skyrim wykorzystuje nowy silnik o nazwie „Creation Engine”, oparty na starszym silniku – „Gamebryo”, który użyto w grach Oblivion, Fallout 3 i Fallout: New Vegas. Zmiana silnika na "Creation Engine” pozwoliła firmie Bethesda uzyskać bardziej realistyczną grafikę, rozszerzyć wizualizowany obszar i zwiększyć poziom szczegółowości obiektów, a także wprowadzić nowy mechanizm dynamicznego oświetlenia i cieniowania, którego działanie widoczne jest na dowolnym obiekcie w grze. Nowy silnik pozwolił zespołowi opracować również ciekawsze wydarzenia i oskryptowane sekwencje w fabule gry, co pomogło spotęgować wrażenia płynące z imponującego świata fantasy. Ponadto, poprawiono animację postaci w odpowiedzi na znaczną krytykę tego aspektu w grze Oblivion.

Dzięki zmianie silnika na nowy, studio Bethesda mogło w znacznym stopniu zoptymalizować działanie gry gwarantując, że rekomendowane parametry systemowe pozostaną wciąż w zasięgu ręki dla osób korzystających z systemów sprzed kilku lat. Natomiast Ci, którzy korzystają z nowszych i wydajniejszych konfiguracji systemowych, mogą włączyć w ustawieniach gry Skyrim opcję „Ultra", co zagwarantuje, że nowy sprzęt nie będzie się marnował.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

SYSTEM OPERACYJNYWindows 7/Windows Vista/Windows XP PC (32 lub 64-bitowy)
Procesordwurdzeniowy pracujący z częstotliwością 2,0 GHz lub równoważny
Pamięć2 GB pamięci RAM
Karta graficznaKarta graficzna zgodna z Direct X 9.0c, wyposażona w 512 MB pamięci RAM
Miejsce na dysku6 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Napęd optyczny1x
DźwiękKarta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
Dostęp do Internetu w celu aktywacji konta w systemie Steam

Configuration système recommandée

SYSTEM OPERACYJNYWindows 7/Vista/XP PC (32 lub 64-bitowy)
Procesorczterordzeniowy układ CPU firmy Intel lub AMD
Pamięć4 GB pamięci RAM
Karta graficznaKarta graficzna NVIDIA kompatybilna z DirectX 9.0c wyposażona w 1 GB pamięci RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 lub wyższa (np. GTX550Ti)).
Miejsce na dysku6 GB wolnej przestrzeni dyskowej
Napęd optyczny1x
DźwiękKarta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
Dostęp do Internetu w celu aktywacji konta w systemie Steam

Zrzuty ekranowe

 

Analizator układu GPU

 
 

Inne popularne gry PC

Mass Effect 3
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Star Wars™: The Old Republic™
Lord of the Rings: War in the North