Gry PC

 
 

 
The Witcher 2: Assassins of Kings

Wydawca

Namco Bandai Games

Strona internetowa gry

The Witcher 2: Assassins of Kings

Gatunek

Akcja
RPG

Data wydania

17-05-2011

Tryb jednoosobowy

Tak

PEGI 18

Obsługiwane technologie

Opis

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków gry RPG roku 2007 dla komputerów PC – obiecuje być produkcją większą, lepszą i piękniejszą od swojego poprzednika. Ta oparta na motywach z powieści fantasy polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego gra pozwala graczom wcielić się ponownie w rolę niezłomnego "wiedźmina" – Geralta z Rivii. Krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy nie są ze światem Sapkowskiego obeznani: wiedźmini to łowcy potworów, którzy przeszli specjalne szkolenie i których organizmy zostały poddane w młodym wieku modyfikacjom w celu obdarzenia ich ponadnaturalnymi mocami.

O ile pierwsza część gry korzystała ze zmodyfikowanej wersji opracowanego przez firmę BioWare silnika Aurora (zastosowanego oryginalnie w grze Neverwinter Nights z roku 2002), firma CD Projekt RED zaprojektowała specjalnie dla potrzeb tytułu Wiedźmin 2 nowy silnik gry, który nazwany został "RED Engine". Zastosowanie tego nowego, specjalnie skonstruowanego, nowoczesnego silnika sprawiło, że gra ta może obecnie pochwalić się wysokiej rozdzielczości teksturami, modelami postaci o zwiększonej liczbie wielokątów oraz widowiskowymi, szczegółowymi krajobrazami. Odwiedzając wiele różnorodnych scenerii, gracze przemierzać będą wspaniałe leśne ostępy, wsie i okazałe zamczyska. W przypadku użytkowników GeForce dodatkowe wrażenia w trakcie rozgrywki zapewni 3D Vision, a obsługa technologii SLI umożliwi osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności, szczególnie że jej wzrost przekracza często 90%.

Prezentację dopełnia dojrzała fabuła, wybitnej klasy podkład głosowy i epicka narracja. Druga część sagi o Wiedźminie – ze swoimi nieliniowo prowadzonymi dialogami i rozgałęziającą się akcją – stawia graczy przed wieloma niejednoznacznymi wyborami, co zachęca ich do wielokrotnego przechodzenia gry, bo jej przebieg może się zupełnie różnić w zależności od podejmowanych decyzji. Akcja Wiedźmina 2 rozgrywa się zaraz po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Tytuł ten idealnie trafia w oczekiwania graczy, nagradzając osoby, które grały w pierwowzór tej gry, a zarazem będąc na tyle zajmującym i zrozumiałym, by móc zaistnieć jako samodzielna produkcja.

Rozgrywkę uatrakcyjnia gruntownie udoskonalony system walki. W przeszłość odchodzą liczne kłopotliwe postawy przyjmowane przed atakiem. Tym, co zastąpiło bardziej statyczny system walki w stylu "czekaj-i-kliknij" znany z pierwszej gry, jest usprawniony system sterowania przypominający w obsłudze rozwiązania konsolowe. Lewy przycisk myszy inicjuje ataki lekkiego kalibru, środkowy przycisk z rolką daje graczom dostęp do szerokiej gamy różnorodnych czarów, a prawy przycisk pozwala im rzucić wszystko na szalę w gwałtownej sekwencji ciosów. W połączeniu z olbrzymią liczbą taktyk ofensywnych, których mogą używać gracze, do dyspozycji są także manewry defensywne, takie jak blokowanie i przewroty. A jeśli chcesz przetrwać, to zaangażować będziesz musiał całą swoją kreatywność, bo wrogowie w grze Wiedźmin 2 są wymagający i atakują całymi chmarami. Podsumowując, walka sprawia obecnie więcej radości, jest bardziej wyważona i satysfakcjonująca. Wiedźmin 2 naprawdę kładzie nacisk na "akcję" w gatunku gier RPG akcji.

Wiedźmin 2 wyróżnia się znacznie udoskonaloną walką, ale rdzeniem tego tytułu jest wciąż RPG. Oznacza to, że zbieranie doświadczenia i przechodzenie na wyższe poziomy jest wciąż tak samo ważne; w gruncie rzeczy mechanika RPG również poddana została kapitalnemu remontowi. Jedną rzeczą, której w oryginalnej grze nie było pod dostatkiem, są łupy. Nie stanowi to już obecnie problemu, bo Wiedźmin 2 obfituje w przedmioty, które można zbierać i pozwala graczom na znaczne modyfikowanie broni, sprzętu i zbroi. Liczne zadania poboczne, którymi usiana jest ta złożona gra RPG, umożliwiają zdobywanie nowego wyposażenia w zabawne i ciekawe sposoby. Co więcej, znany z oryginalnej gry, kłopotliwy w użyciu podgląd ekwipunku został teraz dopracowany, dzięki czemu jest obecnie znacznie prostszy i łatwiejszy do ogarnięcia.

Biorąc pod uwagę wciągającą rozgrywkę, zajmującą fabułę oraz nowy silnik graficzny wykorzystujący możliwości procesorów graficznych klasy high-end, łatwo jest zrozumieć dlaczego gracze PC są do gry Wiedźmin 2 nastawieni tak entuzjastycznie.

Namcobandaigames_V01_RGB.png    cdprojekt-logo.jpg   eshop5.png

Wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe

System operacyjny Windows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32-/64-bitowy)
Procesor Intel Core 2 Duo 2,2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 5000+
Pamięć 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna 512 MB RAM, obsługująca technologię Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 8800)

Rekomendowane parametry systemowe

System operacyjny Windows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32-/64-bitowy)
Procesor Intel Core 2 Quad lub AMD Phenom X4
Pamięć 3 GB dla Windows XP / 4 GB dla Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna 1 GB RAM, obsługująca technologię Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce GTX 260)

Dodatkowe wymagania

Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
Dysk twardy 16 GB przestrzeni dyskowej
Napęd optyczny DVD 8x, kompatybilny z DVD9
Instalacja wymaga uprawnień administratora

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Max Payne 3
The Secret World
Star Wars™: The Old Republic™
L.A. Noire