Nowości

NVIDIA przedstawia pierwszą na rynku kartę graficzną działającą w chmurze, który przekształci każdy ekran w graficzną stację roboczą

NVIDIA VGX K2 umożliwia projektantom i inżynierom pracę z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu zapewniając wydajność stacji roboczej

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

NVIDIA przedstawia pierwszą na rynku kartę graficzną działającą w chmurze, który przekształci każdy ekran w graficzną stację roboczą
NVIDIA przedstawia pierwszą na rynku kartę graficzną działającą w chmurze, który przekształci każdy ekran w graficzną stację roboczą

SANTA CLARA, Kalifornia — 17 października 2012 r. — Dzięki dzisiejszej premierze działającej w chmurze karty graficznej NVIDIA® VGX™ K2, inżynierowie i projektanci otrzymują możliwość pracy wszędzie i za pomocą praktycznie dowolnego urządzenia, uzyskując zdalny dostęp do wydajności obliczeniowej i graficznej, charakterystycznej dla typowej stacji roboczej wyposażonej w procesor graficzny.

Oparta na najszybszej na świecie i najwydajniejszej architekturze procesorów graficznych Kepler™, karta VGX K2 poszerza możliwości zaprezentowanej wcześniej w tym roku platformy NVIDIA VGX o bezprecedensową wydajność stacji roboczych.

Platforma NVIDIA VGX wykorzystuje procesory graficzne, aby umożliwić korporacjom dostarczenie użytkownikom smartfonów, tabletów i zwykłych komputerów zwirtualizowanej wydajności i funkcjonalności stacji roboczych, w tym obsługę zaawansowanych materiałów multimedialnych oraz grafiki 3D. Karta VGX K2 jest wyposażona w dwa procesory graficzne klasy workstation, dzięki czemu umożliwia zwiększenie liczby użytkowników korzystających jednocześnie z zasobów systemowych, bez kompromisów w obszarach wydajności lub kompatybilności z aplikacjami.

Inne kluczowe korzyści platformy NVIDIA VGX K2 to:

  • Lepsza interaktywność: karta VGX K2 jest wyposażona w 4 GB pamięci na każdy procesor graficzny, co gwarantuje płynność działania wymagających aplikacji.
  • Zdalny ekran o krótkim czasie reakcji: patentowana technologia obsługi zdalnego ekranu minimalizuje opóźnienia charakterystyczne dla pracy na zdalnych wirtualnych pulpitach.
  • Energooszczędność w centrach danych: dzięki zastosowaniu rewolucyjnego, wielowątkowego procesora strumieniowego SMX, karta VGX K2 zapewnia niezrównaną wydajność na wat w korporacyjnych centrach danych.

„Stworzyliśmy platformę VGX z myślą o zapewnieniu rozbudowanych i interaktywnych funkcji graficznych każdemu użytkownikowi wirtualnych systemów”, powiedział Jeff Brown, szef działu rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Centrum danych wyposażone w karty VGX K2 zapewni inżynierom i projektantom – czyli pracownikom tworzącym najważniejsze elementy własności intelektualnej przedsiębiorstwa – zdalny dostęp do zasobów z każdego urządzenia, wraz z wydajnością typową dla pełnoprawnej stacji roboczej”.

Firmy NVIDIA i Citrix popularyzują wirtualne pulpity o wydajności stacji roboczych
Rozwiązanie Citrix XenDesktop z technologią HDX 3DPro wykorzystuje platformę NVIDIA VGX, która zapewnia płynniejszą i bardziej interaktywną pracę. W połączeniu z systemami Citrix XenDesktop i Citrix XenApp, karta NVIDIA VGX K2 gwarantuje użytkownikom wydajność i kompatybilność niezbędną do pracy z aplikacjami wykorzystującymi procesory graficzne. Ekosystem przedsiębiorstw skupionych wokół programu Citrix Ready i wykorzystujących technologię HDX 3D również skorzysta z wydajności kart VGX K2.

„Gospodarka staje się globalna i coraz bardziej opiera się na technologii mobilnej. Wiele firm wymaga rozwiązań do wirtualizacji pulpitów komputerowych, dlatego we współpracy z firmą NVIDIA stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną technologią do pracy zdalnej, jaka jest obecnie dostępna na rynku”, powiedział Krishna Subramanian, wiceprezes ds. marketingu i współpracy z partnerami w firmie Citrix. „XenDesktop obsługujący akcelerację opartą na platformie NVIDIA VGX zapewnia wydajność typową dla stacji roboczej, umożliwiając spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników w przedsiębiorstwach oraz zwiększenie gęstości wykorzystania zasobów w centrach danych.”

Wypowiedź partnera
„Technologia wirtualizacji procesorów graficznych przyśpiesza i rozwija wizję firmy Cisco, która tworzy technologie udostępniające wirtualne pulpity i rozbudowane aplikacje multimedialne poprzez system chmury, a także ułatwia klientom wdrażanie prostych, skalowalnych i bezpiecznych rozwiązań wirtualizacji”, powiedział Satinder Sethi, wiceprezes firmy Cisco, partnera technologicznego firmy NVIDIA.

Dostępność
Platforma NVIDIA VGX K2 dla wirtualnych stacji roboczych będzie sprzedawana przez wiodących dostawców produktów serwerowych z początkiem 2013 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/vgx.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań NVIDIA Quadro i VGX w serwisie YouTube oraz na Twitterze, śledząc użytkownika @NVIDIAQuadro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dostępność, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania kart graficznych NVIDIA VGX K2 oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, Kepler oraz VGX są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.