QUADRO

Quadro K6000 zapewnia firmie Visage dostęp do obrazów diagnostycznych niemal w czasie rzeczywistym

Firma Visage Imaging (Visage) jest dostawcą rozwiązań programowych z dziedziny obrazowania diagnostycznego i zaawansowanej wizualizacji dla placówek opieki medycznej na całym świecie. Wykorzystując przetwarzanie po stronie serwera rozwiązania Visage zapewniają ultraszybki dostęp do wielowymiarowego (2D, 3D, 4D) obrazowania na szeregu urządzeń, umożliwiając lekarzom dostęp do obrazów medycznych oraz ich interpretację w szybszy i łatwiejszy sposób. Wiodące rozwiązanie firmy Visage – Visage® 7 Enterprise Imaging Platform – umożliwia placówkom konsolidację przeglądania obrazów, które wcześniej wymagało wielu różnych przeglądarek, w pojedynczą i konfigurowalną platformę, dostarczając w krótszym czasie rozbudowanych obrazów wraz z niewiarygodnie bogatym zestawem narzędzi klinicznych w pojedynczej przeglądarce. Pozwala to radiologom tworzyć raporty radiologiczne o wyższej jakości, zapewniać lekarzom najwyższej klasy dostęp do tego samego zestawu konfigurowalnych narzędzi (bezpośrednio lub poprzez elektroniczną dokumentację medyczną), a działom IT usprawniać infrastrukturę związaną z obrazowaniem i obniżyć koszty. Rozwiązanie Visage 7 oparte jest na aplikacji renderującej obrazy po stronie serwera wykorzystującego jednostki GPU NVIDIA Quadro. Obrazy są następnie strumieniowane przy wykorzystaniu terminali klienckich do komputerów z systemami Windows i Mac oraz urządzeń mobilnych, zapewniając elastyczność, bezpieczeństwo i skalowalność.

WYZWANIE

Dwupanelowe, wielowidokowe wyniki badania automatycznie prezentowane przez inteligentny protokół wyświetlania rozwiązania Visage 7. Obraz uzyskany dzięki uprzejmości firmy Visage Imaging
Dwupanelowe, wielowidokowe wyniki badania automatycznie prezentowane przez inteligentny protokół wyświetlania rozwiązania Visage 7. Obraz uzyskany dzięki uprzejmości firmy Visage Imaging

W związku z postępującą konsolidacją i przejmowaniem placówek w branży medycznej często zdarza się, że z upływem czasu jedna firma z branży opieki zdrowotnej przejmuje kolejne szpitale, w których występują różne systemy archiwizacji i transmisji obrazów (PACS), pochodzące często od różnych dostawców. Na pierwszy rzut oka wydaje się logicznym, aby firma skonsolidowała te systemy w rozwiązanie od jednego dostawcy. Jednakże koszt takiej zmiany jest wysoki i może zakłócać działanie placówek, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy w ostatnich latach zyski z wymiany systemu PACS na system PACS od innego dostawcy nie przekroczyły kosztów alternatywnych utrzymania status quo.

Firma Visage starała się stworzyć platformę, na którą zdecydowanie warto byłoby się przenieść. Nie interesowało ich opracowanie platformy odrobinę lepszej, lecz takiej która zapewniałaby namacalną, pokoleniową zmianę w odniesieniu do starszych systemów PACS, oferując użytkownikom pojedynczą i konfigurowalną przeglądarkę obrazów, pozwalającą natychmiast wyświetlić wyniki badania obrazowania, bez względu na ich typ czy rozmiar, z prawie każdego miejsca. Inżynierowie firmy Visage wierzyli, że kluczem do takiej elastyczności byłoby opracowanie architektury po stronie serwera, którą można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą i która przeniosłaby najbardziej obciążające zadania przetwarzania obrazów na układy GPU NVIDIA Quadro, usuwając jednocześnie to obciążenie z urządzeń klienckich.

ROZWIĄZANIE

Dzięki układom GPU NVIDIA Quadro firma Visage może uczynić swą platformę obrazowania najszybszą w niemal wszystkich obszarach wydajności, włącznie z czystą wydajnością i natywną wielowymiarową wizualizacją obrazu. Rozwiązanie Visage 7 wykorzystuje potężne sztandarowe jednostki GPU Quadro K6000 firmy NVIDIA do szybkiego renderowania obrazów po stronie serwera i ich strumieniowania do szeregu wspieranych urządzeń klienckich, także mobilnych. Pojedyncza przeglądarka – otwarta platforma, która współpracuje ze wszystkimi powszechnymi wariacjami obrazowania diagnostycznego, jak również z obrazami niezgodnymi z systemem DICOM – zapewnia radiologom i lekarzom wielu specjalności ogromną elastyczność oraz eliminuje wynikające ze starszych systemów PACS obostrzenia związane z system operacyjnym, urządzeniami i ograniczeniami dostępu wynikającymi z użycia określonych wyszukiwarek. Przykładowo, użytkownik może skorzystać z pełni mocy rozwiązania Visage 7 na notebooku MacBook Air, nawet mimo tego, że urządzenie nie posiada dedykowanej karty graficznej.

Mobilny dostęp (poprzez Visage EaseSM) obsługiwany przez rozwiązanie Visage 7 (z lewej) i Visage 7 Enterprise Imaging Platform (z prawej). Image courtesy of Visage Imaging
Mobilny dostęp (poprzez Visage EaseSM) obsługiwany przez rozwiązanie Visage 7 (z lewej) i Visage 7 Enterprise Imaging Platform (z prawej). Image courtesy of Visage Imaging

"Przetwarzanie (w rozwiązaniu Visage) po stronie serwera wykorzystuje jednostki GPU NVIDIA, aby zebrać i zastąpić wiele przeglądarek, jakich używano w tych instytucjach i stworzyć jedną, niewiarygodnie szybką przeglądarkę obrazów dla wszystkich lekarzy, od najbardziej zaawansowanych radiologów po lekarzy ogólnych" powiedział Brad Levin, dyrektor naczelny Visage Imaging na Amerykę Północną. "Połączenie rozwiązań Visage i NVIDIA odesłało w przeszłość problemy i ograniczenia świata systemu PACS. To wyzwolenie dla użytkowników – wyeliminowaliśmy ograniczenia z jakimi mieliśmy do czynienia od narodzin systemu PACS dwie dekady temu".

Jedną z największych korzyści dla klientów Visage jest szybkość działania. Szybszy rendering i dostęp do obrazów pozwala radiologom i lekarzom uzyskać wyższą wydajność pracy, co w opiece zdrowotnej jest bardzo istotne. Jednostki GPU NVIDIA Quadro K6000 posiadają niespotykaną dotąd ilość pamięci, 12 GB, aby renderować i strumieniować wyniki badań obrazowania szybciej niż jakakolwiek inna jednostka GPU na rynku. Przykładowo, plik o wielkości 6 GB z badania mammograficznego w 3D (n.p. cyfrowa tomosynteza piersi) może zostać bezstratnie wyświetlony i przeanalizowany na każdym wspieranym urządzeniu w ciągu zaledwie 2-3 sekund, nawet na szerokopasmowym łączu (6 Mbps i szybszym). Przetwarzanie po stronie serwera w rozwiązaniu Visage 7 uwalnia użytkowników od ograniczeń związanych z powolnymi łączami, dzięki wykorzystaniu adaptacyjnego, inteligentnego strumieniowania.

"Nawet jeśli masz świetne łącze internetowe, powiedzmy 50 Mbps, to i tak jeżeli będzie pracowało z pełną przepustowością, to załadowanie tych 6 GB danych zajmie co najmniej 17 minut" wyjaśnił Bobby Roe, dyrektor ds. architektury rozwiązań oraz obsługi i zadowolenia klienta w firmie Visage Imaging. "Żaden pracownik opieki zdrowotnej po prostu nie może tak długo siedzieć i czekać. To nie do przyjęcia i z tego powodu zdecydowaliśmy się wybrać rozwiązanie po stronie serwera firmy NVIDIA – użytkownicy nie widzą różnicy w działaniu i funkcjonalności, nie ma znaczenia z jakiego urządzenia korzystają, gdzie są i jakie mają łącze internetowe. Zyskują dostęp do obrazów i wszystkich potrzebnych narzędzi klinicznych, prawie natychmiast, czy to na miejscu czy zdalnie".

EFEKT

Wydajność i harmonijne podejście do IT rozwiązania Visage 7 przynosi każdego dnia korzyści klientom firmy. Korzystając z Visage 7, instytucje mogą zaoszczędzić na kosztach utrzymania, szkoleń i wsparcia wielu przeglądarek oraz na profesjonalnych stacjach roboczych, zastępując wiele przeglądarek jedną. Poszczególni radiolodzy mogą odczytać szybko dane z komputera zapewniając szybsze i bardziej dokładne diagnozy odpowiednim lekarzom, bez żadnych ograniczeń praktyki klinicznej nawet podczas pracy poza placówką. Administratorzy IT przyklaskują możliwości centralizacji i skalowania przeglądania obrazów dzięki prostocie pojedynczej przeglądarki, usuwającej złożoności, nadmiarowości i restrykcje związane z topologią gwiaździstą sieci wielu systemów PACS. Dla tych instytucji opieki zdrowotnej, które wprowadziły wspólne rozwiązania elektronicznej dokumentacji medycznej dla całego przedsiębiorstwa, możliwość korzystania z tej samej przeglądarki obrazów, dostępnej w systemie dokumentacji dla lekarzy i radiologów, jest optymalnym stanem dystrybucji obrazów medycznych.

Długoletnie partnerstwo pomiędzy firmami Visage i NVIDIA pozwala im ciągle wprowadzać nowe, pionierskie usprawnienia i przewidywać wymagania graficzne, gdy pojawiają się nowe trendy w branży. Przykładowo, gdy dostawcy starszych systemów PACS napotkali i stale napotykają na ogromne wyzwania związane z ostatnim rozkwitem mammografii 3D, użytkownicy rozwiązania Visage 7 z łatwością renderowali i strumieniowali złożone badania obrazowe piersi. W czasie gwałtownie zmieniających się standardów opieki zdrowotnej dla kobiet, firma Visage ma już gotowe narzędzia do osiągnięcia sukcesu, obsługując jednoczesne wyświetlanie multimodalnej diagnostyki obrazowej piersi.

"Jest powód, dla którego trzymamy się firmy NVIDIA od dziesięciu lat" podsumował Roe. "Pracując blisko z inżynierami firmy NVIDIA mieliśmy możliwość optymalizacji naszego oprogramowania do pracy w tandemie z układami GPU, aby naprawdę zapewnić naszym klientom to magiczne doznanie. Firma NVIDIA kontynuuje wprowadzanie innowacji i gdy potrzeby naszej branży się zwiększają, wymagając coraz bardziej złożonych badań obrazowych, pozwoliła nam pozostać w czołówce pod względem wydajności. Karta Quadro K6000 jest bezkonkurencyjna. Nasi konkurenci napotykają na ogromne przeszkody, a my po prostu kontynuujemy dodawanie nowych funkcjonalności".