Nowości

Vital Images
vitam-images-1-thumb.jpg
Obraz dzięki uprzejmości firmy Vital Images

Vital Images (firma z grupy Toshiba Medical Systems) jest liderem branży związanej z oprogramowaniem do zaawansowanego obrazowania medycznego i wizualizacji, zapewniającą sukcesy i stabilność w szybko zmieniającej się branży usług medycznych. Jednym z jej kluczowych rozwiązań jest oprogramowanie Vitrea®, które oferuje zaawansowane narzędzia wizualizacyjne szerokiej grupie specjalistów (włącznie z radiologami, kardiologami, onkologami), dzięki któremu mogą oni wizualizować zdjęcia pacjentów i efektywnie wymieniać się informacjami w trakcie leczenia. Vitrea to zasadnicze narzędzie wspierające decyzje terapeutyczne oraz umożliwiające efektywną wymianę informacji dotyczących pacjenta pomiędzy lekarzami. Specjaliści polegają na dostarczanych przez to narzędzie szczegółowych obrazach 2D, 3D i 4D na potrzeby wiarygodnych analiz w sytuacjach krytycznych. Oprogramowanie Vitrea napędzane jest przez karty NVIDIA Quadro K2000, które zapewniają wydajność obliczeniową i pewność, jakiej wymagają zajęci pracą lekarze, którzy nie mogą pozwolić sobie na problemy techniczne.

WYZWANIE

Instytucje z branży usług medycznych stoją dzisiaj wobec ogromu wyzwań ze wszystkich stron. Rosnąca presja na zapewnienie przyjaznej cenowo opieki wiąże się ze sporym naciskiem na zarządzanie kosztami całego cyklu obrazowania medycznego, a jednocześnie unowocześnienia technologiczne tworzą nieustające oczekiwania dotyczące zaawansowanych możliwości wizualizacji. Instytucje ciągle walczą, aby dostarczyć usługi o wyższej wartości i niższym koszcie. Co więcej, specjaliści i inni dostawcy usług często nie działają w jednej, centralnej lokalizacji, co czyni wymianę informacji dotyczących pacjenta prawdziwym wyzwaniem. Nie wspominając nawet o wyzwaniach związanych ze znalezieniem bezpiecznego sposobu wymiany informacji pomiędzy różnymi lokalizacjami i różnymi protokołami IT.

Oprogramowanie Vitrea pokonuje te wyzwania, oferując bezproblemowe współdzielenie obrazu w jednym, łatwo dostępnym dla wielu lekarzy rozwiązaniu. Od strony sprzętowej, za oprogramowaniem Vitrea muszą stać elastyczne i wiarygodne rozwiązania, aby było ono sensowną inwestycją dla instytucji z branży medycznej.

ROZWIĄZANIE

Firma Vital Images polega na układach GPU NVIDIA Quadro, aby zapewnić precyzyjne działanie oprogramowania Vitrea. „Potrzebujemy wydajności, długoterminowej stabilności, bezproblemowego użytkowania i łatwej zarządzalności, a układy GPU firmy NVIDIA pomogły nam to w dużym stopniu uzyskać” wyjaśnił Tim Dawson, naczelny projektant w Vital Images. „Naszym celem jest pomóc lekarzom w koncentrowaniu się na opiece nad pacjentem i podniesieniu jej jakości, a firma NVIDA pomaga nam to osiągnąć”.

Jednostki GPU NVIDIA Quadro od dawna stanowią część składową rozwiązania Vitrea i firma Vital Images odnosi kolejne bezprecedensowe sukcesy, wykorzystując każdą nową generację kart. Korzystając aktualnie z Quadro K2000 Dawson stwierdził, że karty generacji Kepler są prawie dwa razy szybsze od ich odpowiedników z poprzedniej generacji Fermi.

„Jednym z kluczowych czynników przy zapewnianiu wyższej jakości interaktywnego obrazowania 3D w celu wsparcia klinicystów w stawianiu lepszych diagnoz są jednostki GPU firmy NVIDIA – dzięki szybkiemu próbkowaniu tekstur i renderingowi wolumetrycznemu” kontynuował Dawson. „Stabilność i energooszczędność rozwiązań firmy NVIDIA są równie ważne dla nas jak i zespołów IT wdrażających oprogramowanie Vitrea. Jeden sterownik Quadro obsługuje wiele generacji kart, znacznie upraszczając zarządzanie zasobami IT, a energooszczędność aktualnej generacji Kepler jest wprost niesamowita – karty nie grzeją się i nie pobierają tak wiele energii, czyniąc stosowanie jednostek GPU w serwerowniach o wiele łatwiejszym i bardziej ekonomicznym”.

EFEKT

Technologia obrazowania medycznego o wyższej jakości wywiera bezpośredni wpływ na decyzje i doznania pacjenta. Dawson wyjaśnia dalej „Jednostki GPU mają bezpośredni wpływ na pacjentów. Dzięki oprogramowaniu Vitrea lekarze mają możliwość swoim pacjentom prezentacji wysoce szczegółowych obrazów czy to w szpitalu, czy też w biurze. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ pacjenci o wiele lepiej reagują i są bardziej podatni na sugestie zmiany stylu życia, gdy sami mogą szczegółowo zobaczyć narastanie symptomów, takich jak na przykład niebezpieczne zwężanie się zastawki serca”.

Dodatkowo, niedawne wprowadzenie przez firmę NVIDIA technologii GRD związanej z wirtualizacją układów GPU spowodowało, że firma Vital Images zainteresowała się wprowadzeniem w niedługiej przyszłości wirtualizacji rozwiązań Quadro dla swych użytkowników.

„Branża medyczna zdecydowanie przestawia się na prywatne chmury, więc jesteśmy bardzo podekscytowani kartami NVIDIA GRID K1 i K2 do wirtualizacji układów GPU” powiedział Dawson. „Dzięki GRID, akceleracja przez układy GPU będzie bardziej osiągalna, umożliwiając zarówno szersze wykorzystanie, jak i większą liczbę użytkowników mogących korzystać z pojedynczego serwera. Zazwyczaj musimy instalować wiele serwerów w każdej z serwerowni naszych klientów, ponieważ każdy z nich posiada jedną czy dwie jednostki GPU, lecz GRID na pewno to zmieni. Już rozpoczęliśmy ocenianie idealnej konfiguracji GRID dla naszych użytkowników i z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy”.

Vital Images Vital Images Vital Images
Obraz dzięki uprzejmości firmy Vital Images

Vital Images

Vital Images

Vital Images

Vital Images