NVIDIA GRID

  • Wirtualne pulpity i aplikacje
  • Cloud Gaming
VMware Horizon i vSphere
Divider

VMware vSphere® obsługuje obecnie rozwiązanie NVIDIA GRIDTM vGPUTM

Firma VMware jest wiodącym graczem na rynku wirtualizacji z ponad 500 tysiącami klientów platformy vSphere na całym świecie, podczas gdy firma NVIDIA jest światowym liderem w dziedzinie obliczeń wizualnych z ponad 12 milionami profesjonalnych użytkowników i 300 certyfikowanymi profesjonalnymi aplikacjami, akcelerowanymi przez układy GPU NVIDIA.

W lutym 2015 roku firma VMware ogłosiła dostępność rozwiązania NVIDIA GRID™ vGPU™ z platformami VMware Horizon® i platformami vSphere®.

 

Zobacz jak działa rozwiązanie GRID vGPU

 
 

VMware Horizon® i NVIDIA GRID™

Platforma VMware Horizon 6.1 zapewnia obecnie użytkownikom pulpitów wirtualnych obsługę rozwiązania NVIDIA GRID vGPU.

Wraz z wprowadzeniem możliwości obsługi wirtualnego układu GPU na platformie VMware Horizon, firmy NVIDIA i VMware eliminują tradycyjny kompromis pomiędzy kosztem a wydajnością, jaki istniał na polu akcelerowanej graficznie wirtualizacji pulpitu. Organizacje mogą teraz dostarczyć wciągającą grafikę 3D z chmury, dając możliwość bezpiecznej, globalnej współpracy nad dużymi zbiorami danych, z wydajnością i komfortem pracy jak w przypadku fizycznego komputera PC, a wszystko to dzięki efektywnemu kosztowo współdzieleniu układu GPU pomiędzy wieloma użytkownikami.

Technologia GRID vGPU jest najbardziej zaawansowaną w branży technologią dedykowaną współdzieleniu prawdziwej sprzętowej akceleracji przez układ GPU pomiędzy wieloma wirtualnymi pulpitami (włącznie z podstawowymi modelami Chromebooków korzystającymi z wirtualnych pulpitów), bez ograniczania komfortu w korzystaniu z treści graficznych. Cechy i możliwości aplikacji oraz ich kompatybilność są dokładnie takie same jak byłyby w przypadku korzystania z komputera przy Twoim biurku.

 

JAK TO DZIAŁA

Dzięki technologii GRID vGPU komendy graficzne każdej maszyny wirtualnej są przekazywane bezpośrednio do układu GPU, bez tłumaczenia ich przez hipernadzorcę. Pozwala to układowi GPU na zachowanie pełnej wielozadaniowości, zapewniając tym samym najdoskonalszą wydajność współdzielonej wirtualizowanej grafiki.

 

Technologia współdzielonego wirtualnego układu GPU (vGPU)