Nowości

NVIDIA zapewnia wygodę użytkowania systemu Windows 8

NVIDIA napędza całą gamę produktów z systemem Windows 8, w tym komputery z ekranami dotykowymi oraz wydajne urządzenia mobilne

Product PR
Igor Stanek
Product PR Manager Notebooks/ION
EMEAI
NVIDIA Ltd
istanek@nvidia.com
+44 7775 940868
+42 0602 135136

Ewa Rudkowska / Kasia Kaplon
Tabasco s.c. (NVIDIA PR)
tabasco@tabasco.pl
+48 (71) 3632947
+48 (71) 3632223

SANTA CLARA, Kalifornia — 25 października 2012 r. —Dzięki głębokiej wiedzy firmy NVIDIA w projektowaniu układów graficznych i mobilnych oraz współpracy z firmą Microsoft Corp., posiadacze urządzeń z systemami Windows 8 i Windows RT wyposażonych w układy NVIDIA® będą cieszyć się wyjątkową wygodą pracy z tymi produktami.

Komputery wyposażone w karty graficzne NVIDIA GeForce® doskonale sprawdzą się podczas edycji zdjęć i materiałów wideo, w grach, a także podczas zwykłego przeglądania stron internetowych, ponieważ zarówno system Windows 8 jak i przeglądarka Internet Explorer 10 są akcelerowane przez procesory graficzne. Natomiast procesory NVIDIA Tegra® będą zasilać nową generację wyjątkowo cienkich i lekkich urządzeń z systemem Windows RT, które mogą działać przez cały dzień na jednym ładowaniu akumulatora.

Windows RT to pierwszy system dla komputerów PC, który może pracować na wyjątkowo wydajnych procesorach ARM takich jak Tegra 3, potrafiących działać w trybie oczekiwania nawet przez dwa tygodnie, bez konieczności ładowania akumulatora. Większość urządzeń z systemem Windows RT, które trafią do sprzedaży w momencie premiery systemu, będą wyposażone w układ NVIDIA Tegra 3, a są to m.in. ASUS Vivo Tab RT, Lenovo IdeaPad Yoga 11 i Microsoft Surface RT.

„Współpracowaliśmy z firmą Microsoft przez trzy lata, aby system Windows RT uruchomiony na urządzeniach mobilnych działał płynnie i był wygodny w obsłudze”, powiedział Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komputerowych w firmie NVIDIA. „Nasze doświadczenie z systemami Windows i architekturą ARM sprawia, że możemy zagwarantować wysoką jakość pracy systemu Windows na dowolnym urządzeniu, od eleganckich i smukłych tabletów z Windows RT do potężnych komputerów PC stworzonych do gier”.

NVIDIA i Microsoft ściśle współpracują od prawie dwóch dekad, tworząc technologie graficzne i sterowniki przeznaczone dla systemów operacyjnych Microsoft oraz interfejsów programistycznych. Trzy lata temu inżynierowie NVIDIA rozpoczęli prace wspierające wysiłki firmy Microsoft nad obsługą układów graficznych w systemie operacyjnym Windows 8 i wprowadzeniem ich popularnego systemu operacyjnego na tablety. NVIDIA zapewniła szerokie wsparcie – pakiety programistyczne, pomoc techniczną dotyczącą oprogramowania i 500 osobo-lat roboczych personelu technicznego – w celu zagwarantowania wyjątkowej wygody obsługi systemu Windows na urządzeniach mobilnych.

W ramach bezkompromisowego podejścia przyjętego przez firmę Microsoft przy projektowaniu systemu Windows RT, zapewni on użytkownikom mobilnych urządzeń możliwość wydajnej pracy, ponieważ zawiera pakiet Microsoft Office Home and Student 2013 RT Preview, który obejmuje aplikacje Word 2013 RT, Excel 2013 RT, PowerPoint 2013 RT oraz OneNote 2013 RT.

Urządzenia wyposażone w układ Tegra i system Windows RT idealnie nadają się do gier. Dwunastordzeniowy procesor graficzny NVIDIA może renderować realistyczne sceny z dynamicznym oświetleniem oraz efekty fizyczne w czasie rzeczywistym. NVIDIA zamierza również przenieść popularną aplikację TegraZone™ na system Windows RT, umożliwiając graczom odkrycie najciekawszych gier dla urządzeń z Tegrą i Windows RT.

Dla użytkowników posiadających karty graficzne GeForce i chcących uaktualnić system operacyjny, NVIDIA przygotowała sterowniki GeForce z certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs) gwarantujące, że ich komputery będą gotowe do pracy z systemem Windows 8.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (NASDAQ: NVDA) uświadomiła światu moc i znaczenie grafiki komputerowej, konstruując w 1999 roku układ GPU. Obecnie jej procesory stosowane są w szerokim zakresie urządzeń od smartfonów, aż po superkomputery. Procesory mobilne NVIDIA wykorzystywane są w telefonach komórkowych, tabletach i systemach informacyjno-rozrywkowych w motoryzacji. Gracze PC polegają na układach GPU, ciesząc się możliwością obcowania ze światami oferującymi spektakularne i porywające wrażenia. Profesjonaliści wykorzystują je do tworzenia grafiki 3D i efektów wizualnych w filmach oraz projektowania wszystkiego od kijów golfowych, aż po samoloty odrzutowe Jumbo Jet. Natomiast badacze stosują układy GPU, aby przesuwać granice nauki dzięki obliczeniom o wysokiej wydajności. Firma posiada ponad 5000 ogólnoświatowych patentów, włączając te dotyczące fundamentalnych kwestii nowoczesnych technologii obliczeniowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji, odwiedź stronę www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym wydajność, właściwości, wpływ i korzyści wynikające z zastosowania systemów operacyjnych Windows 8 i Windows RT oraz wpływy patentów firmy na nowoczesne komputery są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Czynnikami mogącymi spowodować istotne zmiany przedstawionych wyników są m.in. globalna sytuacja ekonomiczna; wpływ zewnętrznych dostawców produkujących, montujących, pakujących i testujących produkty firmy NVIDIA; wpływ postępu technologicznego i konkurencji; odbiór produktów firmy NVIDIA i produktów jej partnerów przez rynek; wady konstrukcyjne, produkcyjne lub programowe; zmiany w zainteresowaniach i potrzebach klientów; zmiany standardów i interfejsów branżowych; nieoczekiwana utrata wydajności produktów lub technologii po zintegrowaniu ich w systemach; oraz inne czynniki ryzyka wyszczególniane w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2012 r. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie, w niezmienionej formie, na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania, a z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

###

© 2012 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. NVIDIA, logotyp NVIDIA, GeForce, Tegra oraz TegraZone są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi NVIDIA Corporation w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Inne nazwy firm i produktów mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.