Gry PC

 
 

 
World of Tanks

Wydawca

Wargaming.net

Strona internetowa gry

World of Tanks

Gatunek

Akcja
Strategiczne

Data wydania

12-04-2012

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 7

Obsługiwane technologie

Opis

World of Tanks to jedna z najpopularniejszych na świecie gier w systemie free-to-play oferująca pełne strategii, przystępne, wielkoskalowe bitwy czołgów z II wojny światowej oraz uzależniającą, progresywną mechanikę. Aby zyskać dodatkową głębię i efekt zanurzenia podczas spoglądania przez luft czołgu z 1942 roku, włącz stereoskopowy tryb renderingu w technologii 3D Vision.

Założona w 1998 roku na Białorusi firma Wargaming.net w ciągu ponad dziesięciu lat opracowała i opublikowała na rynku gier PC liczne niszowe tytuły z gatunku strategii wprowadzając je asekuracyjnie wraz z innymi grami cieszącymi się pewną pozycją wśród fanów. Zmieniło się to w 2009 roku, kiedy to białoruska firma postawiła na tytuł World of Tanks – obsługiwaną w czasie rzeczywistym grę o bitwach czołgów należącą do gatunku mmorpg i udostępnioną w systemie free-to-play, która łączy oszałamiający realizm oraz zawrotnie szybką akcję.

Liczba graczy tytułu, który początkowo robił wokół siebie niewiele hałasu, ale wzbudzał duże zainteresowanie, gwałtownie wzrosła, co zaowocowało w 2011 roku odnotowaniem "największej liczby graczy będących jednocześnie online na pojedynczym serwerze MMO" i tym samym ustanowieniem rekordu Guinnessa. Posiadając obecnie ponad dwadzieścia milionów zarejestrowanych użytkowników, gra World of Tanks jest jedną z najpopularniejszych gier online i odnotowuje w ciągu dnia regularnie ponad pół miliona połączonych z serwerem graczy.

Kluczem do takiego sukcesu jest regularne dodawanie nowych, świeżych treści, całkowicie nowych czołgów z nowych krajów oraz całego mnóstwa innych ulepszeń, które poprawiły grafikę gry i pozwoliły na wdrożenie obsługi technologii NVIDIA 3D Vision.

Z dochodami miesięcznymi rzędu dziesiątek milionów firma Wargaming.net ponownie zainwestowała w dwie nowe gry. Pierwsza z nich - World of Warplanes - jest już dostępna do testowania, natomiast druga - World of Battleships – będzie wydana najprawdopodobniej w 2013 roku. Docelowo, firma Wargaming.net ma nadzieję połączyć wszystkie trzy tytuły, dzięki czemu samoloty bojowe będą bombardowały cele strategiczne, by dać czołgom przewagę, natomiast czołgi będą atakować porty opóźniając naprawę okrętów wojennych lub niszcząc działa obronne ułatwiając tym samym przeprowadzenie ataków morskich.

Wymagania systemowe

Minimalne parametry systemowe

System operacyjny Windows XP/Vista/7
Procesor (CPU) 2,2 GHz
Pamięć operacyjna (RAM) 1,5 GB dla systemu Windows XP, 2 GB dla systemu Windows Vista / 77
Karta graficzna GeForce 6800GT wyposażona w 256 MB pamięci RAM
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
Wolna przestrzeń dyskowa 5,9 GB
Szybkość łącza internetowego 128 Kbps

Parametry systemowe dla średnich ustawień gry

System operacyjny Windows XP/Vista/7
Procesor (CPU) 3 GHz
Pamięć operacyjna (RAM) 2 GB dla systemu Windows XP, 3 GB dla systemu Windows Vista / 7
Karta graficzna GeForce 8600GT wyposażona w 512 MB pamięci RAM
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0cWolna przestrzeń dyskowa: 5,9 GB
Szybkość łącza internetowego 128 Kbps

Parametry systemowe dla maksymalnych ustawień gry

System operacyjny Windows XP/Vista/7
Procesor (CPU) 2 Core 3 GHz
Pamięć operacyjna (RAM) 4 GB lub więcej
Karta graficzna GeForce 9800 wyposażona w 512 MB pamięci RAM
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
Wolna przestrzeń dyskowa 5,9 GB
Szybkość łącza internetowego 1024 Kbps lub więcej (dla obsługi rozmów głosowych)

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Diablo III
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns
Dungeon Siege III