Gry PC

 
 

 
XCOM 2

Strona internetowa gry

XCOM 2

Gatunek

Online Multiplayer
Strategiczne

Data wydania

05-02-2016

Tryb jednoosobowy

Tak

Tryb wieloosobowy

Tak

PEGI 16

Opis

XCOM 2 to sequel tytułu XCOM: Enemy Unknown, wielokrotnie nagradzanej strategicznej gry roku 2012.

Ziemia zmieniła się. Minęło dwadzieścia lat od chwili, gdy światowi przywódcy zakończyli wojnę z obcymi, podpisując akt bezwarunkowej kapitulacji. Organizacja XCOM, ostatnia linia obrony naszej planety, została zdziesiątkowana i rozbita. Teraz, w grze XCOM 2, Ziemią władają obcy. Budują lśniące miasta, w których obiecują ludzkości świetlaną przyszłość, ukrywając swoje straszliwe plany i likwidując każdego, kto sprzeciwia się nowemu porządkowi.

Wyłącznie ci, którzy żyją w odległych rejonach świata, cieszą się odrobiną wolności. To oni tworzą siły, które raz jeszcze staną do walki w obronie ludzkości. Nieustannie ścigane, szczątkowe siły organizacji XCOM muszą zmierzyć się z o wiele silniejszym i liczniejszym wrogiem, by ponownie ożywić światowy ruch oporu i raz na zawsze pozbyć się obcych.

Kluczowe cechy

  • ORGANIZACJA XCOM JEST ŚCIGANA: obejmij dowodzenie nad Avengerem, statkiem zaopatrzeniowym obcych przeobrażonym w mobilny sztab XCOM. Nowa otwarta rozgrywka pozwala Ci decydować, gdzie wysyłać siły uderzeniowe, jak zyskiwać poparcie społeczności i kiedy zwalczać operacje odwetowe wroga.
  • REKRUTUJ ŻOŁNIERZY RUCHU OPORU: pięć klas żołnierzy, każda z własnym drzewkiem umiejętności, pozwoli Ci stworzyć żołnierzy dopasowanych do Twojej strategii.
  • TAKTYCZNA WALKA PARTYZANCKA: nowy system rozgrywki zapewnia podczas walki większą swobodę w zakresie działań taktycznych. Korzystaj z ukrycia, by szykować zasadzki na nieprzyjacielskie patrole. Zabieraj pokonanym przeciwnikom cenne wyposażenie i artefakty. Ratuj VIP-ów i rannych towarzyszy, przenosząc ich do punktu ewakuacji.
  • NOWY PRZECIWNIK: zróżnicowani przeciwnicy – od nowych, potężnych ras obcych, aż po ADVENT, stojący na straży reżimu najeźdźców – sprawiają, że każde starcie to wyjątkowe wyzwanie taktyczne.
  • BADANIA, ROZWÓJ I MODYFIKACJE: konfiguruj i twórz pomieszczenia na pokładzie Avengera, by zwiększać możliwości organizacji XCOM na polu walki. Wykorzystuj naukowców i inżynierów do prowadzenia badań lub rozwijania i modyfikowania uzbrojenia oraz pancerzy tak, by pasowały do wybranej przez Ciebie taktyki.
  • KAŻDA MISJA TO UNIKALNE WYZWANIE: wykonuj misje w różnych miejscach świata: od dzikich pustkowi przez podziemne placówki, aż po centra megamiast znajdujących się w rękach obcych. Liczba kombinacji map, misji i celów jest praktycznie nieskończona.
  • TWÓRZ WŁASNE MODYFIKACJE: przeznaczone dla graczy narzędzia pozwalają tworzyć własne kampanie, klasy, jednostki obcych, rozgrywki taktyczne, czy strategiczne elementy gry, które później można udostępniać w Steam Workshop.
  • BIERZ UDZIAŁ W ROZGRYWKACH WIELOOSOBOWYCH: łącz i dobieraj do siebie drużyny ludzi oraz obcych, by toczyć zaciekłe walki na losowo generowanych mapach.

Wymagania systemowe

System operacyjny 64-bitowy Windows 7
Procesor (minimum) Intel Core 2 Duo E4700 2,6 GHz lub AMD Phenom 9950 Quad Core 2,6 GHz
Pamięć 4 GB pamięci RAM
Dysk twardy 45 GB dostępnej przestrzeni na dysku
GPU (minimum) GeForce GTX 460 wyposażony w 1 GB pamięci lub model wyższy
Rekomendowany układ GPU GeForce GTX 770 wyposażony w 2 GB pamięci lub model wyższy

Zrzuty ekranowe

 
 
 

Inne popularne gry PC

Aliens: Colonial Marines
Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Bulletstorm