INFORMACJE O PRODUKCIE
INFORMACJE DODATKOWE

MediaCenter - FAQ

 

 

Co nowego wnosi firma NVIDIA do komputerów typu Media Center?
Korzyści oferowane przez firmę NVIDIA zauważyć można w czterech kluczowych obszarach – polepszenia jakości filmów wideo, zdjęć, gier i zwiększenia wydajności. Ściśle współpracując z Microsoftem, producentami komputerów i zestawów NVIDIA stara się, by pełen zestaw jej produktów – od procesorów graficznych i tunerów TV po oprogramowanie – zaprojektowanych po to, by podnieść możliwości cyfrowej rozrywki oferowane przez komputery typu Media Center PC, był powszechnie dostępny. Właśnie dlatego procesory graficzne z serii NVIDIA® GeForce™ 6 oraz GeForce FX były jednymi z pierwszych produktów, które otrzymały od Microsoftu certyfikat „Designed for Media Center Edition”. Zalety zastosowania technologii firmy NVIDIA widać najlepiej na przykładzie komputerów Media Center PC wyposażonych w procesor graficzny z serii GeForce 6 i technologię Video Processing Engine – kluczowy element służący do odtwarzania obrazu wideo i HDTV, będący jednym z głównych nowych składników systemu operacyjnego Microsoft® Windows® XP Media Center Edition 2005. Procesory z serii GeForce 6 pozwalają użytkownikom na uzyskanie niespotykanej wcześniej klarowności obrazu, wiernych kolorów, płynnego odtwarzania wideo oraz precyzyjnego skalowania dowolnych filmów na wszystkich wyświetlaczach.

Kim są wasi klienci?
NVIDIA współpracuje z producentami systemów i komputerów na całym świecie. Wśród nich znaleźć można takich partnerów jak Dell i HP, zaś wśród producentów takie firmy jak Alienware, Cyberpower, I-Buypower, VoodooPC i inne.

Jak przebiega współpraca z producentami systemów?
By dostarczyć jak najlepsze produkty dla komputerów z systemem Windows XP Media Center Edition 2005, NVIDIA opracowała specjalny program partnerski. W skład zestawu produktów przeznaczonych dla komputerów Media Center wchodzą różne technologie, między innymi procesory GeForce, tunery NVIDIA NVTV™ i inne, a wszystkie one zgrupowane są w jednym miejscu, gdzie partnerzy zaopatrzyć się mogą w wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania doskonałego komputera typu Media Center PC. (Uwaga: jeśli jesteś producentem zestawów komputerowych i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat komponentów firmy NVIDIA do komputerów Media Center PC, skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem firmy NVIDIA lub zajrzyj na stronę nDemand (tylko dla partnerów handlowych i producentów sprzętu)).

W jaki sposób w programie Media Center uzyskać można dostęp do właściwości obrazu dla sprzętu firmy NVIDIA?
Obok innych zalet stosowania sprzętu firmy NVIDIA w komputerach Media Center PC jedną z ważniejszych jest łatwość dostępu i prostota obsługi ustawień dotyczących obrazu i dźwięku. By uzyskać dostęp do tych funkcji, wystarczy zdalnym pilotem wybrać zakładkę dotyczącą ustawień NVIDIA i postępować zgodnie z zaleceniami uruchomionego w ten sposób kreatora.   

W jaki sposób sprzęt firmy NVIDIA ułatwia oglądanie telewizji?
Pojedyncze i podwójne tunery TV NVIDIA NVTV umożliwiają doskonały odbiór programów telewizyjnych za pomocą zaimplementowanych sprzętowo funkcji dekodowania wideo w formacie MPEG–2. Sprzętowo realizowane dekodowania pozwala uzyskać wyraźniejszy obraz o wyższej jakości. Podwójny tuner NVIDIA NVTV umożliwia jednoczesne nagrywanie dwóch różnych programów telewizyjnych lub nagrywanie jednego i jednoczesne oglądanie drugiego programu. Dodatkowym ułatwieniem jest specjalny kreator ułatwiający zmianę ustawień obrazu TV lub HDTV.
 
Czy technologie firmy NVIDIA znajdziemy także w urządzeniach przenośnych z systemem Media Center Edition?
Możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce nie ograniczają się tylko do komputerów typu desktop. Notebooki zaopatrzone w procesory NVIDIA GeForce FX Go pozwalają na osiągnięcie tej samej jakości obrazu jak edycje biurkowe, oferując przy tym dodatkową wygodę użytkownikom korzystającym z komputerów poza biurem lub domem. Procesory NVIDIA GeForce i decoder DVD są przy tym kompatybilne z przenośną wersją systemu Media Center Edition 2005 i służyć mogą pomocą wszystkim tym, którzy chcieliby móc przenosić cyfrowe filmy z komputera typu desktop do urządzeń przenośnych bez straty jakości.  

Jak wiele nowych komputerów z systemem Media Center Edition 2005 wyposażonych będzie w procesory graficzne z serii GeForce 6?
Sprzęt i oprogramowanie firmy NVIDIA znajdziemy obecnie w większości komputerów z systemem Media Center Edition. Spodziewamy się, że wobec naszej coraz ściślejszej współpracy z firmą Microsoft i producentami komputerów, tendencja ta będzie się utrzymywać.  

Jak istotną rolę pełnią komputery typu Media Center w ogólnej strategii firmy NVIDIA?
System operacyjny Microsoft Windows Media Center Edition pozwala firmie NVIDIA w pełni wyeksponować liczne multimedialne możliwości dostępne dzięki zastosowaniu naszych procesorów graficznych. Klienci oczekują, że ich komputery znajdą coraz to nowe zastosowania. Microsoft w istotny sposób wpływa na rozwój komponentów do komputerów PC poprzez podnoszenie multimedialnych możliwości swojego systemu i otwierając go na potrzeby producentów sprzętu.

Co to jest certyfikat ISF?
Certyfikat Imaging Science Foundation (ISF) zapewnia nabywców, że kupują najlepszy sprzęt przeznaczony dla systemów rozrywki z systemem Windows XP Media Center. Urządzenia wyposażone w sprzęt z certyfikatem ISF pozwalają na uzyskanie płynnego odtwarzania wideo HD, doskonałą czystość kolorów i minimalny poziom generowanego hałasu. Certyfikat ISF oznacza, że produkt nim opatrzony zgodny jest z najwyższymi standardami dotyczącymi jakości audio i wideo, przez co zapewnia najlepszą rozrywkę.
>> Więcej informacji

Czy NVIDIA wspiera powstawanie małych komputerów PC?
Firma NVIDIA poświęciła wiele czasu na opracowanie pełnej gamy kart graficznych i tunerów TV o obniżonym profilu. Jest ona dostępna dla tych producentów systemów komputerowych, którzy chcieliby przekształcić komputer PC w urządzenie mniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Na konferencji WinHEC 2005 firma NVIDIA przedstawiła projekt komputera typu Media Center PC drugiej generacji, który ułatwi producentom komputerów tworzenie zaawansowanych konstrukcji po konkurencyjnych cenach. Projekt ten zakłada, że nowe urządzenia będą miały więcej funkcji, a przy tym będą mniejsze, cichsze i bardziej energooszczędne.
>> Więcej informacji

 

12 października 2004

  
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn