NVIDIA Tesla: Mozliwosci i korzysci

Język C dla GPU
Szeroko stosowany język programowania wysokiego poziomu o otwartym standardzie, udostępniający moc programowalnych procesorów graficznych, pozwalający na tworzenie nowych typów aplikacji i odkrycie nowych poziomów wydajności.
 
Wydajność superkomputerów
Szczytowa wydajność przekraczająca 500 gigaflopów na GPU w czasie wykonywania operacji zmiennoprzecinkowych w aplikacjach operujących na ogromnej ilości danych.
 
Obliczenia wykorzystujące wiele procesorów graficznych
Wiele procesorów graficznych może być kontrolowanych przez pojedynczy procesor główny za pośrednictwem sterownika CUDA, oferując niewiarygodną wydajność aplikacji. Moc GPU, pozwalająca rozwiązywać problemy o dużej złożoności może być multiplikowana dzięki rozłożeniu zadań na wiele procesorów graficznych.
 
Elastyczna forma
Stacja robocza, wieża typu deskside lub standardowa obudowa 1U 19" typu rack pozwalają na instalację w różnego rodzaju środowiskach.
 
Przełomowa gęstość obliczeń
Niezrównana wydajność w przypadkach instalacji o wysokiej gęstości pozwala na osiągnięcie przełomowych poziomów wydajności i produktywności.
Dostępna tylko w superkomputerach typu deskside i serwerach Tesla.
 
Standardowa obudowa serwerowa 1U
Standardowy typ obudowy optymalizowany dla potrzeb serwerów o dużej skali. Cztery procesory GPU Tesla w obudowie 1U oferują najwyższą wydajność w aplikacjach równoległych. Produkty optymalizowane pod względem wydajności i poboru mocy spełniają wymagania wielu środowisk serwerowych IT.
Dostępna tylko w serwerach Tesla.
 
Obsługa typu Data Center w serwerze 1U
Monitorowanie systemu, kontrola temperatury i powiadomienia o błędach w produkcie serwerowym 1U zapewniają konieczne funkcje wymagane przy integracji serwerów GPU w środowiskach typu data center.
Dostępna tylko w serwerach Tesla.
 
Cicha praca
Niższy niż w przypadku większości komputerów typu desktop poziom generowanego dźwięku na poziomie 40 dB.
Dostępny tylko w systemie typu deskside.
 
Sterowniki NVIDIA dla obliczeń GPU
Zarządzanie zasobami GPU oraz bogata biblioteka uruchomieniowa zapewnia zwiększony pozom kontroli nad zarządzaniem danymi i uruchamianiem programów. Oferuje ścieżkę transferu danych o wysokiej prędkości oraz optymalizowany sterownik, dzięki czemu obliczenia są niezależne od sterownika graficznego.
 
Masowa architektura wielowątkowa
Wykonuje tysiące współbieżnych wątków, co skutkuje dużą wydajnością przetwarzania równoległego w przypadku rozwiązywania złożonych obliczeniowo problemów. Modułowa budowa pozwala na skalowanie na wielu procesorach graficznych NVIDIA.
 
Równoległa pamięć podręczna
Zwiększa efektywną przepustowość oraz redukuje opóźnienia pamięci podręcznej, pozwalając grupom procesorów na wspólną pracę na współdzielonej informacji przechowywanej w lokalnej pamięci podręcznej. Dane kopiowane się mniejszą ilość razy i są dostępne natychmiast dla wszystkich procesorów korzystających z tej samej równoległej pamięci podręcznej.
 
384-Bit interfejs pamięci
Zapewnia największą w branży przepustowość pamięci, co umożliwia błyskawiczne przesyłanie danych. Obsługuje najszybsze na świecie pamięci GDDR3 przy mniejszym poborze energii niż w poprzednich systemach.
 
Pojedyncza precyzja obliczeń zmiennoprzecinkowych w standardzie IEEE 754
128 niezależnych jednostek obliczeń zmiennoprzecinkowych działających w standardzie IEEE 754 z obsługą zaawansowanych funkcji zmiennoprzecinkowych zawartych we współczesnych procesorach.
 
Transfer danych PCI Express o wysokiej prędkości
Dzięki niewielkim opóźnieniom i wysokiej przepustowości, aplikacje obliczeniowe wykorzystują największą prędkość przesyłu danych osiągalną dzięki standardowej architekturze PCI-Express.
 
1.5 GB dedykowanej pamięci GDDR3 z ultra-szybką przepustowością pamięci
Zainstalowane 1,5 GB pamięci lokalnej oraz przepustowość pamięci na poziomie 76.8 GB/s na GPU umożliwiają obliczenia na wielkiej ilości danych.
 
Kompatybilne ze standardowymi architekturami
Oparta na standardowej w branży architekturze, Tesla jest kompatybilna z architekturami x86 32-bit i 64-bit firm Intel i AMD, a także systemami operacyjnymi firmy Microsoft i typu Linux.

  
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn