Back

Technologia NVIDIA® PureVideo™ HD FAQ

 
 

TECHNOLOGIA PUREVIDEO


ODTWARZANIE FILMÓW BLU-RAY I HD DVD NA KOMPUTERZE PC

TECHNOLOGIA PUREVIDEO

 1. Co to jest PureVideo HD?

  Technologia NVIDIA® PureVideo™ HD to połączenie akceleracji procesu dekodowania wideo high-definition oraz postprocessingu, które oferuje bezprecedensową klarowność obrau, płynność odtwarzania wideo, wierne kolory oraz precyzyjne skalowanie obrazu wideo i filmów. PureVideo HD zawiera wymagane układy ochrony treści cyfrowych (HDCP), dzięki którym nowe firmy Blu-ray i HD DVD mogą być odtwarzane z najwyższą jakością. Jest także zintegrowana z wiodącymi programami do odtwarzania filmów. PureVideo HD zapewnia najlepszą jakość odtwarzania filmów high-definition na komputerze.

 2. Czym jest PureVideo HD i jak się ono różni od PureVideo?

  PureVideo HD jest rozszerzeniem PureVideo. PureVideo jest połączeniem sprzętowego procesora wideo oraz oprogramowania do dekodowania wideo oferującym bezprecedensową klarowność obrazu, płynność odtwarzania, wierne kolory oraz precyzyjne skalowanie obrazu wideo i filmów. Zamienia Twój komputer w wysokiej klasy sprzęt kina domowego. Technologia PureVideo wbudowana jest w wiele procesorów graficznych firmy NVIDIA, w tym te z serii GeForce® oraz GeForce Go 6600, 6800, 7300, 7600, 7800 i 7900. Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat technologii PureVideo.

  PureVideo HD zawiera wszystkie funkcje PureVideo oraz zaawansowane technologie odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray. PureVideo HD to połączenie akceleracji procesu dekodowania wideo high-definition z funkcjami prostprocessingu, układami HUCP oraz integracją z oprogramowaniem do odtwarzania filmów, które oferuje kinową jakość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray na Twoim komputerze.

 3. Czy PureVideo HD obsługuje zarówno Blu-ray, jak i HD DVD?

  Tak. PureVideo HD zapewnia sprzętową akcelerację algorytmów dekodowania filmów, używanych zarówno w filmach Blu-ray oraz HD DVD: H.264, VC-1 i MPEG-2.

 4. Jaka jest maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez PureVideo HD?

  PureVideo HD zapewni odtwarzanie filmów w rozdzielczości do 1080p, najwyższej dostępnej rozdzielczości HD.

ODTWARZANIE FILMÓW BLU-RAY I HD DVD NA KOMPUTERZE PC

 1. Czego potrzebuję aby uzyskać najlepszą jakość odtwarzania filmów Blu-ray lub HD DVD na komputerze PC?

  Aby cieszyć się najwyższą jakością filmów HD DVD lub Blu-ray na komputerze, będziesz potrzebował:

  • Karty graficznej PCI Express z procesorem graficznym z serii NVIDIA® GeForce® 7 z obsługą HDCP*, układu HDCP CryptoROM oraz 256 MB pamięci graficznej
  • Sterowników graficznych NVIDIA® ForceWare® z obsługą technologii PureVideo HD
  • Napędu dysków optycznych z możliwością odtwarzania filmów Blu-ray i/lub HD DVD
  • Programu do odtwarzania filmów Blu-ray lub HD DVD z obsługą sprzętowej akceleracji odtwarzania PureVideo HD filmów w formatach H.264, VC-1 i MPEG-2 high-definition
  • Zalecany jest dwurdzeniowy procesor główny (CPU) i 1 GB pamięci RAM (zobacz listę rekomendowanych CPU)

  Pobierz naszą listę aby uzyskać pełny opis komponentów wymaganych do odtwarzania filmów Blu-ray lub HD DVD na komputerze.

 2. Jakie wymagania musi spełniać karta graficzna, aby uzyskać oznaczenie PureVideo HD?

  Minimalne wymagania to procesor graficzny z serii NVIDIA GeForce 7, wyjście z obsługą HDCP oraz sterowniki NVIDIA Forceware® z zaimplementowaną obsługą akceleracji odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray.

 3. Czy są już dostępne karty graficzne PureVideo HD?

  Tak. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, które karty opatrzono oznaczeniem PureVideo HD.

 4. Co się stanie, jeśli spróbuję odtworzyć film Blu-ray lub HD DVD na komputerze, który nie jest wyposażony w kartę graficzną PureVideo HD?

  Odpowiedź zależy od kilku czynników, między innymi tego, w jaki sposób wyprodukowano film i w jakim systemie go odtwarzamy. W niektórych przypadkach film w ogóle się nie odtworzy. W innych, w zależności od systemu, obniżona może być jakość obrazu. Użycie procesora nawet na nowoczesnych systemach z szybkimi dwurdzeniowymi procesorami może sięgnąć 100%, czego wynikiem będzie utrata ramek oraz obniżona jakość obrazu.

 5. Czy NVIDIA obsługuje HDMI?

  NVIDIA udostępniła swoim partnerom – producentom kart graficznych – referencyjne projekty kart graficznych z obsługą HDMI. Niektórzy z nich, na przykład Sony, już produkują rozwiązania HDMI wykorzystujące projekt firmy NVIDIA. Nasza lista kart graficznych rekomendowanych do odtwarzania filmów Blu-ray i HD DVD zawiera oznaczenia, która karta obsługuje HDMI.

 6. Czy mogę oglądać filmy Blu-ray i HD DVD na moim laptopie lub komputerze jeśli nie są one wyposażone w kartę graficzną z obsługą HDCP?

  Laptopy nie wymagają układów HDCP do odtwarzania filmów high-definition na ekranie laptopa. Odtwarzanie filmów HD DVD lub Blu-ray z laptopa na zewnętrznym wyświetlaczu wymagać będzie połączenia HDCP.

  W komputerach typu desktop, monitory z wejściem DVI muszą być podłączone do karty graficznej z HDCP. Jeśli Twój monitor ma analogowe wejście (VGA lub component), filmy powinny być odtwarzane pod warunkiem, że nie są one chronione przez technologię ICT (Image Constraint Token).

  ICT (ktora wbudowana jest w system ochrony treści cyfrowych Advanced Access Copy System) automatycznie obniży jakość obrazu odtwarzanego przez napęd filmów high-definition do rozdzielczości 540 linii pionowo gdy odtwarzacz podłączony jest do wyświetlacza analogowego. Zatem, jeśli wytwórnie filmowe zaimplementują ICT w swoich filmach high-definition, użytkownicy bez kart graficznych HDCP nadal będą mogli je odtwarzać w zmniejszonej rozdzielczości, jeśli posiadają wyświetlacz analogowy. Film będzie odtwarzany, ale nie w high-definition.

 7. W jaki sposób odtwarzanie filmu high-definition wpływa na wydajność systemu?

  Odtwarzanie filmów HD/BD mocno obciąża komputer. Zwykłe filmy DVD wytwarzają strumień danych o wielkości 8 megabitów/sek (Mbps). Filmy high-definition wymagają strumieni danych o wielkości 20, 30 lub nawet 40 Mbps. Może to prowadzić do 100% użycia procesora nawet w szybkich komputerach, w rezultacie powodując zmniejszenie wielozadaniowości lub zawieszenia. 100% użycie procesora szybko zużywa baterie w laptopie.

  PureVideo HD zmniejsza użycie procesora, zwalniając go z wykonywania złożonych operacji obsługi wideo, umożliwiając procesorowi jednoczesną obsługę wielu aplikacji oraz zmniejszenie poboru energii. Zapewnia także wyższą jakość.

 8. Które programy do odtwarzania filmów obsługują filmy HD DVD i Blu-ray?

  Firmy CyberLink, InterVideo oraz Nero zapowiedziały wprowadzenie na rynek wersji swoich odtwarzaczy z obsługą filmów Blu-ray i HD DVD. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn